Pozvánka na klatovskou Gymnaziální padesátku - 14. dubna 2018 | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Pozvánka na klatovskou Gymnaziální padesátku - 14. dubna 2018 | Šumava Net.CZ

Pozvánka na klatovskou Gymnaziální padesátku - 14. dubna 2018 | Šumava Net.CZ

Rok utekl jako voda a přišel čas opět vyrazit do jarní přírody. Po loňském mimořádně vydařeném jubilejním ročníku je tato turistická akce opět připravena ve čtyřech různě dlouhých variantách. Navíc obohacena o některá vylepšení. Nejvýraznější novinkou je možnost prezentace již v pátek v podvečer. Ta je určena především těm turistům, kteří hodlají vyrazit na delší trasy a nechtějí se v sobotu ráno zdržovat prezencí. Samozřejmě je třeba ale dodržet stanovené časy (např. první kontrola bude připravena na Hejně od 8.15 hod). Daší novinkou je vědomostní soutěž o zajímavé ceny.

Letos je připravena trasa směrem na Velhartice, Čachrov a Strážov. Vzhledem k tomu, že tento směr vede k Šumavě, připravte se na náročnější výškový profil než v loňském roce. Také terénu bude podstatně více. Proto vyzýváme všechny ke zvýšené opatrnosti a ohleduplnosti. Gymnaziální padesátka není závod, ale sportovně-turistická akce, kde zvítězí všichni, kteří ve zdraví dorazí do cíle. Mějte také na paměti, že se akce koná za normálního silničního provozu a proto je třeba dodržovat jeho pravidla.

Všechny trasy vedou od Gymnázia v Klatovech přes park a Luby vzhůru na Hejno. To berte jako zahřívací kopec. Pak následuje kousek po hřebeni a oddělení 15 km trasy. (Ta pokračuje prudce dolů do Vrhavče a dále stoupáním na hřeben před Loretou, kde se připojuje k ostatním trasám.) Následuje strmé klesání do Křištína a přes Střeziměř už pěkné stoupání na Kašpárkovnu. (Kousek za ní odbočuje trasa 25 km, aby ti kdo po ní půjdou přes Hubenov, Radinovy a Neznašovy si mohli "vychutnat" kopec k rozcestí nad Horní Lhotou.)

Dále po krátkém odpočinkovém úseku stoupáme na sv. Bartoloměj. (Těsně pod ním si oddychnou účastníci "pětatřicítky" a zabočí doprava po žluté do Běšin. Ale pak se kopci stejně neuniknou, neboť do Brtí se jde přes Kozí ("Kúzí") a Javoříčko.) Od zříceniny na sv. Bartoloměji následuje sešup k silnici Běšiny-Podolí a pak už nejstrmější výstup na Javoří.

Odměnou bude pěkný úsek přes Makov a do Velhartic (kde je v hospodě možnost občerstvení). Pak trasa pokračuje do Nemilkova a nejromantičtější částí podél říčky Ostružná přes Rajské do Čachrova. (Zde opět možnost vynikajícího občerstvení u Šedlbauerů.) Následuje největší klesání přes Březí do Brtí a dále (již s trasou 35 km) vede cesta do Strážova. Odtud pokračujeme do Lehomi, kde se nadechneme na poslední výraznější stoupání do Loučan. Nad horní Lhotou se připojí nejprve trasa 25 km a před Loretou i varianta patnáctikilometrová. A pak už je to do Klatov jen kousek.

Trasa je bohatá na krásné vyhlídky i romantická zákoutí a tak věříme, že bude všem líbit. Uvidíme také, zda se nám podaří překonat nedávný rekord v počtu účastníků. Rovněž doufáme, že nám vyjde počasí vstříc a že všichni, kdo příští sobotu s námi vyrazí na trasu, budou na letošní ročník GP vzpomínat jako na vydařený a aktivně prožitý den.

Pořadatelé Gymnaziální padesátky

Další informace včetně kompletních propozic zde...

 

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Pozvánka na klatovskou Gymnaziální padesátku - 14. dubna 2018 | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Alpská vyhlídka, Bučina
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Pozvánka na klatovskou Gymnaziální padesátku - 14. dubna 2018 | Šumava Net.CZ