Turisté se dočkají nové cyklostezky a stezky pro pěší Jezerní Slať – Kvilda – Bučina - Finsterau | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Turisté se dočkají nové cyklostezky a stezky pro pěší Jezerní Slať – Kvilda – Bučina - Finsterau | Šumava Net.CZ

Turisté se dočkají nové cyklostezky a stezky pro pěší Jezerní Slať – Kvilda – Bučina - Finsterau | Šumava Net.CZ

V těchto dnech byl dokončen přeshraniční projekt Slatěmi a Pláněmi Šumavy a Bavorského lesa. V rámci projektu byla dobudována a opravena cyklostezka a naučná pěší stezka propojující Kvildsko s oblastí Mauth – Finsterau.

„Projekt Slatěmi a pláněmi Šumavy a Bavorského lesa je iniciativou Obce Kvilda a Obce Mauth - Finsterau. Náklady na projekt dosáhly 10 330 000 Kč na české straně a naši bavorští partnéři přispěli částkou cca. 60 000 €,“sděluje úvodem Václav Vostradovský, starosta obce Kvilda.

Stezka je v terénu doplněna informačními tabulemi, odpočinkovými místy a QR kódy s popisem území, přírodních fenoménů a společné česko – bavorské historie a tento jednotný informační systém bude navázán na webový portál „Turistický informační systém Šumavy a Bavorského lesa“. Turisté se dočkají i nového zázemí v podobě 4 odpočinkových a informačních bodů.

Nově vybudovaná část cyklostezky a naučné pěší stezky v úseku Jezerní slať – Kvilda bude oficiálně předána turistům v průběhu letní sezóny 2019.  Nový úsek stezky je v lokalitě Jezerní slať napojený na místní komunikaci č. II/169 Rejštejn - Horská Kvilda - Kvilda a na cyklotrasu č. 331 Sušice - Bučina. Stezka vede atraktivním přírodním územím šumavských slatí směrem do obce Kvilda. V obci Kvilda je napojena zpět na stávající cyklotrasu č. 331 (zároveň i modrá turistická značka) a pokračuje jako cyklotrasa a pěší stezka na Bučinu a do Finsterau. Na bavorské straně byl opraven a nově popsán úsek Bučina – Finsterau. Vznikla tak tematická přeshraniční naučná trasa Jezerní slať - Finsterau. Nová přeshraniční stezka zpřístupní atraktivní území šumavských slatí a přiblíží jejich přírodní zajímavosti i historii. 

„Projekt je z 85 % spolufinancován z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020 a na české straně 5 % ze státního rozpočtu z prostředků Ministerstva pro místní rozvoj. Dále se deseti procenty podílí na české části rozpočtu Obec Kvilda a patnácti procenty na bavorské části Obec Mauth – Finsterau,“ uzavírá Václav Vostradovský.

Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Turisté se dočkají nové cyklostezky a stezky pro pěší Jezerní Slať – Kvilda – Bučina - Finsterau | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Turisté se dočkají nové cyklostezky a stezky pro pěší Jezerní Slať – Kvilda – Bučina - Finsterau | Šumava Net.CZ