Evropský festival duchovní hudby „Šumava-Bayerischer Wald“ | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Evropský festival duchovní hudby „Šumava-Bayerischer Wald“ | Šumava Net.CZ

Evropský festival duchovní hudby „Šumava-Bayerischer Wald“ | Šumava Net.CZ

Evropský festival duchovní hudby „Šumava-Bayerischer Wald“ se stal nedílnou součástí kulturního života česko-bavorského pohraničního regionu

Program festivalu - termíny koncertů

Evropský festival duchovní hudby „Šumava-Bayerischer Wald“ byl založen v roce 1997 a během uplynulých dvou desetiletí se stal nedílnou součástí hudebního a kulturního dění jihozápadočeského regionu a přilehlého Bavorska. Festival spojuje zejména česká a bavorská hudební tělesa i publikum a pomáhá jim překonávat důsledky komplikovaného vývoje vzájemných vztahů v minulém století.

Díky své dlouholeté tradici se za přispění silných partnerů (Západočeská univerzita v Plzni, Unie českých pěveckých sborů) či regionálních bavorských subjektů (Musikkreis Bayern-Böhmen, Pfarrei Bodenmais) podílí na budování kulturní identity regionu. Díky této činnosti a renomé festivalu se daří oslovovat další subjekty. Festival nadále rozšiřuje svoji působnost v lokalitách zejména na bavorské straně.

V letošním roce bude festival probíhat od 17. května do 2. června 2019. O zahajovací koncert festivalu v kostele sv. Martina v Klenčí pod Čerchovem se postará renomovaný komorní sbor En arché. Ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni zazní tradičně jeden z koncertů také v Plzni, kde 22. května komorní orchestr Consortium musicum a také pořadatel festivalu, klatovský komorní sbor Kolegium pro duchovní hudbu, přednesou část slavnostních barokních nešpor. Dalším dramaturgickým vrcholem festivalu bude koncert zakladatele festivalu komorního sboru Laetitia Praha z děl italského barokního skladatele Antonia Caldary konaný v Klatovech v kostele sv. Martina na Hůrce 25. května.

Koncert se uskuteční za podpory Města Klatovy ve spolupráci se spolkem Omnium, spravujícím kostel sv. Martina na Hůrce u Klatov. Také v letošním roce festival hostí významná česká sborová tělesa jako například královéhradecký smíšený sbor Jitro, již zmíněný pražský sbor En arché specializující se na starou hudbu nebo tradiční Pěvecký sbor Křížkovský ze slezské Opavy.

Letošní 23. ročník festivalu vrcholí o prvním červnovém víkendu, jenž přinese další pozoruhodná vystoupení – 2. června přednesou Kolegium pro duchovní hudbu a Consortium musicum v bavorském Bogenbergu barokní mši českoněmeckého skladatele Gunthera Jacoba, bavorský mužský vokální kvartet Lamer Winkel Viergesang vystoupí se svým repertoárem bavorských lidových duchovních písní v kostele v chodských Nemanicích. Letošní festival zakončí v tentýž den koncert Klarinetového souboru Prachatice  v sále klatovské radnice.

Není pochyb, že také tento ročník Evropského festivalu duchovní hudby přináší v rámci desítek  koncertů do našeho příhraničního regionu mnoho kvalitní hudby má našemu příhraničnímu regionu co nabídnout. Přijměte prosím naše pozvání na festivalové koncerty a vystoupení. Podrobnější informace o nich naleznete na www.fdh.klatovynet.cz

Vít Aschenbrenner

 

Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Evropský festival duchovní hudby „Šumava-Bayerischer Wald“ | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Evropský festival duchovní hudby „Šumava-Bayerischer Wald“ | Šumava Net.CZ