Volary | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Volary | Šumava Net.CZ

Volary | Šumava Net.CZ

Do Volar se vrátily komentované prohlídky.

O desátém červencovém dnu se u volarského muzea sešlo tolik lidí, až pánové Jaroslav Pulkrábek a Roman Kozák překvapením koukali. Ano sešlo se zde k stovce zájemců o prohlídku s komentářem. Zahájil Jaroslav Pulkrábek, který přivítal velmi pěknou návštěvu a slovy tak to jsme nečekali poděkoval za to kolik lidí přišlo. Vysvětlil program těchto vycházek, které budou celkem tři, 26. července, se půjde Křížovou cestou a v srpnu na náměstí s promítáním historie se tento pořad ukončí. Průvodci provedli místní i turisty a též příchozí historií tak ji mnozí neznáme.

První vycházka se nesla ve stopách starého města a Alpských dřevěných domů, které Volary tak proslavili. Od požáru roku 1863 až po pivovar do roku 1953, takže jsme šli devadesáti lety, ale i něco před nimi i po nich do současnosti. Staré město to je místo, kde jsou roubenky, které tolik odlišovaly město pod Bobíkem od ostatních měst a obcí v naší zemi. Alpské městečko se též přezdívá městu, kde těch dřevěnic bylo víc jak pět stovek a dřevo, bylo městu obživou až do konce minulého století. Nebyly to jen roubenky, ale též Volarský potok, který teče z pod Jedlové Hory a jeho černá barva a vůně místních luk daly název pro Volarskou zlatou, známý to mok. V pivovaru se vařilo tak dobré pivo, že soumaři po Zlaté stezce mnohdy do Prachatic se zpožděním dojížděli. Bylo to mnoho pěkného a vyprávění Romana Kozáka s Jaroslavem Pulkrábkem, kteří s pravostí i nadsázkou upozornili, že něco se říká, ale hodně toho bylo, svou pouť ukončili na Zlaté stezce, kde je nejedna z nejhezčích alejí a míst k zastavení, no a vše se opravdově skončilo opět pod střechou muzea, kde každý účastník dostal malou pozornost.

Tak tedy příště se jde od kostela svaté Kateřiny Alexandrijské a těšme se na další poznání dřevěného města v centru Šumavy.

Ladislav Beran

Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Volary | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Volary | Šumava Net.CZ