Oáza v poušti v Myslovicích u Klatov | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Oáza v poušti v Myslovicích u Klatov | Šumava Net.CZ

Oáza v poušti v Myslovicích u Klatov | Šumava Net.CZ

Pouze jediná zahrada na Klatovsku - Zahrada u malíře v Myslovicích - se letos přidává do celoevropské akce zvané Víkend otevřených zahrad.

„Každá zahrada, která se alespoň některými prvky blíží k definici přírodní zahrady, začíná být v naší krajině vzácnou. Stává se z ní taková oáza v poušti mnohahektarových lánů polí, luk ale i zahrad, které jsou udržovány intenzivním sečením trávy a vysazených tújí. V přírodních zahradách si své místo nacházejí nejrůznější druhy hmyzu, jenž jsou pro náš život nezbytné, ptáků a také rostlin,“ říká majitelka jediné certifikované přírodní zahrady na Klatovsku Věra Dvořáková.

„Možná to mnohým může znít dost tvrdě, ale poslední roky, kdy celé Česko pociťuje nedostatek vody, se tento problém ukazuje v celé své nahotě. Přitom je nutné se podívat i na své zahrady. On takový pečlivě udržovaný trávník sekaný pravidelně jednou nebo i dvakrát týdně na délku pár centimetrů možná vypadá upraveně, ale přitom je pro biodiverzitu, tedy druhou pestrost doslova pohromou. Navíc se nadměrně zahřívá a tak mizí nejen samotný travní porost, ale i život pod povrchem,“ dodává.

Také proto majitelka Zahrady u malíře Věra Dvořáková, v rámci letošního ročníku Víkendu otevřených zahrad, představí nejen zahradu samotnou, ale vysvětlí návštěvníkům, jak upravit svoji zahradu aby byla nejen krásná, ale také přátelská pro nejrůznější druhy hmyzu, ptáků, nebo rostlin.

„Samozřejmě, že každému člověku se líbí něco jiného. Ne každý majitel zahrady snese třeba divoký koutek, nebo chce mít udržovaný trávník, ale když je vůle, dá se vše zkombinovat. A tak třeba i 500 metrů čtverečních velká zahrada může být rozčleněná tak, že si své místo na ní najde nejen člověk, ale třeba i včely samotářky, které se nám na naší zahradě objevily letos, nejrůznější druhy ptáků a když se na zahradě vyhradí alespoň pár metrů pro luční porost, bude taková zahrada minimálně barevnější a také bohatší na některé druhy motýlů a dalšího hmyzu,“ vysvětluje Věra Dvořáková. „Hned ale musím dodat, že nic není hned a rozvoj přírodní zahrady, nebo zahrady, ve které jejich majitelé zajistí alespoň některé její atributy, je během na několik let. Však je to také vidět i u nás v Myslovicích.“

KDY + AKCE

Přírodní Zahradu u malíře na adrese Myslovice 16 je možné v rámci Víkendu otevřených zahrad navštívit v sobotu a v neděli 9. a 10. června vždy od 10:00 do 16:00 hod, kdy každou celou hodinu budou probíhat komentované prohlídky, které začínají vždy v předzahrádce.

V sobotu 9. června v 17:00 hodin se v zadní části zahrady koná přednáška mluvčího Správy Národního parku Šumava Jana Dvořáka na téma Pralesy Šumavy.

Zahradu u malíře je ale možné navštívit kdykoli a to vždy po předchozí domluvě s majitelkou Věrou Dvořákovou nebo v rámci některé z připravovaných akcí:

Malování enkaustikou 23.6.2018

Úplňková prohlídka (konec léta, bude upřesněno)

Program pro skupiny dětí s environmentálním zaměřením formou her a pokusů (na objednávku)

 

KONTAKT:

Věra Dvořáková
Myslovice 16, 339 01 Klatovy
Tel: 604 859 186
E-mail: vevaro@seznam.cz

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Oáza v poušti v Myslovicích u Klatov | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Alpská vyhlídka, Bučina
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Oáza v poušti v Myslovicích u Klatov | Šumava Net.CZ