Barokní jezuitské Klatovy letos již po dvanácté | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Barokní jezuitské Klatovy letos již po dvanácté | Šumava Net.CZ

Barokní jezuitské Klatovy letos již po dvanácté | Šumava Net.CZ

Letošní v pořadí již dvanáctý ročník Barokních jezuitských Klatov se uskuteční v pátek 27. 4. a v sobotu 28. 4. 2018. Pořadatelé připravili pro návštěvníky historickou konferenci, která proběhne ve společenském sále Městské knihovny v Klatovech. Hlavním tématem letošní historické konference budou tentokrát ,,rozmanitosti – miscellanea nejen balbínovská“.

Slavnostní zahájení za přítomnosti starosty Klatov Mgr. Rudolfa Salvetra se uskuteční v pátek od 17 hodin. Poté se ujme slova místostarosta Klatov a předseda zapsaného spolku Klatovské katakomby ing. Václav Chroust.

Na úvod konference vystoupí prof. RNDR. Stanislav Komárek, Dr. s příspěvkem nazvaným Balbínova Miscellanea z pohledu přírodovědce,“ sděluje za organizátory Václav Chroust.

Sobotní program historické konference začne od 9 hodin a význační čeští historici budou hovořit nejen o Bohuslavu Balbínovi, který po dvakráte působil v barokních Klatovech. Letošní konference tak symbolicky naváže na „Balbínovská miscelanea“, jež se v Klatovech uskutečnila v roce 2001.

„Navštívit můžete i doprovodnou výstavu v Pavilonu skla Klatovy, kde v sobotu 28. dubna od 16 hodin kurátorka této výjimečné expozice Jitka Lněničková při komentované prohlídce představí účastníkům takzvané Barokní dvojstěnky. Určitě také doporučuji poslechnout si requiem, které bude letos výjimečně přímo v katakombách. Requiem začíná v sobotu od 17 hodin,“ pokračuje Václav Chroust.

Barokní jezuitské Klatovy pořádá zapsaný spolek Klatovské katakomby. Patrony projektu jsou starosta Klatov Mgr. Rudolf Salvetr, biskup plzeňský Mons. Tomáš Holub a generální představený jezuitského řádu v České republice Ing. Josef Stuchlý. Další informace lze získat na www.katakomby.cz a na facebookovém profilu klatovských katakomb.

Klatovské katakomby navštívilo v roce 2017 více než 46 tisíc návštěvníků.
Obnovené prostory katakomb byly otevřeny 26. listopadu 2011. Náklady na rekonstrukci, vytvoření nové expozice a další úpravy dosáhly 23,5 milionu korun, z toho 17,5 milionu bylo uhrazeno z Regionálního operačního programu Jihozápad.

Program 

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Barokní jezuitské Klatovy letos již po dvanácté | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Alpská vyhlídka, Bučina
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Barokní jezuitské Klatovy letos již po dvanácté | Šumava Net.CZ