Čilý život na nových šumavských stezkách | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Čilý život na nových šumavských stezkách | Šumava Net.CZ

Čilý život na nových šumavských stezkách | Šumava Net.CZ

ČILÝ ŽIVOT NA NOVÝCH ŠUMAVSKÝCH STEZKÁCH

Karel Havlík

 

Na devíti letos nově otevřených stezkách vytvořených v rámci programu EU nazvaném „Putování bez hranic srdcem Evropy“ a  propojující šumavský park s Bavorským lesem vládne čilý ruch, Stovky turistů denně obdivují naše přírodní a kulturní dědictví.

Na  stezkách se například seznamují s kopiemi historických objektů – se sklářkou pecí z osmnáctého století postavenou v Alžbětině, s železářskou pecí vybudovanou na Železné stezce na Špičáku, s historickým křížem v Hamrech aj. Propojení stezek s Bavorsek je na vzdálené Bučině a v Železné Rudě.

Desítky dosavadních naučných stezek obohatilo v posledních třiceti létech  jihozápadní cíp Plzeňského kraje. K nejzajímavějším patří  naučná stezky u Soumarského mostu v šumavském národním parku. Je sice dlouhá jenom půl druhého kilometru, zato má pět informačních tabulí a chodník z trámků, který návštěvníky zavede k obnovenému rašeliništi.

Unikátní je také naučná stezka v jižní části Českého lesa na Domažlicku nazvaná Capartické louky. Díky dřívějšímu pohraničnímu pásmu si zdejší lučiny uchovaly širokou škálu vzácných druhů rostlin, které nikde jinde nerostou. Kvetou zde například vzácné orchideje. Na jaře se proměňuje zelená plocha v pestrobarevný koberec. Na dvoukilometrové stezce spatří návštěvníci nejen květiny, ale i hejna kobylek, motýlů a rozmanitých skupin ptáků. Píše se o nich  na informačních tabulích. Upoutá i vodní mlýnek na úzké bystřině.

V severní části Českého lesa na Tachovsku existují dvě naučné stezky – Podkovák prezentující zdejší rašeliniště a Vodní svět, který představuje nejrůznější vodní živočichy v čele s bobrem.

Velmi zajímavý je projekt stezky nazvané Po stopách Jana Sladkého Koziny.Nejde pouze o oživení historie Chodů na Domažlicku. I na Tachovsku složila chodská stráž na ochranu hranic. Ostatně o tom svědčí názvy zdejších sídel například Chodová Planá, Zadní Chodov, Chodský újezd a další. Chodové v okolí Přímky a Plané nebudou zapomenuty. Nová naučná stezka povede od Pocínovic na Domažlicku přes Kdyni, Bělou nad Radbuzou, Třemešné do Chodského újezdu na Tachovsku a dál.

Nepříliš radostný zážitek skýtá návštěvníkům šumavského národního parku tzv. zážitková stezka  v okolí Březníku nedaleko Modravy. Úzká pěšina vede “lesním hřbitovem ” se stovkami uschlých stromů, jedinou památkou po masivním nájezdu nenasytného kůrovce.

Na sedmikilometrové stezce určené pouze pro pěší přepadne člověka smutek. Místo zeleně  jenom rezavá polomrtvá příroda.   Nejde sice o  naučnou stezku, ale poučením je, neboť ukazuje jak člověk může zničit přírodu tím, že nechá sežrat šumavské smrky během nebývale krátké doby. Ukazuje také, co dokáže sama příroda, které se pozvolna vzpamatovává. Ostatně proto je také trasa pojmenována příznačně – Tvář divočiny. Vedle pěšiny, kde mohou turisté kráčet po jednom, stojí na čtyřicet dřevěných tabulí s obrázkovými  piktogramy, které pomáhají lidem pochopit, že by se les mohl sám za zhruba půl století  vypořádat s přírodní katastrofou, kterou dopustili dogmatičtí ekologové. Někde přece jen raší  nové stromky. 

 

Infosloupec: Čilý život na nových šumavských stezkách | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Čilý život na nových šumavských stezkách | Šumava Net.CZ