Kováčova „Katedrála v Remeši“ uzavírá jedinečný knižní projekt | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Kováčova „Katedrála v Remeši“ uzavírá jedinečný knižní projekt | Šumava Net.CZ

Kováčova „Katedrála v Remeši“ uzavírá jedinečný knižní projekt | Šumava Net.CZ

 

Kováčova „Katedrála  v Remeši“ uzavírá jedinečný knižní projekt    

 

     Historik umění a umělecký kritik PhDr. Peter Kováč patří k těm předním osobnostem našeho kulturního a vědeckého života, které si stále udržují blízký a živý vztah k našemu kraji. Tak například v Sušici prožíval Kováč svá studentská léta a dodnes tu vedle Prahy pobývá v domku, který zde zdědil po svých rodičích. Do sousedních Kašperských Hor - do tamního Muzea Šumavy Kováče již po mnoho let vábí vzácná sochařská díla Mistra Oplakávání ze Zvíkova, významného řezbáře pozdního středověku, o kterém tento badatel napsal svou první svou vědeckou studii už v roce 1980. Právě za památkami středověkého stavitelství a umění Kováč na Šumavu také vodí studenty a účastníky svých četných tématických zájezdů.

      Dr. Peter Kováč se specializuje na středověké a renesanční umění, své poznatky publikuje v odborných ale i populárně vědeckých publikacích a výstavách. Po několik desetiletí se významně  věnuje také současnému českému a slovenskému výtvarnému umění a to především jako umělecký kritik deníku Právo. K popularizaci dějin umění v roce 1990 založil vlastní uměleckou agenturu a nakladatelství ARS AURO PRIOR, ke stejnému účelu provozuje internetové stránky www.stavitele-katedral.cz . Dějiny umění Kováč vystudoval už v sedmdesátých letech na Filozofické fakultě UK u věhlasných profesorů Jaroslava Pešiny a Jaromíra Homolky, toto vzdělávání proložil studiem na Varšavské univerzitě  u profesorů Jana Bialystockého a Piotra Skubyszewského i studijními cestami po západní Evropě.

     V posledních letech značné úsilí Peter Kováč věnoval svému rozsáhlému a zcela unikátnímu knižnímu projektu Stavitelé katedrál, který představuje evropské umění a architekturu 13.století. V těchto dnech vychází poslední – pátý svazek tohoto monumentálního kompletu s názvem „Katedrála v Remeši“. Po dílech Katedrála v Chartres, Kristova trnová koruna, Úsvit renesance a Zrození génia – Giovanni Pisano bylo tak završeno dílo, které dohromady má celkem 2730 stran a dva tisíce původních fotografií. Svými studiemi do tohoto souboru přispělo 34 renomovaných historiků z osmi zemí. Antologie v jednotlivých dílech nabízejí překlady důležitých středověkých dokumentů a traktátů, které v českém jazyce nebyly dosud zveřejněny.

     Poslední díl této ojedinělé edice je věnován remešské katedrále, významné chrámové stavbě 13.století, v níž francouzský panovník přijímal korunu a královské insignie z rukou remešského arcibiskupa. Propracovaný mysteriózní ceremoniál byl veřejnou manifestací prestiže francouzské monarchie a symbolem její neustálé obnovy. Remešská katedrála měla mimořádný duchovní a kulturní význam nejen pro Francouze ale i pro ostatní západní a střední Evropu. Její architekti a sochaři výrazně ovlivnili gotické umění v například v Anglii, Itálii, Španělsku, Německu ale i v Čechách. Text Petera Kováče doplňují studie nejvýznačnějších znalců remešské katedrály z Austrálie, Francie, Německa, Rakouska, Švýcarska, USA a Velké Británie. Vedle antologie dobových textů knihu dále zhodnocují znamenité fotografie, které jsou jednak dílem Petera Kováče a jednak Aleny Horákové a vznikly v letech 2000- 2016 během četných studijních pobytů v Remeši.

     Kováčova knižní série je na domácím i zahraničním trhu zcela jedinečná, významně přispívá k dalšímu zevrubnému poznání základů a pramenů evropské kultury a civilizace.
 

 

PhDr. Vladimír Horpeniak,

Muzeum Šumavy Kašperské Hory

 

     

Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Kováčova „Katedrála v Remeši“ uzavírá jedinečný knižní projekt | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Kováčova „Katedrála v Remeši“ uzavírá jedinečný knižní projekt | Šumava Net.CZ