III. sklářská anenská pouť na Annínsku. | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: III. sklářská anenská pouť na Annínsku. | Šumava Net.CZ

III. sklářská anenská pouť na Annínsku. | Šumava Net.CZ

Pouť začala v pátek večer v kostele sv. Mořice na Mouřenci nad Annínem koncertem Jakuba Smolíka a Hedviky Tůmové. Jako host se představila teprve 10 žačka ZŠ a MŠ Dlouhá Ves. Za kytarového doprovodu Jakuba Smolíka zazpívala píseň Popelky. „Zpěvačka Hedvika se bude vdávat, tak třeba za pár let budeš mojí novou zpěvačkou,“ poklonil se po vystoupení Elišce Jakub Smolík. V závěru koncertu sklářská královna Annínska Lucie I. vyzvedla z kostela sklářské korunovační klenoty. Poté byl před Mouřencem zažehnut oheň, symbol sklářské výhně, lidé si připálili svíčky, lucerny a louče a v čele se sklářskou královnou se vydali v průvodu do annínského údolí. „Neseme vám zprávu, začala annínská pouť,“ oznamoval průvod lidem na návsi. Poté královna položila lucernu s ohněm do kapličky na návsi a část průvodu se vydal do provizorní annínské kulturní stodoly, kde program pokračoval krátkým koncertem.

V sobotu ráno se otevřely sklárny v Anníně i Rajsku. Ve sklárně v Anníně skláři předváděli výrobu skla, v manufaktuře v Rajsku lidé viděli broušení skla nebo vinutí perlí. Od rána si mohli místní lidé také v tajné volbě volit novou sklářskou královnu. Ve 14 hodin se od skláren v Anníně i v Rajsku vydaly proti sobě dva sklářské průvody. V čele šli muzikanti, v čele průvodu z Rajska jela v kočáře taženém koňmi královna Lucie I. Kolem 15. hodiny se uzavřelo volební místo a po dešťové přeháňce se lidé dozvěděli, že novou sklářskou královnou Annínska se stala Ludmila Koželuhová, která přijala jméno Ludmila II. Annínská. „Jsem tu pro lidi, mám lidi ráda,“ řekla dojatá královna. Ze 131 voličů získala 82 hlasů, zatímco její protikandidátka a dosavadní královna Lucie dostala hlasů 49. Nová královna v rámci korunovace složila slib a vydala se v kočáře na projížďku po svém „království“. Jako dárek pro královnu vystoupila Konrádyho dudácká muzika z Domažlic. Poté vystoupil taneční soubor Annínské ženy. Tentokrát připravily pro diváky představení ve retro stylu 60. let. A jako obvykle sklidily bouřlivý potlesk. Poté v Anníně koncertovala skupina Nezmaři, o večerní zábavu se postarala skupina Dobrý ještěr. V průběhu večera Annínské ženy zatančily kankán a po setmění začala ohňová show v podání skupiny Candentis fireshow. Lidé také oslavili 222 let Annína. „Annín byl založený v roce 1796, letos je to 222 let. Když to bylo 111 let, ještě jsme tu nebyli a až to bude 333 let, už tu asi nebudeme. Máme proto jedinečnou příležitost oslavit tři stejné číslice, tedy tři dvojky,“ vysvětlil přítomným zakladatel annínské sklářské pouti Lukáš Milota. Narozeniny Annína připomněl dort s marcipánovými korunovačními klenoty a o výročí se lidé dozvěděli také z nových annínských triček.

V neděli v 11 hodin vyšlo od kapličky na návsi v Annině procesí s prapory a korouhvemi. V 11.30 na něj navázala mše svatá ve sklářské hrobní kapli nad sklárnou v Anníně. „Modlíme se za ty, kteří v uplynulém roce v našem údolí zemřeli a vyprošujeme požehnání pro novou královnu a všechny lidi na Annínsku,“ zaznělo při mši, kterou sloužil P. Jenda Kulhánek. Odpoledne znovu na návsi zatančily Annínské ženy a pouť uzavřel koncert harfistky Kataríny Ševčíkové a sopranistky Valentýny Mužíkové v kostele na Mouřenci. V závěru koncertu nová sklářská královna Ludmila uložila opět do kostela sklářské korunovační klenoty. Po setmění se lidé s poutí rozloučili noční komentovanou prohlídkou kostela a kostnice. „Děkuji všem, kteří pouť připravili a všem, kteří se jí zúčastnili a už se těšíme na pouť další,“ uzavírá hlavní organizátor slavností Lukáš Milota. IV. sklářská anenská pouť bude od 26. do 28. července 2019.

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: III. sklářská anenská pouť na Annínsku. | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Alpská vyhlídka, Bučina
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: III. sklářská anenská pouť na Annínsku. | Šumava Net.CZ