Veřejné čtení jmen obětí holocaustu – Jom ha-šoa 2019 | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Veřejné čtení jmen obětí holocaustu – Jom ha-šoa 2019 | Šumava Net.CZ

Veřejné čtení jmen obětí holocaustu – Jom ha-šoa 2019 | Šumava Net.CZ

Letošní již 7. ročník Veřejného čtení jmen obětí holocaustu – Jom ha-šoa se uskuteční 2. května na sušickém náměstí Svobody. Záštitu sušickému pietnímu aktu udělil Ing. Vladislav Vilímec, náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast kultury a památkové péče a Mgr. Martin Baxa, primátor města Plzně a poslanec parlamentu ČR.

Jádrem akce od 14. hodin, je maraton čtení jmen jednotlivých žen, mužů a dětí, kteří byli kvůli svému přisouzenému židovskému nebo romskému původu pronásledováni, perzekvováni a zavražděni během druhé světové války. Zapojit se do čtení jmen obětí může každý – akce je určena široké veřejnosti. Každý, kdo se bude chtít zapojit aktivně do veřejného čtení, dostane seznam několika jmen se stručnými osobními údaji. Čtena budou jména obětí ze Sušicka. Na náměstí bude přistavěn karavan kulturního spolku Rašelina, který nabídne pro účastníky posezení a pohoštění. Návštěvníci zároveň obdrží informační materiály.

Akce proběhne ve stejný den také v dalších 21 městech České republiky. Veřejné čtení jmen probíhá v Praze každoročně od roku 2006. V roce 2013 se akce začala rozšiřovat i do dalších měst. Jedním z prvních zapojených měst byla Sušice.

Od 16. hodin bude program pokračovat na náměstí Svobody v kopulovitém stanu geodom, kde se odehraje literárně hudební pásmo Rút Sidonové a Josefa Gušlbauera - Blues z Maiselovy ulice. Představení nabídne úsměvný i vážný pohled na život dnešních, zejména pražských židů. Od 18. hodiny proběhne koncert kapely Trombenik, která opět zavítá do Sušice se zcela osobitou interpretací klezmeru. Klezmer je temperamentní lidová hudba vycházející z tradice Židů středovýchodní Evropy. Na akci budou moci návštěvníci dokonce ochutnat košer vína.

Připomeňme si památku nevinných obětí 2. světové války. Připomeňme si, že žili ve stejných městech a vesnicích, vedle nás a s námi. Připomeňme si, že jejich smrtí utrpěli ztrátu hlavně jejich příbuzní a blízcí, ale také celá společnost, která přišla o jejich obohacující různorodost.

Sarah Huikari

Rašelina – kulturní spolek

 

Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Veřejné čtení jmen obětí holocaustu – Jom ha-šoa 2019 | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Veřejné čtení jmen obětí holocaustu – Jom ha-šoa 2019 | Šumava Net.CZ