Oslavy sta let Československého státu z Volar | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Oslavy sta let Československého státu z Volar | Šumava Net.CZ

Oslavy sta let Československého státu z Volar | Šumava Net.CZ

Ve Volarech v neděli odpoledne vyvrcholili oslavy Sta let od vzniku samostatného Československého státu.

Proletí století, v tomto duchu se nesl týden oslav samostatnosti Českého státu, kterému bylo 28. října 2018 sto let.

Vernisáž výstavy Moldavských mistrů Toulky starou Šumavou, zábava ve společenském sále radnice s nejstarší rockovou legendou jihu Čech, skupinou Parkán to vše v týdnu. Vše vyvrcholilo v neděli na ni připravilo Město Volary a Římskokatolická církev farnost Volary společný program.

Nejdříve koncertem smíšeného pěveckého sboru Česká píseň, v kostele svaté Kateřiny Alexandrijské. Koncert uvedla starostka města Martina Pospíšilová. Ta v úvodu poděkoval sboru za to, že do Volar na krásnou oslavu přijel potěšit posluchače v den oslav sta let od vzniku samostatného Československého státu. Jaroslav Černý uvedl koncert a předal Martině Pospíšilové kytici nádherných květů. To je za dlouholetou a vynikající spolupráci a za přízeň, kterou si nám věnovala, dodal a koncert začal. Zahájila ho státní hymna, jak ji známe s dob Československa a po té již přišly na řadu písně z českých luhů a hájů.

Po koncertě se lidé přesunuli do nedalekého parku v České ulici na Starém Městě, kde byl zasazen strom republiky Lípa srdčitá.

Zde přednesla starostka města Volary Martina Pospíšilová projev, ve kterém zdůraznila význam vzniku samostatného Československého státu, poukázala na rozpad Rakouska Uherska a význam vzniku mnoha nových států. Vyzdvihla osobnost prvního prezidenta Československé republiky Tomáše Garrigue Masaryka. V další části zvýraznila osmičky, které mají pro stoleté výročí velký význam. Ano osmičky byly v našem století důležité, 1918 vznik samostatného Československého státu, 1938, rozpad první republiky a nástup fašismu, 1948, únorový puč a nástup totalitního státu, 1968 utnutí snahy o demokratické změny a nástup nové totality. To byly nejdůležitější zlomy v našich dějinách, kdy přecházela demokracie k totalitě a opět k demokracii.

Važme si svobody, važme si demokracie a buďte šťastni. Tak končil pěkný a výstižný projev, kde bylo řečeno vše důležité.

Po projevu vysvětil a požehnal Lípě republiky farář Římskokatolické církve farnost Volary Karel Falář, který v modlitbě poukázal na význam stromu nejen jako takového, ale i významu pro společnost. Vše skončilo slovy amen.

Na závěr připili republice na dalších sto let společně se starostkou nejstarší zastupitel a radní Pavel Trnka, zastupitel Jiří Cigánek a farář Římsko katolické církve farnost Volary Karel Falář. Po přípitku následoval slavnostní akt zasypání hlíny ke stromu republiky ve Volarech, který jak dodal Pavel Trnka, stojí po padesáti letech opět na místě, kde kdysi již tehdy byl zaset. I to je pěkné připomenutí volarské historie. První lopatu přihodila starostka Martina Pospíšilová, po té hosté a veřejnost, tím slavnostní den ve Volarech skončil.

Ladislav Beran

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.

Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Oslavy sta let Československého státu z Volar | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Oslavy sta let Československého státu z Volar | Šumava Net.CZ