Dvacáté osmé divadelní léto na Kratochvíli ovládá Saturnin | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Dvacáté osmé divadelní léto na Kratochvíli ovládá Saturnin | Šumava Net.CZ

Dvacáté osmé divadelní léto na Kratochvíli ovládá Saturnin | Šumava Net.CZ

Humoristický román Zdeňka Jirotky připravili pro milovníky divadla pod největší přírodní klenbou světa Netoličtí divadelní ochotníci. Režie se opět ujal mistr slova a pera Miroslav Mikeš a společně se Spolkem divadelních ochotníků Tyl Netolice zasadili do zahrady zámku Kratochvíli tento jedinečný humor Zdeňka Jirotky v podání svérázného sluhy Saturnina a jeho pána pana Jiřího Slabyhoudka.

Svérázný anglický humor, který je pro Saturnina přímo šitý vznikl v roce 1942 z krátké povídky v Lidových novinách a podařilo se mu vytvořit jedinečný příběh plný situační komiky a když se do anglického zvláštního humoru, přidají vhodně vsunutá česká přísloví v podání tety Kateřiny divák se musí smát tak, že se za břicho popadá. O nic míň je zde humor zvýrazněn ještě postavou dědečka, jehož moudrost a nadhled vše usazuje každého, kdo neví jak dál.

Spolek divadelních ochotníků Tyl Netolice opět sáhl výborně. Je vidět, že pan Miroslav Mikeš má velkou zásobu a ví, co do zahrady v Kratochvíli umístit. Český autor Zdeněk Jirotka se Saturninem, jak sám mně prozradil, je jeho velkým snem. Víte, Saturnin mně napadl po Sluzích dvou pánů, kterého jsme zde hráli a to tak, že když tady máme sluhu pro dva pány, tak proč nedat sluhu jednoho pána. Když jsme s manželkou jeden večer seděli u televize a říká mi Míro jsi tam již téměř třicet let, tak do zahrady dej tvého milovaného Saturnina a potom již budeš vědět, že si v zámecké zahradě na Kratochvíli nechal všechno.

To, že netoličtí si Saturnina zamilovali a vzali za svého svědčí i to, že hned jak dostali příběh k rukám, začali si i šít a vytvářet šaty sami. Šili, stříhali a eleganci tehdejší doby uvidíte, pokud na Kratochvíli dorazíte.

Já věřím, že Saturninem to nekončí a že i dál se budeme bavit, vždyť třicítka divadelního léta na Kratochvíli klepe na dveře, a to je jistě výzva.

Ladislav Beran s pod prken, které znamenají svět tentokrát s jasnou oblohou plné hvězd nad hlavou a místy doprovázenou zpěvem zámeckých pávů, který sem patří.

Ladislav Beran

Infosloupec: Dvacáté osmé divadelní léto na Kratochvíli ovládá Saturnin | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Dvacáté osmé divadelní léto na Kratochvíli ovládá Saturnin | Šumava Net.CZ