Muzejní sezóna ve Volarech | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Muzejní sezóna ve Volarech | Šumava Net.CZ

Muzejní sezóna ve Volarech | Šumava Net.CZ

Muzejní sezóna ve Volarech zahájila.

Je již dlouholetou tradicí, že volarské muzeum se otvírá o prvním květnovém dni.

Pod střechou muzea se sešlo hodně lidí, kteří byli zvědavi na to, co letošní expozice nabízí. Nové vedení kulturně informačního centra v čele s Jaroslavem Pulkrábkem mělo na přípravu velmi málo času, i přes tento handicap se jim podařilo připravit pěkné expozice, kdy dvě jsou úplně nové.

Slavnostní den zahájil starosta města Vít Pavlík, který na úvod přivítal místostarostku Janu Bártovou, poděkoval lidem, že přišli v tak pěkném počtu a představil nového ředitele Kulturního informačního centra města Jaroslava Pulkrábka veřejnosti.

Vít Pavlík v úvodu uvedl, že jde o tradiční zahájení muzejní sezóny a že ta letošní přinese několik změn. Poděkoval Jaroslavu Pulkrábkovi s jeho týmem, že za krátkou dobu udělali velký kus práce a ve městě se o ní ví. Dále představil změnu v muzeu, které bude mít svého správce a novu otevírací dobu. Na závěr popřál všem pěkný sváteční den a ať se jim v muzeu líbí.

Poté se krátce představil Jaroslav Pulkrábek, který poděkoval, že lidé přišli v takovém počtu a krátce představil jednotlivé expozice. Dvě jsou úplně nové a to Železniční kancelář, která poukazuje na příjezd prvního vlaku do Volar. Na na této expozici se velkou měrou podílel Stifterův pošumavský železniční spolek Vimperk za což ve svém slovu autorům poděkoval. Druhá je Domov a ruční práce, která ukazuje na domácnost našich babiček a prababiček. I tato se velmi zdařila. Tradiční expozice jsou Pochod smrti, Svět uniforem a vojenství, Zlatá stezka, Staré Volary ve fotografii a expozice z darů volarských občanů z domácností, jako kafemlejnky, různé ozdoby a nářadí. No a po té již pan Jaroslav Pulkrábek vyzval k prohlídce muzea a byl o ní velký zájem.

V rámci programu vystoupilo Saxofonové kvarteto ZUŠ Volary pod vedením umělecké vedoucí Kateřiny Pavlíkové. A na nejmenší návštěvníky čekalo divadlo O neposlušných kůzlátkách a po celý den mohly děti navštívit dílničku, kde si mohly kreslit, malovat i číst.

Nová muzejní sezóna ve Volarech je zahájena, stejně tak jako ta turistická, kdy pro turisty mimo muzea bude po celý týden otevřeno Informační centrum na náměstí. Tak tedy vážení turisté Volary vás vítají a ať se vám u nás líbí.

Ladislav Beran

Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Muzejní sezóna ve Volarech | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Muzejní sezóna ve Volarech | Šumava Net.CZ