Koncert souboru EPOQUE QUARTET v Kašperských Horách | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Koncert souboru EPOQUE QUARTET v Kašperských Horách | Šumava Net.CZ

Koncert souboru EPOQUE QUARTET v Kašperských Horách | Šumava Net.CZ

EPOQUE QUARTET a Jan Kučera v Kašperských Horách

Koncert komorního souboru EPOQUE QUARTET v pátek 8.června 2018

v kostele sv. Mikuláše v Kašperských Horách bude jistě patřit mezi nejpozoruhodnější kulturní události poslední doby v našem regionu.

Tento multižánrový soubor si za téměř dvě desítky let své existence vydobyl pevné místo jak na české, tak i na evropské hudební scéně. Spolupracuje s předními domácími i zahraničními sólisty a kapelami, koncertuje v četných zemích evropského kontinentu ale také v zámoří – v USA, Kanadě, Brazílii, dokonce

v Číně a Japonsku, účastní se prestižních hudebních přehlídek včetně mezinárodního festivalu Pražské jaro. Epoque Quartet řadu let plodně spolupracuje s mimořádně nadaným dirigentem, skladatelem a klavíristou Janem Kučerou, který rovněž jako sólista vystoupí na koncertu v Kašperských Horách.

Právě v těchto dnech soubor dokončil nahrávání CD, které ve výběru shrnuje Kučerovu tvorbu pro Epoque Quartet. Nahrávka, která vychází v Radioservisu a nese název „Epoque plays Kučera“ je ozdobena účinkováním sólistů Radka Baboráka, Adama Plachetky a Roberta Balzara. Lze doplnit, že Jan Kučera například významně spolupracuje se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Národním divadlem v Praze, od roku 2015 je šéfdirigentem Karlovarského symfonického orchestru.

Rád poznamenávám i to, že Jan Kučera má své rodové kořeny v našem kraji šumavského Podlesí, v Nezdicích na Šumavě, které prosluly tradicí světáků – cirkusáků a muzikantů. Jeho dědeček stejného jména se jako znamenitý učitel a ředitel významně zasloužil o rozvoj známého Dětského domova v Kašperských Horách.

Úzkou vazbu k našemu kraji má i člen souboru violoncellista Vít Petrášek, který na chalupu svých rodičů u Kašperských Hor jezdí už od dětství.

Na koncertu v Kašperských Horách zaznějí skladby mistrů Richtera, Barbera, Suka, Reinharta, Balakrishnana, Piazolly ale i původní tvorba našeho Jana Kučery pro soubor. Uvedením kompozice věhlasného kapelníka Karla Polaty ze Sušice, Kučerova prastrýce, chtějí mladí hudebníci Epoque Quartet vzdát poctu znamenité muzikantské tradici staré Šumavy.

Členy Epoque Quartet jsou houslisté David Pokorný a Vladimír Klánský, violista Vladimír Kroupa a hráč na violoncello Vít Petrášek. Se souborem vystupuje jako klavírista a dirigent Jan Kučera. Rámcem pozoruhodné koncertní události v Kašperských Horách bude originální prostředí prastarého gotického hřbitovního chrámu sv. Mikuláše, který navíc oplývá jedinečnou akustikou.


Za pořadatele:

Vladimír Horpeniak, Šumavský kulturní spolek Kašperské Hory


EPOQUE QUARTET a Jan Kučera

- koncert v kostele sv. Mikuláše v Kašperských Horách,

pátek 8. června 2018 od 19,00 hodin,

vstupenky na místě 30 minut před začátkem


 

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Koncert souboru EPOQUE QUARTET v Kašperských Horách | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Alpská vyhlídka, Bučina
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Koncert souboru EPOQUE QUARTET v Kašperských Horách | Šumava Net.CZ