Zahájení adventu ve Volarech | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Zahájení adventu ve Volarech | Šumava Net.CZ

Zahájení adventu ve Volarech | Šumava Net.CZ

Volarští vítali advent koncertem v kostele svaté Kateřiny Alexandrijské a rozsvícením Vánočního stromku na náměstí.

Tradičně zahajuje volarský advent v kostele svaté Kateřiny Alexandrijské koncert žáků základní umělecké školy. Rovněž letos koncert otevřel dveře adventním dnům, tak aby na Štědrý den přišel Ježíšek.

Město Volary a Římskokatolická farnost Volary připravily na tento den pěkný a zajímavý program. Zahájení v kostele svaté Kateřiny Alexandrijské patřilo P. faráři Římskokatolické farnosti Karlovi Falářovi, který společně s uměleckou vedoucí a pedagogickou pracovnicí základní umělecké školy Kateřinou Pavlíkovou zažehly společně první svíci na adventním věnci.

Poděkoval volarským za to, že zaplnily loď kostela velkou návštěvou a popřál všem pěkný a hodnotný zážitek. Žáci ZUŠ předvedli krásné pásmo k adventu, které bylo naplněno hudbou a mluveným slovem, které připomínalo význam Adventu.

Advent je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před vánočními svátky. Je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele. Začíná doba duchovním i světské přípravy na Vánoce. Latinské slovo „advent“ znamená příchod. Těšíme se z toho, že Ježíš přišel na svět a narodil se v Betlémě. A aby si Bůh i lidé mohli být blízko těšíme se také, že přijde podruhé, a to na konci časů a s velkou silou a obnovil celý svět do Boží krásy. K tomu aby tak bylo, musíme učinit první krok my lidé. A tak volarským kostelem vládla pověstná pohoda a krásná předvánoční atmosféra. Tu vytvořili nejmenší umělci melodiemi vánoc, koledami a sborovým zpěvem. Koncert byl moc pěkný a dětem se dostalo velkého potlesku.

Po koncertu družina andělů společně s panem farářem Karlem Falářem vyšli na náměstí, aby zde bylo požehnáno adventní svíci a Vánočnímu stromu. Za doprovodu zvonění andělů, ale i veřejnosti, která si měla na tento den donést zvoneček, jako symbol těchto krásných dnů se došlo k Vánočnímu stromu a betlému na náměstí.

Zde paní místostarostka Jana Bártová a zastupitel Roman Kozák společně s panem farářem přivítali veřejnost a popřáli všem krásné Vánoce a předali slovo panu faráři. Po krátké modlitbě byl vysvěcen Vánoční strom, a po té popřál všem požehnaný adventní čas a krásné vánoce. Po slavnostním aktu se rozsvítil Vánoční strom, stejně jako malým dětem, které jásaly a začaly hledat dárky, ale jak je nám známo ty budou až 24. prosince a tak si musí počkat. Děti mohly andílkům předat své přání pro Ježíška, ten v České krajině v době adventu pobývá na Božím Daru a tam děti poslaly svá nejtajnější přání.

Bylo to krásné a pěkné zahájení čtyř týdnů, které nás dělí od Štědrého dne. Přátelskému setkání patří nejen popovídáním tak po přátelsku ke kterému nechyběla vůně dobrého moku, či cukroví a ty se nesly i prvním adventním večerem mezi kapkami deště.

Ladislav Beran

Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Zahájení adventu ve Volarech | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Zahájení adventu ve Volarech | Šumava Net.CZ