Koncert Gabriely Beňačkové a Lubomíra Brabce v Písku | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Koncert Gabriely Beňačkové a Lubomíra Brabce v Písku | Šumava Net.CZ

Koncert Gabriely Beňačkové a Lubomíra Brabce v Písku | Šumava Net.CZ
Gabriela Beňačková, Schola Gregoriana Pragensis, Alžběta Poláčková, Vilém Veverka, Martina Kociánová, Žofie Vokálková a Jaroslav Svěcený s Lubomírem Brabcem na Svatojánském hudebním festivalu 2018


Festival pod záštitou Jeho Eminence Dominika kardinála Duky

Skleněná socha sv. Jana Nepomuckého na Čepickém mostě přes řeku Otavu se stala cílem mnoha turistů v našem kraji. Iniciátorem postavení této sochy byl kytarista Lubomír Brabec. Kytarový mág je také hlavním protagonistou již třetího ročníku nejvýznamnějšího hudebního festivalu v jihozápadních Čechách Svatojánský hudební festival 2018. V jeho průběhu festival nabídne posluchačům opravdové koncertní lahůdky.

Zahajovací koncert se uskutečnil 22. května v Praze, v překrásném kostele sv. Markéty v areálu Břevnovského kláštera v místě pobytu, umučení a zjevení prvního svatojánského zázraku. Ve znamení královského almužníka byl koncertem charitativním, ve prospěch studentů Konzervatoře Jana Deyla pro nevidomé. Vystoupila Schola Gregoriana Pragensis se svým programem k výročí 100 let české státnosti „Čeští světci v nebeském Jeruzalémě“.

Koncert s naší nejslavnější pěvkyní, legendární Gabrielou Beňačkovou, se uskuteční 19. června v Sušici v kostele sv Václava. Zazní na něm nejenom církevní písně, ale také slavné operní árie, které proslavily pěvkyni po celém světě. Další den, 20. června, vystoupí Gabriela Beňačková s Lubomírem Brabcem v píseckém děkanském kostele Narození Panny Marie se stejným programem. Písecký děkanský kostel Narození Panny Marie se pyšní nádhernou kaplí sv. Jana Nepomuckého, a tak je pro uspořádání svatojánského koncertu jedním z nejvhodnějších míst, nehledě na velkolepou sochu sv. Jana na píseckém gotickém mostě.

V srpnu vystoupí Lubomír Brabec v kytarových recitálech v Chudenicích a Stodě. Program recitálů je zaměřen na hudbu vzniklou v době beatifikace a kanonizace nebo na hudbu spjatou s kultem sv. Jana Nepomuckého.

Festival nezapomíná ani na menší místa. Organizátoři vybrali dva kouzelné kostelíky v klatovském kraji. Jedním z nich je kostel Nanebevzetí Panny Marie v Nezamyslicích a druhým kostel v kolébce sv. Jana v Nepomuku. Vystoupí zde dnes nejžádanější sólistka Národního divadla Alžběta Poláčková za doprovodu kytary Lubomíra Brabce a flétny neméně slavné virtuosky Žofie Vokálkové.

V polovině srpna v překrásném kostele zasvěceném sv. Martinovi v Klenčí pod Čerchovem se též představí Jaroslav Svěcený.

V kostele sv. Jakuba Většího v Kolinci vystoupí mezzosopranistka Martina Kociánová. Mnozí ji znají jako vynikající televizní moderátorku a redaktorku Českého rozhlasu 2. Její zpěv však bude pro mnohé milým překvapením. Její pěvecká kariéra je pozoruhodná! Koncertuje nejen na domácích scénách, ale také v Německu, Rakousku, Japonsku či na Kypru. Za činnost v oblasti umění jí v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera. Spolu s ní vystoupí i sólista Berlínské filharmonie, hobojový virtuos Vilém Veverka.

Závěrečný koncert bude opět těsně před svátkem sv. Václava, 22. září, v kladrubském klášteře u Stříbra, který je též spjatý s historií Jana Nepomuckého. Vystoupí na něm opět slavný houslista Jaroslav Svěcený a přednese za doprovodu kytary Lubomíra Brabce vrcholně virtuosní skladby Schubertovy, Paniniho a Fernanda Sora.

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Koncert Gabriely Beňačkové a Lubomíra Brabce v Písku | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Koncert Gabriely Beňačkové a Lubomíra Brabce v Písku | Šumava Net.CZ