Nezapomenutelní Klatované – téma letošních Barokních jezuitských Klatov | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Nezapomenutelní Klatované – téma letošních Barokních jezuitských Klatov | Šumava Net.CZ

Nezapomenutelní Klatované – téma letošních Barokních jezuitských Klatov | Šumava Net.CZ

Letošní v pořadí již třináctý ročník Barokních jezuitských Klatov představí zajímavé barokní osobnosti, které se významně zapsaly do historie města Klatov. Právě jim se bude věnovat historická konference, která proběhne tradičně ve společenském sále Městské knihovny v Klatovech, a to v pátek 26. 4. a v sobotu 27. 4.

Slavnostní zahájení se uskuteční ve společenském sále Městské knihovny v pátek od 17 hodin
, úvodní slovo pronese Václav Chroust, místostarosta Klatov a předseda zapsaného spolku Klatovské katakomby. Poté vystoupí Iva Fictumová z plzeňského biskupství, která přítomné seznámí s průběhem rekonstrukce kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce a ihned poté zazní první historická přednáška z úst jezuitského historika Miroslava Herolda.

„Projektem Barokní jezuitské Klatovy se snažíme připomínat významnou část historie našeho města spojenou s působením jezuitského řádu. Chceme na tuto dobu nahlížet objektivně, proto jsme také rádi, že nad projektem bdí historička Ivana Čornejová. Díky tomu se klatovské publikum za posledních třináct let dozvědělo o své barokní minulosti více než za mnoho desítek let předtím. Letošní konference je věnována několika zajímavým, svým způsobem nezapomenutelným a přesto zapomenutým barokním Klatovanům. Chcete-li se dozvědět více, přijďte se podívat," zve na program Václav Chroust.

V sobotu bude program historické konference pokračovat dalšími příspěvky, první z nich zazní krátce po deváté hodině dopoledne. Program Barokních jezuitských Klatov doplňuje výstava instalovaná v Pavilonu skla s názvem Stříbřené sklo a lidová zbožnost na Šumavě. Tu ve své komentované prohlídce návštěvníkům přiblíží Vladimír Horpeniak

I letošní Barokní jezuitské Klatovy mají svou hudební část: v katakombách se za ty, kteří zde byli pohřbeni, uskuteční requiem. Celebrovat je bude Tomáš Holub, biskup plzeňský a hudebně jej doprovodí Kolegium pro duchovní hudbu a Consortium musicum. Provedou skladbu „Messa de Requiem in c molle" od Františka Xavera Brixiho. Před requiem se uskuteční i krátké slavnostní otevření upravené expozice katakomb. Dominantou úprav je obměna audio a video techniky a nová část expozice věnovaná barokní hudbě.

Barokní jezuitské Klatovy pořádá zapsaný spolek Klatovské katakomby. Patrony projektu jsou starosta města Klatovy Rudolf Salvetr, plzeňský biskup Tomáš Holub a provinciál českých jezuitů. Tím ve chvíli, kdy program začne, bude Petr Přádka. Další informace lze získat na www.katakomby.cz a na facebookovém profilu klatovských katakomb.

Klatovské katakomby navštívilo v roce 2018 více než 45 tisíc návštěvníků.  Obnovené prostory katakomb byly otevřeny 26. listopadu 2011. Náklady na rekonstrukci, vytvoření nové expozice a další úpravy dosáhly 23,5 milionu korun, z toho 17,5 milionu bylo uhrazeno z Regionálního operačního programu Jihozápad.

Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Nezapomenutelní Klatované – téma letošních Barokních jezuitských Klatov | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Nezapomenutelní Klatované – téma letošních Barokních jezuitských Klatov | Šumava Net.CZ