Otevřený dopis předsedy svazu šumavských obcí Petra Málka ministrovi životního prostředí Richardu Brabcovi | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Otevřený dopis předsedy svazu šumavských obcí Petra Málka ministrovi životního prostředí Richardu Brabcovi | Šumava Net.CZ

Otevřený dopis předsedy svazu šumavských obcí Petra Málka ministrovi životního prostředí Richardu Brabcovi | Šumava Net.CZ

 

OTEVŘENÝ DOPIS MINISTROVI ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

RICHARDU BRABCOVI

 

Vážený pane ministře. 

 

Jsem velmi znepokojen tím, jak Správa šumavského parku a Vaše ministerstvo přistupuje k samosprávám šumavských obcí. Úvodem mi dovolte připomenout Vám historický fakt, že to byla dobrá vůle šumavských obcí, která dovolila vzniknou národnímu parku na Šumavě.  Nutno dodat, že se tak stalo pod tíhou slibů ze strany státu, které nikdy nebyly splněny. Jedním z těchto slibů bylo, že budeme nedílnou součástí rozhodovacího procesu. To znamená, že základem platformy veškeré budoucí spolupráce bude dialog.  

 

Důvodem, proč se na Vás touto formou obracím, je tisková zpráva mluvčího Správy NP Šumava ze dne 27. 8. 2018. Mimo přímých nepravd a polopravd se v závěru mluvčí Dvořák vyjádřil, že je škoda, že jsem si nepřišel na Správu NP Šumava pro informace týkajících se rozsahu bezzásahovosti v šumavském parku. Takovou formu komunikace považujeme za vysloveně nešťastnou. Namísto toho, aby nás státní úředníci sami předem informovali o tom, že míní rozhodovat o našem majetku, je nám vyčteno, že jsem si dotyčné informace aktivně nedohledali.

 

Ze Šumavy se zcela vytratil dialog. Nikoliv vinou šumavských obcí. Byly doby, kdy šumavské obce za ministrů Ambrozka či Bursíka vyjadřovaly nespokojenost s přístupem ministerstva.  Oproti dnešnímu stavu to ale byly doby politické korektnosti, pravidelného dialogu, doby, kdy se hledal kompromis. Obáváme se, že naše volání po dialogu a kompromisu zůstává z Vaší strany nevyslyšeno. My jsme obyvateli území, na kterém byl vyhlášen národní park, a obyvatele prostřednictvím samosprávy zastupujeme. Toto území je naším domovem a je zcela přirozené, že nám záleží na tom, jak se s našimi domovy nakládá.  

 

Vážený pane ministře, jménem šumavských obcí se velmi přimlouvám za obnovu dialogu.  

 

V Kašperských Horách 31. 8. 2018

 

Petr Málek

Předseda Svazu šumavských obcí

 

 

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.

Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Otevřený dopis předsedy svazu šumavských obcí Petra Málka ministrovi životního prostředí Richardu Brabcovi | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Otevřený dopis předsedy svazu šumavských obcí Petra Málka ministrovi životního prostředí Richardu Brabcovi | Šumava Net.CZ