Slováci se přijeli na Lipensko inspirovat | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Slováci se přijeli na Lipensko inspirovat | Šumava Net.CZ

Slováci se přijeli na Lipensko inspirovat | Šumava Net.CZ

Tisková zpráva:

Slováci se přijeli na Lipensko inspirovat, jak budovat kvalitní nabídku v cestovním ruchu

Velkou dávku inspirace ze všech oblastí rozvoje cestovního ruchu, k tomu nápady na vytváření aktivní dovolené především pro rodiny s dětmi, nové zkušenosti související s propagací a také fungující pravidla spolupráce podnikatelů, státní správy, samosprávy a neziskových organizací – to si z návštěvy v obcích rozprostřených okolo lipenské přehrady poveze domů na Slovensko zhruba 30 zaměstnanců Krajské organizácie cestovného ruchu v Žilině a podnikatelů.

To vše získali od českých kolegů z Turistického spolku Lipenska, za kterými se přijeli inspirovat. Slováci kontaktovali Lipensko, protože patří k nejnavštěvovanějším oblastem v České republice s dobře fungující regionální spoluprací a přímo k jezeru zavítali toto pondělí.

„Lidově řečeno přijeli jsme se něco přiučit. Jak se dělá marketing, jak se budují zajímavé atrakce, ale i jednotlivé akce pro turisty. Víme o úspěšných projektech, které se na Lipensku zrealizovaly a ty chceme přenést na Slovensko,“ uvedla Marta Zimanová, manažerka Žilinského turistického kraje. To je pro srovnání obdoba Jihočeské centrály cestovního ruchu České Budějovice. I tato krajem zřízená slovenská organizace, která spojuje regiony Orava, Liptov, Kysuce, Turiec a Horní Považí, což je po Tatrách druhý nejnavštěvověnajší kraj Slovenska, se stará o rozvoj cestovního ruchu.

Slovenští manažeři při návštěvě ocenili dvouletou činnost Turistického spolku Lipenska. „Jsem velice překvapená, kolik udělal Turistický spolek Lipenska za dva roky práce. Dobře fungující organizace při takovém množství členů mě překvapuje, stejně tak funkční marketing,“ doplnila Darina Bartková, ředitelka Liptovského regiónu cestovného ruchu.

„Destinace tvoří reprezentativní časopis, máte efektně zpracovaný web. Velice oceňuji i lipenské cyklobusy, které budou přes léto vozit turisty, ale i řadu akcí, kdy se region umí spojit dohromady a společně se i bavit například při letech balóny nebo u akcí, které jsou pak zapsány do knihy rekordů,“ uvedla její kolegyně Marta Zimanová.

Podle Zimanové jezdí Slováci čerpat inspiraci do Čech pravidelně, vždy volí místo, které vyniká v určité oblasti cestovního ruchu. Při minulé návštěvě navštívili Rychleby, které jsou známé svou rozvinutou sítí cyklostezek. „Lipensko je ale rozvinuté ve všech směrech. Tady nelze specifikovat jeden směr, protože tu umějí využívat veškerý přírodní, historický a kulturní potenciál území,“ uvedla Zimanová.

Skupina slovenských destinačních manažerů a podnikatelů přijela do Dolní Vltavice u Černé v Pošumaví. Při různých přednáškách, inspiračních rozhovorech, inspekčních návštěvách stráví u Lipna více než dva dny. V pondělí například manažeři absolvovali přednáškový cyklus v hotelu Relax, kde se dozvěděli řadu důležitých informací například od Jiřího Mánka z Turistického spolku Lipenska, Vojena Smíška, který je tiskovým mluvčím Lipna nebo Milana Bukáčka z Vodní záchranné služby. „Je pro nás i určitým vyznamenáním, když se od nás chtějí slovenští kolegové učit, inspirovat se. Zdá se, že naše práce má smysl, i když je to v českém prostředí bez potřebné legislativy práce dost náročná,“ řekl Jiří Mánek, předseda Turistického spolku Lipenska.

V Lipně nad Vltavou si Slováci na vlastní kůži vyzkoušeli zdejší atrakce - lanovku, koloběžky, bobovou dráhu, vodní sporty na jezeře. Podívali se na zdejší cyklotrasy, navštívit Active Park Lipno, seznámili se s výhodami Lipno.Card. Součástí byl i výlet parníkem, návštěva Vítkova Hrádku a cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě. „Velice se nám líbilo Království lesa. To je atrakce, která na Slovensku chybí a potřebovali bychom jí. Budeme se snažit ji vybudovat,“ uvedla Darina Bartková.

Účelem Turistického spolku Lipenska je sdružovat obce, podnikatele, zájmové spolky a fyzické osoby, mající provozovnu, sídlo či trvalý pobyt v lipenské oblasti, nebo v oblasti Lipenska vyvíjí činnost, která napomáhá rozvoji cestovního regionálního ruchu. Cílem spolku je podporovat vytvoření a rozvoj konkurence schopné turistické oblasti Lipensko. TSL vznikl dne 9. května 2016, zápisem do veřejného rejstříku u Krajského soudu v Českých Budějovicích. Momentálně má téměř 50 členů.


TURISTICKÝ SPOLEK LIPENSKA
Pavel Pechoušek
manažer pro PR a media

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Slováci se přijeli na Lipensko inspirovat | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Alpská vyhlídka, Bučina
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Slováci se přijeli na Lipensko inspirovat | Šumava Net.CZ