Sušická nemocnice dostala certifikát kvality nadace Taťány G. Brzobohaté | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Sušická nemocnice dostala certifikát kvality nadace Taťány G. Brzobohaté | Šumava Net.CZ

Sušická nemocnice dostala certifikát kvality nadace Taťány G. Brzobohaté | Šumava Net.CZ

Prvním zdravotnickým zařízením v České republice, která obdrželo certifikát kvality Nadace Krása pomoci se stala Nemocnice Sušice, konkrétně zdejší oddělení následné péče. Nadace, kterou založila naše jediná Miss World Taťána G. Brzobohatá, chce tímto způsobem odměňovat příklady dobré praxe a ocenit kvalitní práci zdravotníků.

Kvalita ověřená Nadací Krása pomoci – takový certifikát udělila stejnojmenná nadace Oddělení následné péče Nemocnice Sušice. Sušické oddělení se stalo vůbec prvním zařízením svého druhu v České republice, které tento certifikát dostalo. Nadaci Krása pomoci Taťána G. Brzobohatá, která je naší zatím jedinou Miss World, založila v roce 2008 a zaměřuje se na pomoc seniorům. Udělení známky kvality bude fungovat na stejném principu, jako v případě pořadu „Ano šéfe“, kde je rozdává šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

„Posláním nadace je usilovat o kontinuální a systematické řešení problematické situace seniorů v České republice a zlepšení kvality jejich života. Přesně to jsme našli v sušické nemocnici a u jejích zaměstnanců, kteří pacientům vytváří takřka domácké prostředí,“ vysvětluje ředitelka nadace Michaela Stachová a dodává, že známka kvality je i reakcí na negativní články v některých médiích o situaci na českých LDN. „Chceme tak vyzdvihovat příklady dobré praxe a ocenit práci zdravotníků, kteří péči o seniory berou jako poslání.“

„Ocenění, které jsme obdrželi, je pro nás velkou odměnou, potvrzením toho, že jdeme správným směrem. Je to i poděkování za práci, kterou každodenně vykonáváme za ne zrovna lehkých podmínek. Navíc je to pro nás výzva, dostát tomuto uznání, udržet nastavený standard a eventuálně s pomocí nadace dále rozšiřovat naše služby, které v regionu chybí,“ uvedla primářka oddělení následné péče Petra Maříková.

Michaela Stachová v Sušici představila klíčový projekt nadace Doma bez obav. Ten pomáhá seniorům, kteří chtějí dál žít ve svém domácím prostředí a vyhnout se tak institucionální formě péče. Nadace spolupracuje s dobrovolníky, kteří tráví se seniory volný čas. Rodinám také pomáhá nastavit vhodnou formu podpory, včetně předání praktických tipů, jak pečovat, zajistit potřebné dávky, pomůcky a kvalitní služby. „Projekt funguje momentálně pouze v Praze, jeho rozšíření do okresu Klatovy je jednou z dalších možností spolupráce. Vždyť zdejší oddělení následné péče se už výčtem svých aktivit téměř shoduje s naší nabídkou,“ uvádí uznale vedoucí projektu Doma bez obav Kateřina Bláhová.

Zástupkyně nadace si prošly celé oddělení, které se při zachování počtu lůžek z roku 2017 (80 lůžek), nachází v nových prostorách a pacienti zde mají k dispozici také prostornou venkovní terasu. Společně si prohlédly výstavu výrobků zdejších pacientů i fotografií z různých terapií, které je zde možné absolvovat, příjemné bylo také setkání s novoskotským retrívrem Fredym, kterého pacienti využívají v rámci canisterapie.

Oddělení následné péče sušické nemocnice, která patří do sítě zdravotnických zařízení společnosti Penta Hospitals zajišťuje léčebnou, léčebně-rehabilitační a ošetřovatelskou péči pacientům, jejichž doléčení vyžaduje stálou lékařskou kontrolu. Jedná se o pacienty ve stabilizovaném stavu, směřující k dokončení léčby akutního onemocnění, náhlého zhoršení chronické choroby či o stavy pooperační. Momentálně zde pracují 3 lékaři, další k tomu na zkrácené úvazky, 21 sester, 13 ošetřovatelek a sanitářů, 1 sociální pracovnice. Nějaké ty posily by se nám ale do týmu hodily!“ shodují se všichni na závěr.

www.nemocnice-susice.cz

Pavel Pechoušek,
tiskový mluvčí Nemocnice Sušice
www.nemocnice-susice.cz


Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Sušická nemocnice dostala certifikát kvality nadace Taťány G. Brzobohaté | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Alpská vyhlídka, Bučina
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Sušická nemocnice dostala certifikát kvality nadace Taťány G. Brzobohaté | Šumava Net.CZ