Setkání obdivovatelů historické Šumavy u Juránkovy chaty | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Setkání obdivovatelů historické Šumavy u Juránkovy chaty | Šumava Net.CZ

Setkání obdivovatelů historické Šumavy u Juránkovy chaty | Šumava Net.CZ

Tisková zpráva: 

Destinační spolek Železnorudsko pořádá ve spolupráci se zapsaným spolkem Otevřená Šumava a bavorskými partnery jubilejní desátý ročník setkání v místě bývalé Juránkovy chaty. Součástí akce je pochod českých a německých turistů z Alžbětína na místo setkání. Zahájení celé akce je v sobotu 7. září v pravé poledne u Juránkovy chaty.

Destinační spolek Železnorudska získal Rozhodnutí od Správy Národního parku Šumava ke vstupu skupiny 100 osob po naučné stezce „Sklářská“ vedoucí údolím Svarožné, ke státní hranici a dále k Juránkově chatě, také je možno jít z německé strany nejbližší trasou tam a zpět,“ sděluje úvodem Ing. Michal Šneberg za organizátory akce.

Sraz účastníků pochodu je u bývalé Celnice v Alžbětině v 9.00 hod. Dále je možný přístup po nejbližší možné spojnici od státní hranice k Juránkově chatě a zpět.(z německé strany je to trasa Scheiben – Juránkova chata).

Letošní setkání je zase trochu jiné, při pohledu zpět přes protestní pochod, turistický zážitek pro opravdové Šumavské patrioty, setkání obdivovatelů Šumavy, setkání lyžařů, společenském setkání, setkání se sousedy z Bavor a i počinů s trvalou hodnotou – pamětní deska Arnimu Juránkovi a vztyčení vrcholového kříže na vrchol Svarohu, jsme letos tuto velice oblíbenou akci všech, co mají Šumavu rádi, připravili s podtextem či mottem – Setkání obdivovatelů historické Šumavy,říká závěrem Michal Šnebergr.

Juránkova chata byla v původní podobě postavena roku 1922, později zvětšena. Dnes z ní zbyly ruiny.

Ležela v nadmořské výšce 1330 m a byla tak nejvýše položenou horskou chatou v zemi. Byla přístupná po tzv. Arnově stezce vedoucí z Rozvodí mezi horou Špičák a Jezerní stěnou a nacházela se na důležité křižovatce turistických tras. V okolí se na svahu dokonce konaly lyžařské závody – 1. velká sjezdová cena Šumavy (1935).

Tato oblast je dnes chráněna, buď jako Přírodní památka, Národní přírodní rezervace nebo dokonce jako „Zvláště chráněná část přírody“. Celá oblast je tak pro turisty uzavřena, zatímco z bavorské strany sem vedou značené turistické stezky, i když německá strana této lokality je chráněna v podobném režimu jako česká.


Infosloupec: Setkání obdivovatelů historické Šumavy u Juránkovy chaty | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Setkání obdivovatelů historické Šumavy u Juránkovy chaty | Šumava Net.CZ