S Marcelou Krčálovou po Mongolsku, velké zemi Čingischána. | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: S Marcelou Krčálovou po Mongolsku, velké zemi Čingischána. | Šumava Net.CZ

S Marcelou Krčálovou po Mongolsku, velké zemi Čingischána. | Šumava Net.CZ

 

S Marcelou Krčálovou po Mongolsku, velké zemi Čingischána.

  To byla další z besed, které připravila Volarská knihovna. Ve společenské místnosti hotelu Bobík bylo nabito. Cestování uvedla Ladislava Škrnová a představila pro volarské známou cestovatelku a milovnici čokolády Jordis, kterou do Volar pravidelně vozí. Na úvod cestování po Mongolsku s paní Marcelou Krčálovou  připomněla že na závěr je připraven prodej uvedené čokolády.

    Jako první Mongolsko a život vedle velkého Čingischána popsal cestovatel Marco Polo, který zde strávil několik let.

    Marcela Krčálová v této zemi strávila společně s ex švagrem několik dní a viděla mnoho s toho, co Marco Polo popisoval. Mongolsko Země zaujímá plochu 1 566 500 km² (dvacetkrát více než ČR) a měna tigrik. Oblíbený nápoj vodka.

  Vzhledem ke svým pouze 2,7 milionům obyvatel patří Mongolsko mezi státy s nejnižší hustotou zalidnění. ,,Letecky do Ulánbátaru hlavního města země a odtud mnoho kilometrů po velké zemi, kde jsem zjistila co je pojem široko daleko. V Austrálii jiné, u nás úplně něco jiného a v Mongolsku nedohledno a úplně jinak. Dodala v úvodu průvodkyně.“

   Jurty, kašmírské kozy yaci, ovce, velbloudi a koně Převalského. Právě koně Převalského nás s Mongolskem hodně spojují neboť  v Pražské zoologické zahradě se na ně specializují a již několik let je posílají zpět do své země a skutečnost ukazuje, že se jim daří. Což dokazoval i certifikát tohoto koně v jedné z jurt, kde je i poděkování za chov.  Denně dávka na 350 kilometrů a někdy i defektem, který byl nejčastěji proražená pneumatika od kamenů. Poušť Gobi, kde je velký teplotní rozdíl, zažili písečnou bouři a vyjeli na Altaj nejvyšší hory v okolí cca do 2000 metrů nad mořem. Velmi zajímavá místa jsou kempinky a život v jurtách. Velmi inspirativní je pro místní místo zvané Penis Stone, kam se ženy jezdí na svaté místo modlit k plodnosti a prosit, aby muži nechlastali i to je, Mongolsko dodala průvodkyně nejen na jejich cestách, ale i paní Marcela.

 Mongolsko, to je buddhismus, Nomádi, Chrámy, mnohé zbořené v době komunismu a stalinismu, mnohé dochovaly a mnohé krásně restaurované. Budha, zde opět našel své postavení, ale největší úcty zde stále má velký Kublajchán a Čingischán, který zemi rozvinul téměř Ve 13. století bylo území dnešního Mongolska centrem Mongolské říše založené a stala se největší říší všech dob. (Roku 1241 táhla mongolská vojska Moravou a vyplenila klášter Hradisko.) Po více než sto letech se Mongolská říše rozpadla a země se vrátila do stavu vnitřních sporů a potyček.

  Výlety do kraje slunce a jeho nádherných západů, mrazivá místa, neuvěřitelné přírodní scenérie a moderní Ulanbátar i to je současné Mongolsko, které se muselo líbit všem, neboť Marcela Krčálová z Trutnova vyprávěla tak, že mnozí se zapojili do diskuse v průběhu vyprávění a jako bychom to jeli spolu s ní.

 

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: S Marcelou Krčálovou po Mongolsku, velké zemi Čingischána. | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Alpská vyhlídka, Bučina
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: S Marcelou Krčálovou po Mongolsku, velké zemi Čingischána. | Šumava Net.CZ