Plzeňský express Bohuslav Eberman - beseda s hokejovými legendami | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Plzeňský express Bohuslav Eberman - beseda s hokejovými legendami | Šumava Net.CZ

Plzeňský express Bohuslav Eberman - beseda s hokejovými legendami | Šumava Net.CZ

Vimperák napsal knihu vzpomínek jednoho z nejrychlejších hráčů naší hokejové historie

„Bohouše jsem poznal v roce 1958, kdy poprvé přišel na plzeňský zimní stadion, já jsem v té době už rok chytal. On byl vždy spíše uzavřený a tichý, nenápadný. S nikým se nehádal, spíše sklopil hlavu a sám se snažil jít do boje,“ takto začíná vzpomínka dnes dávno vimperského Zdeňka Švejdy na svého tehdejšího spoluhráče z plzeňské hokejové Škodovky Bohuslava Ebermanna, mistra světa z roku 1977. Vzpomínka je součástí knihy Plzeňský expres, kterou sepsal další Vimperák, novinář Pavel Pechoušek, který byl v sezóně 2015/2016 tiskovým mluvčím klubu HC Škoda Plzeň.

Zdeněk Švejda je původem Plzeňák, do Vimperka přišel na sklonku aktivní kariéry a podílel se na úspěších vimperského hokeje v 70. a 80.letech minulého století. Nikdy ale nezapomněl na kamarády z plzeňského dresu, kterými vedle Ebermanna byli vynikající obránci Karel Trachta, Jiří Neubauer, Vladimír Bednář nebo Marek Sýkora, později významný trenér a hokejový expert České televize.

Některé z těchto legend se zúčastní debaty s fanoušky, kterou ve Vimperku organizuje trenér malých vimperských hokejistů Vojtěch Huřík. Vedle Zdeňka Švejdy a kovaných Plzeňáků se večera zúčastní i jihočeská hokejová legenda a trojnásobný vítěz Stanley Cupu Jaroslav Pouzar.

Debata s fanoušky spojená s autogramiádou knihy začíná ve zdejším městském kulturním středisku v pátek 25.ledna v 18.00 hodin.

V předsálí bude navíc instalována výstava fotografií, která bude souviset především s historií vimperského hokeje.

„V počátcích jsme se Bohoušovi smáli. Neuměl moc bruslit, šmajtlal. My jsme si říkali, že není ani možné, že takový kluk chce hrát hokej. Ale jak se snažil a byl poctivý v přípravě, tak za chvíli létal jako raketa. V dorostu už se s námi moc neohřál a vzali si ho do áčka.To už si ho jen pamatuji, jak našlápl a od modré čáry všem jen ukazoval záda. To byl bruslař a šlajfíř, takový v Plzni nikdy nebyl,“ vzpomíná Zdeněk Švejda v knize Plzeňský expres na kamaráda Ebermanna, který byl později známý jako nejrychlejší hráč své doby.

Bohuslav Ebermann je vedle Martina Straky největší ikonou klubu, kde hrál od roku 1966 až do roku 1981. V září tohoto roku oslavil 70.narozeniny.

V knize, která popisuje jeho kariéru od dětství až po její trenérskou část v 90.letech, na něj vzpomínají i kolegové z československé reprezentace Vladimír Martinec, Milan Nový, Jiří Holeček, Jaroslav Pouzar, Milan Chalupa nebo Jiří Holík, které autor osobně vyzpovídal.

Zajímavostí je určitě vzpomínka legendárního gólmana sovětské Sborné Vladislava Treťjaka, kterého hokejová federace vyhlásila nejlepším hráčem všech dob.

Ebermann je členem síně Slávy českého hokeje, kam byl uvedený 6. 5. 2010. Za reprezentaci odehrál 177 utkání, v lize jich bylo 419, je členem Klubu hokejových střelců.

Na vojně v Dukle Jihlava získal i mistrovské tituly v letech 1969 a 1970.

Je držitel stříbra ze ZOH v Innsbrucku v roce 1976, účastníkem ZOH 1980 v Lake Placid, kde byl vlajkonošem naší výpravy, Kanadského poháru v roce 1976 a světových šampionátů v letech 1974, 1976, 1978, 1979 a 1981.

Jeho největší úspěch přišel na mistrovství světa ve Vídni v roce 1977. Šampionát, pro který se vžilo přízvisko nejzamotanější turnaj v historii, rozhodl gólem proti Švédům. Pro zajímavost se tento gól stal asi na rok součástí znělky Branek, bodů, vteřin tehdejší Československé televize.


Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Plzeňský express Bohuslav Eberman - beseda s hokejovými legendami | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Plzeňský express Bohuslav Eberman - beseda s hokejovými legendami | Šumava Net.CZ