Svaz obcí NP Šumava: netransparentní pravidla péče o přírodu dávají tušit klid před bouří | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Svaz obcí NP Šumava: netransparentní pravidla péče o přírodu dávají tušit klid před bouří | Šumava Net.CZ

Svaz obcí NP Šumava: netransparentní pravidla péče o přírodu dávají tušit klid před bouří | Šumava Net.CZ

TISKOVÁ ZPRÁVA SVAZU ŠUMAVSKÝCH OBCÍ
Borová Lada 19.2.2018

Svaz šumavských obcí se obrátil na odborné instituce s jednoduchou, ale pro šumavské obce s důležitou otázkou. Rozdílnost odpovědí, kterou od každé z institucí obdržel vyvolává zásadní otázku, zda je péče o českou a zejména o šumavskou přírodu ve správných rukou.


Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO 2011) veřejnosti i politikům sliboval novelu zákona o ochraně přírody a krajiny, která svými jasnými pravidly uklidní situaci na Šumavě, kde mimo jiné otevře turistům dosud její uzavřené části přírody. Praxe ukazuje, že údajně jasná pravidla nikdo nedovede jasně vysvětlit, že se neotevře ani píď dosud uzavřených částí šumavské přírody a netransparentní pravidla péče o přírodu dávají tušit klid před bouří.

Situaci mohla vyjasnit Právnická fakulta Univerzity Karlovy, na kterou se před koncem loňského roku obrátil předseda Svazu šumavských obcí Petr Málek s žádostí o právní rozbor ustanovení, které se týká režimu přírodní zóny, do níž bude převedena převážná většina území všech českých národních parků.

V žádosti se mimo jiné píše: „Vážený pane děkane. Věřím, že pochopíte naši snahu chovat se v mezích ustanovení zákona o ochraně přírody a krajiny. Pro šumavské obce je velmi zásadní znát právní určitost výkladu zákona v několika ohledech. Tím nejzásadnějším je že běžecké lyžování je hlavním prvkem stability socioekonomického prostředí šumavských obcí v zimním období. Dalšími zásadními jsou historické zkušenosti šumavských obcí s MŽP ČR, které jako garant zákona o ochraně přírody a krajiny vykládá tento zákon podle politických potřeb vedení ministerstva, neváhá kdykoliv popřít jakékoliv svoje předchozí stanovisko či rozhodnutí a pravdou také je, že proto nedokáže stabilizovat péči o Národní park Šumava.“

Oproti této žádosti děkan právnické fakulty Prof. JUDr. Jan Kuklík, DrSc. sděluje: „Jakkoliv oceňuji Vaši snahu zorientovat se v textu v loňském roce přijatých ustanovení citovaného zákona, s cílem poskytnout příslušným provozovatelům lyžařských tras takový výklad normativního textu, umožňující dodržovat pravidla chování v mezích zákona a rovněž s hlubokým pochopením pro socioekonomické prostředí šumavských obcí, jsem Vám nucen sdělit, že Právnická fakulta UK nemůže v daném případě poskytnout Vámi žádaný právní rozbor.“

K tomu předseda Svazu obcí Petr Málek dodává: „Je běžnou praxí, že se experti této právnické fakulty na požádání vyjadřují k jakémukoliv zákonu, který je uváděn do praxe a je zřejmé, že zákon trpí nějakými vadami. Zamítavá odpověď pana děkana podlé mě značí, že novela zákona o ochraně přírody je natolik vadná, že se v jejích ustanoveních nejen nelze orientovat, ale ani je uspokojivě vyložit. Nepožadoval jsem závazný právní rozbor ale odborný vědecký názor, zda je příslušné ustanovení zákona zcela jasné. Jasné je jedině to, že jasné není.“

V rámci legislativního procesu novely byly ministrem Brabcem zamítnuty veškeré návrhy Plzeňského a Jihočeského kraje, Svazu šumavských obcí a Senátu, a to včetně těch, které poukazovaly jak na vady novely zákona, tak na její nejasná ustanovení.


Ing. Antonín Schubert
tiskový mluvčí Svazu šumavských obcí

 

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Svaz obcí NP Šumava: netransparentní pravidla péče o přírodu dávají tušit klid před bouří | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Alpská vyhlídka, Bučina
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Svaz obcí NP Šumava: netransparentní pravidla péče o přírodu dávají tušit klid před bouří | Šumava Net.CZ