Šumavská pouť Panny Marie Sněžné 2018 | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Šumavská pouť Panny Marie Sněžné 2018 | Šumava Net.CZ

Šumavská pouť Panny Marie Sněžné 2018 | Šumava Net.CZ

Šumavská pouť Panny Marie Sněžné 2018

    Nepřerušená tradice poutí k Panně Marii Sněžné v Kašperských Horách konaných vždy o prvním srpnovém víkendu se dá poměřovat staletími. Je stále věrná svému mezinárodnímu odkazu, k čemuž dává historický rámec i skutečnost, že místní poutní svatyně se nachází při vstupu někdejší slavné Zlaté stezky z bavorského Pasova do města.

Tak třeba letos jsme mezi poutníky zaznamenali třeba bavorské sousedy z partnerského města Grafenau nebo skupinku německých krajanů už tradičně doprovázených rodákem docentem Josefem Fuckeriederem.

I v tomto roce závěrečnou pobožnost doprovodilo svým zpěvem bavorské sdružení Eibnschläger Sänger. Letošní poutní setkání s bavorskými sousedy dalo mimo jiné příležitost k aktuálním rozhovorům o přípravě společného přeshraničního projektu obnovy poutních míst v Kašperských Horách a bavorském St. Oswald. V tradičním procesí byla letos poprvé nesena novodobá ikona Panny Marie Sněžné – Salus Populi Romani, kterou speciálně pro Kašperské Hory požehnal 25.května 2015 Svatý Otec František.

Věřící si také připomněli 70. výročí od vzniku známé kašperskohorské poutní písně Naše drahá Boží Máti, k níž slova za svého letního pobytu na Šumavě složil významný katolický teolog a básník Dr. Čeněk Tomíško.

Lákavou ozdobou kašperskohorské pouti jsou tradičně i koncerty   duchovní hudby. Zaujalo vystoupení souboru Ingrediente šumavskou premiérou skladby Tomáše Reindla „Hlas šumavské pouště“, inspirované zejména vzpomínkou na někdejšího duchovního správce P.Františka Nováka (1920 – 1985), který v Kašperských Horách obětavě působil v letech pro naši církev nejtěžších. Neméně pozoruhodný byl také slavnostní koncert duchovní tvorby mistrů baroka v podání špičkového pražského tělesa Collegium Marianum s vynikajícími sóly sopranistky Stanislavy Mihalcové.

 

PhDr. Vladimír Horpeniak

 

Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Šumavská pouť Panny Marie Sněžné 2018 | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Šumavská pouť Panny Marie Sněžné 2018 | Šumava Net.CZ