Volarské slavnosti dřeva | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Volarské slavnosti dřeva | Šumava Net.CZ

Volarské slavnosti dřeva | Šumava Net.CZ

Dvacáté šesté Volarské slavnosti dřeva se psaly zlatou nití.

Poprvé slavnosti organizovalo Kulturně informační centrum Volary pod vedením ředitele Jaroslava Pulkrábka. Dvoudenní maratón, hudby, zpěvu, zajímavého sportu, programem pro děti a zejména vůně dřeva to vše přivedlo na volarské náměstí a přiléhavé ulice na pět tisíc spokojených návštěvníků.

Sobotní slavnostní zahájení bylo ve znamení bývalých starostů města Volary a pozvání přijali, Mgr. Svatopluk Vokurka, RNDr Jaroslav Petrášek, za zesnulého Ing. Radka Mrkvičku, pozvání přijala Dagmar Šubová, poslední starostka Bc.Mgr. Martina Pospíšilová se omluvila. Dalšími hosty byli senátor parlamentu České Republiky ing. Tomáš Jirsa, poslanci parlamentu České republiky RNDr Jan Zahradník a Bc. Ondřej Babka, radní a zastupitelé města v čele se starostou Mgr. Vítem Pavlíkem. Hosty uvedl Roman Hajník, vimperský pedagog, kterého známe z regionálních akcí zejména z Vimperka, který slavnosti moderoval. Zahájilo se tradičně přeříznutím polena z metru dřeva, které letos obstarali Vít Pavlík se Svatoplukem Vokurkou, následoval přípitek Volarským pivem a slavnosti byly zahájené.

Hlavní host Olga Lounová rozparádila zaplněné náměstí a píseň Optimista podtrhla dobře vyladěný den.

Program pokračoval, pečením v specialit a chleba v muzejní peci, které bylo pod taktovkou mistra Velké lože pecařské Augustina, Sobotoviče, v poledne hrál V-band ZUŠ Volary, probíhala dřevorubecká show Euro Jack,kdy mužskou sílu doplnila i ženská elegance a soutěž a show byla nádherná. S úderem druhé hodiny odpolední přišla Mezinárodní zábavná soutěž O putovní dřevák. Ta pro letošní rok přinesla změnu jedné discipliny a tak místo tradičního šplhu bylo zatloukání hřebíků na rychlost a změnilo se i složení týmů Čtyři týmy se po letech vrátily před radnici. Partnerská města Volar, Perlesreut, Walen ander Tratnach a Walern im Burgenland tvořeny čtyřmi zástupci radnice, Volarské reprezentovali starosta Vít Pavlík, radní Petr Horálek, tajemník úřadu František Pokorný a Jaroslav Pulkrábek. Na úvod všichni uctili vzpomínkou dlouholetého rozhodčího soutěže Milana Míka a poslali mu pozdrav k nebeské bráně.Zajímavé boje rozhodla po řezání pilou, přenášení pyramidy, hodem na kuželky až poslední disciplina, ,,kterou bylo zatloukání hřebíků. Vítězem soutěže se stal Perlesreut a tak se Putovní dřevák po druhé za sebou stěhuje do Bavorska. Stříbro patří domácím, bronz putuje Walernu an der Tratnach a čtvrtí byli radní z Walernu im Burgenland.

Program po soutěži probíhal na tržišti, kde hrála Netolická pětka a Doubravanka v lidovém tónu na tržišti, dětský hrad, aqua zorbink a zajímavá skákadla v parku u autobusového nádraží patřily dětem stejně jakou hotelu Bobík skákací hrad a fotbálek. Folková skupina Bonsai, po ní návrat do šedesátek se zpěvákem Karlem Kahovcem a na závěr rozproudili náměstí Parkáni, ti se po roce vrátili a opět to byla strhující jízda, až k závěrečnému ohňostroji, který ukončil sobotní část.

Neděle patří pochodu v dřevácích a snaha pokořit rekord v počtu pochodujících, kolem náměstí. Tomu, ale předcházelo divadelní představení pro nejmenší Peklo s ježibabou, ve Volarském muzeu. Na náměstí zatančil taneční soubor Roma Star, proběhla zde zajímavá ukázka dřevorubců z Mimoně, kteří předvedli jak se soutěží v zajímavém parkúru. Nasazení řetězu na pilu na čas, odvětvování a týmovou soutěž. Po celou neděli hrál Přímý přenos a po jedenácté hodině se vydal cestou vzhůru od radnice již zmíněný pochod. Padne, nebo nepadne onen rekord z roku 2010, kdy trasou klapalo na nohou účastníků 263 v dřevácích, či mejšlácích. No a letos ano letos se to povedlo. Po osmi letech klapalo stejnou trasu neuvěřitelných 310 majitelů dřeváků, či mejšláků. Rekord padl a pan Vilém Doležal s agentury Dobrý den Pelhřimov konstatoval. ,, Dnes je pro vás velký den volaráci, neboť jste vytvořili nový rekord pochodujících lidí v dřevěné obuvi, který bude zapsán do České knihy rekordů. Paráda a dřevěný jedinečný potlesk to je stvrdil. Nejmladší účastnicí pochodu byla tří týdenní slečna Markétka, nejvzdálenější účastník pan Miroslav přijel z ostrova Tenerife a po 4044 kilometrech si u nás s radostí zaklapal a nejstarší dámě paní Zdeňce bylo 88. let za to, že se aktivně zúčastnila a krásně si zaklapala se jí dostalo velkého obdivu a dlouhého potlesku. Na závěr dodávám, že náměstí bylo po oba dny jeden velký dřevěný jarmark, který se líbil ukázky některých řemesel byly velmi pěkné. V průběhu slavností byli pokřtěni dva nováčci a to maskoti města Volar, kteří budou součástí připravované naučné stezky a jsou jimi Volaran a Ondřej z Volar, který byl v první zmínce o městu pod Bobíkem.

Ladislav Beran

Infosloupec: Volarské slavnosti dřeva | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Volarské slavnosti dřeva | Šumava Net.CZ