Motokrosový tábor - Hradiště u Klatov 2018 | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Motokrosový tábor - Hradiště u Klatov 2018 | Šumava Net.CZ

Motokrosový tábor - Hradiště u Klatov 2018 | Šumava Net.CZ

Ve dnech 13. – 17. srpna 2018 proběhl motokrosový camp v Hradišti u Klatov. Camp uspořádal VVL MOTOKROS KLUB v AČR s generálním partnerem Autoklubem České republiky. Stejně jako loni se ho zúčastnilo 30 závodníků ve věku od 5 do 16 let. Kluci zde trénovali pod vedením zkušených jezdců Martina Michka a Petra Poláka.

Každé ráno začínalo rozcvičkou na hudbu a nechyběl ani nutný streching. Často se přidali i mladší sourozenci a maminky. Následoval běh terénem, který jezdce dělí na 2 skupiny – ty, kteří ho mají rádi a ty, pro které je to jen nutné zlo. Ale k fyzické přípravě jezdce určitě patří. Závodníci zde zároveň mohli získat cenné body v celkovém hodnocení fyzické přípravy. Jako podpora se občas zúčastnili i tatínkové.

Jako další část dne přišla jízda na motorce. Zde musí fungovat celá rodina – maminky připraví výstroj, tatínkové zase poladí motorku a může se začít s tréninkem. Jezdci byli rozdělení do dvou skupin podle výkonnosti. Důležitý je správný posed na motorce – od toho se vše odvíjí. Jezdci se zlepšovali v průjezdu na překážkách,, učili se, jak správně projet zatáčku, jak si vybrat tu správnou stopu, jak předjet soupeře a zásadní je také nácvik startu, což byla jedna z nejoblíbenějších disciplín.

Martin Michek si s pověstí přísného trenéra vždy dokázal sjednat patřičný respekt. K dovednostem jezdce patří i jízda mezi kužely a správné brždění. Samozřejmostí byla každodenní příprava tratě v podobě kropení již od časných ranních hodin. Po celou dobu kempu byl připraven záchranář s materiálním zabezpečením.

Při hodině angličtiny si kluci jako každoročně zopakovali důležitá slovíčka jako jsou části motorky, názvy částí těla, chráničů a další. Ti menší si alespoň vybarvili pěknou motorku. Po výuce angličtiny se již všichni nemohli dočkat výborného obědu. Zde si mohli závodníci a jejich rodiny vybrat ze 2 teplých jídel včetně polévky.

Po kratším odpočinku a nezbytné úpravě trati přišla na řadu odpolední část opět v podobě jízdy na motorce. I naši menší závodníci udělali za týden obrovský pokrok, když zdolali celou hradišťskou trať včetně ostrých zatáček, skokánků a takzvaných lavic. Když někdo náhodou upadl, tatínkové a maminky byli vždy při ruce.

Jak již bylo zmíněno, kluci si poměřili své síly i v testech fyzické přípravy o to, kdo získá nejvíce bodů – součástí byl běh, kliky, sklapovačky, vzpěry, dřepy a jiné. Kamarádi i rodiče často povzbuzovali k co nejlepším výkonům. Je to tak, trénink někdy bolí, ale pak budete mít dost sil zvládnout svou motorku – nic není zadarmo. A o tom by mohl Martin Michek i Petr Polák vyprávět.

Ke sportu již neodmyslitelně patří správná výživa a doplňky stravy. K tomu, aby se rodiče dokázali zorientovat v jejich nabídce na trhu, sloužila přednáška o doplňcích stravy v podobě vitamínů, podpory kloubní výživy, doplnění energie, povzbuzení imunity, rychlejší regenerace organismu sportovce, ale i ošetření různých bolístek, odřenin a štípanců.

Velmi oblíbenou kategorií byla jízda v terénu na horském kole. Zde už ale kluci museli zapojit vlastní pohon a ukázalo se, jak poctivá byla jejich fyzická příprava. Čekalo je několik výletů po okolí, orientace v terénu, bezpečné zdolání přírodních překážek a nakonec si poměřili své síly ve finálním závodě. Kluci se moc těšili i na ukázkové jízdy Martina Michka a Petra Poláka.

Pro zpestření připravil pořadatel campu také ukázku výcviku služebních policejních psů. Děti si mohly vyzkoušet práci se psem v podobě nastavení rukávu. Nechyběly ani oblíbené míčové hry, které prohlubují týmovou spolupráci a utužují dětský kolektiv. Všichni účastníci dostali na závěr diplom podepsaný oběma trenéry. Ti nejlepší dostali také poháry za výkon ve fyzických testech. Všichni, jak rodiče, tak děti si týden moc užili. Nechyběl ani tradiční bobřík odvahy a táborák s pečením buřtů a kytarou.

Počasí nám přálo a všichni odjížděli domů s tím, že příští rok zde určitě nesmí chybět.

Účastníci tábora děkují pořadateli VVL MOTOKROS KLUBU HRADIŠTĚ, AUTOKLUBU ČESKÉ REPUBLIKY a majiteli tratě na Hradišti za uspořádání a podporu letošního motokrosového campu.

Text: Václav Vizinger, www.vvmx450.eu

Video: Bohdan Pantoflíček, www.fotofofr.com

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.

Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Motokrosový tábor - Hradiště u Klatov 2018 | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Motokrosový tábor - Hradiště u Klatov 2018 | Šumava Net.CZ