Na Zelený čtvrtek se bude tradičně připíjet zeleným pivem na zelenou Šumavu | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Na Zelený čtvrtek se bude tradičně připíjet zeleným pivem na zelenou Šumavu | Šumava Net.CZ

Na Zelený čtvrtek se bude tradičně připíjet zeleným pivem na zelenou Šumavu | Šumava Net.CZ

Na Zelený čtvrtek pokračuje podpora zelené Šumavy akcí Šumavských Králováků. Ve čtyřiceti šumavských hospodách a hospůdkách, od Železné Rudy až po Rožmberk nad Vltavou, si ve čtvrtek 29. dubna budou lidé připíjet na zelenou Šumavu. Čepovat se letos bude zelený velikonoční Krasličák z Pivovarů Lobkowicz.

Zelené lesy byly odedávna symbolem Šumavy, čímž si Šumava vysloužila tituly Zelená střecha Evropy nebo Zelené plíce Evropy. Ovšem za posledních 10 let zde kůrovec napadl a usmrtil jenom v Národním parku Šumava téměř 4 miliony dříve živých zelených smrků. Příčinou ale není přirozený proces, jak se snaží veřejnosti někteří namluvit, ale špatná ochrana přírody. Tolik důležité Zelené plíce Evropy žírem kůrovců proděravěly, zhnědly, zešedly, nedýchají jak mají a vysychají. Přitom jsou zelené lesy důležité pro absorbování skleníkového plynu oxidu uhličitého, producentem životadárného kyslíku a především jsou určující složkou šumavské přírody, která podmiňuje život rostlin, živočichů i člověka. Je proto nepochopitelné, jak mohou současné vedení ministerstva životního prostředí a šumavského parku za podpory aktivistů a některých vědců zlehčovat význam vzrostlého zeleného lesa pro zachování vody v přírodě.

Poslanecká sněmovna minulý rok odhlasovala novelu zákona o ochraně přírody a s jejím naplňováním se začal kůrovec na Šumavě opět nově rozšiřovat a začalo opět ubývat zeleného lesa. S usychajícími stromy ubývá v lesním prostředí horizontálních srážek a narůstá sucho. Akcí se chceme v první řadě bavit a spojovat celou Šumavu, ale chceme také poukázat na nesmyslnost agresivního aktivistického přístupu v ochraně přírody, který škodí především přírodě samotné, ale také místním lidem,“ říká Jiří Mánek, rychtář Šumavských Králováků.

Českou republikou hýbe problém šířícího se kůrovce. Lesníci žádají po státu miliardu na řešení kůrovcové situace. Stát ústy Ministerstva životního prostředí hlásá, jak je důležité zachovat v krajině vodu. Přitom ten samý stát zcela úmyslně na Šumavě rozšiřuje kůrovce a tak tu vytváří podmínky, které zachování vody v krajině přímo odporují. S tím nemůžeme souhlasit a proto i na Kvildě tradičně připíjíme na zelenou Šumavu“, sděluje své důvody pro podporu akce Václav Vostradovský, starosta obce Kvilda.

Přípitek zeleným pivem za zelenou Šumavu se stal tradicí. Byly roky, kdy jsme si na Šumavě takto připíjeli s představiteli MŽP, bývalými jeho ministry a vedením správy šumavského parku. Společně jsme chtěli les zelený, živý. To, že si s námi současný ministr Brabec ani jeho podřízení na podporu zelené Šumavy nikdy nepřipili je zřejmé, protože oni vytvářejí Šumavu hnědou a suchou. Nám vadí, že je jejich cílem suchý šumavský les buď plný kůrovcových souší, nebo vykácených pasek“, uzavřel Antonín Schubert, starosta obce Modrava

Na Zelený čtvrtek, 29.3. si velikonočním Krasličákem od Pivovarů Lobkowicz Group a.s. na zelenou Šumavu budou lidé moci připít v Železné Rudě, Prášilech, Srní, Rejštejně, Modravě, Kvildě, na Bučině, ve Zdíkově, ve Vimperku, Strážném, Stožci, ve Volarech, v Nové Peci, Horní Plané, Černé v Pošumaví, Hořicích na Šumavě, Frymburku, Lipně nad Vltavou, v Přední Výtoni, Loučovicích, Vyšším Brodu a v Rožmberku nad Vltavou.

Kompletní seznam všech zapojených hospod a restaurací najdou zájemci na pozvánce - viz níže. Pivo se bude čepovat do vyprodání zásob.

Jiří Mánek,
rychtář spolku Šumavský Králováci


Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Na Zelený čtvrtek se bude tradičně připíjet zeleným pivem na zelenou Šumavu | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Alpská vyhlídka, Bučina
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Na Zelený čtvrtek se bude tradičně připíjet zeleným pivem na zelenou Šumavu | Šumava Net.CZ