Nálezem Ústavního soudu se péče o přírodu v národních parcích ještě více zdramatizuje - Tisková zpráva Svazu šumavských obcí | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Nálezem Ústavního soudu se péče o přírodu v národních parcích ještě více zdramatizuje - Tisková zpráva Svazu šumavských obcí | Šumava Net.CZ

Nálezem Ústavního soudu se péče o přírodu v národních parcích ještě více zdramatizuje - Tisková zpráva Svazu šumavských obcí | Šumava Net.CZ

 

Tisková zpráva Svazu šumavských obcí
Nálezem Ústavního soudu se péče o přírodu v národních parcích ještě více zdramatizuje

 

Plénum Ústavního soudu jednomyslně zamítlo návrh skupiny 25 senátorů na zrušení zákona č. 123/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů, případně na zrušení jednotlivých ustanovení zákona o ochraně přírody a krajiny, která byla uvedeným zákonem novelizována. Plénum Ústavního soudu dospělo k názoru, že závisí výlučně na zákonodárci a exekutivě, jaké národní parky založí a jaká pravidla v nich upraví. Dle ústavních soudců lze mít jisté pochopení i pro argumenty, že přísná úprava pravidel chování v národních parcích znamená nepříjemná omezení pro místní obyvatele; zároveň národní park danou lokalitu nepochybně zatraktivňuje a místní obyvatelé budou mít v budoucnu možnost bránit se legálním způsobem proti omezujícím („aktivistickým“) snahám, namířeným například proti jejich vlastnictví či svobodě podnikání.

 

Předseda Svazu obcí Petr Málek k tomu dodává: „Vláda ANO, ČSSD a KDU-ČSL rozhodla, že péče o české národní parky bude vycházet z aktivistických a fundamentálně ochranářských   představ, jejichž výsledkem bude další degradace přírodních, kulturních a sociálních hodnot Šumavy. Takový model národního parku je v příkrém rozporu s modelem, který byl šumavským obcím představován v době před jeho vyhlášením, kdy byl na šumavských obcích žádán souhlas s vyhlášením národního parku. Ústavní soud rozhodl, že bylo v kompetenci vlády tento podvod na šumavské přírodě, krajině a na šumavských obyvatelích zrealizovat. Těžko pochopitelné je i vyjádření soudců, že přísná úprava pravidel chování v národních parcích sice znamená nepříjemná omezení pro místní obyvatele, ale zároveň dané lokality národního parku nepochybně zatraktivňuje. Nevím, co soudci považují za atraktivní, ale vysychající a usychající torzo lesa, kde jsou místo zelených stromů suché pahýly, kam má veřejnost vstup zakázán, rozhodně atraktivní není. Zrovna tak neexistuje žádná reálná obrana místních obyvatel proti omezujícím aktivistickým snahám.“  

 

Dle ústavních soudců je správné, že zákon stanoví obecný rámec, který bude prováděn vyhláškami ministerstva, opatřeními obecné povahy či správními rozhodnutími, aby tím mohla exekutiva operativně určovat pravidla podle nastalé situace. 

 

Místopředsedkyně Svazu obcí Jana Hrazánková k tomu dodává: „Po celou dobu jsme volali po jasných pravidlech a kritizovali nehorázné ohýbání zákona podzákonnými předpisy a rozhodnutími vydávanými orgány ochrany přírody. Kritizovali jsme ohýbání zákona podle politické nálady na ministerstvu životního prostředí nebo ve vedení šumavského parku. Udivuje mě, že tuto podivnou praxi považují ústavní soudci za zcela běžnou, či dokonce žádoucí. A upozornění soudců, že jsou připraveni jakýkoliv extrémismus podzákonných předpisů či opatření zmírnit nebo zamítnout považuji za pouhou proklamaci. Komu se bude chtít v tak nestabilním právním prostředí postoupit soudní martyrium?“

 

Nezbývá, než vyčkat až se začnou vláda a poslanecká sněmovna zajímat o skutečnou pravdu, a ne o aktivistické báchorky a lži, a pokusí se napravit Brabcův aktivistický zákon novelou, která bude oproštěna od politicko-mocenských dohod aktivistů. 


Antonín Schubert

Tiskový mluvčí Svazu šumavských obcí

Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Nálezem Ústavního soudu se péče o přírodu v národních parcích ještě více zdramatizuje - Tisková zpráva Svazu šumavských obcí | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Nálezem Ústavního soudu se péče o přírodu v národních parcích ještě více zdramatizuje - Tisková zpráva Svazu šumavských obcí | Šumava Net.CZ