Obyvatelé z obou stran hranice si připomenou na setkání v Bavorské Rudě desáté výročí Schengenu | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Obyvatelé z obou stran hranice si připomenou na setkání v Bavorské Rudě desáté výročí Schengenu | Šumava Net.CZ

Obyvatelé z obou stran hranice si připomenou na setkání v Bavorské Rudě desáté výročí Schengenu | Šumava Net.CZ

Výročí vstupu České republiky do schengenského prostoru bude hlavním tématem sousedského setkání, které se uskuteční ve čtvrtek 21. prosince od 18 hodin v Arberlandhalle v Bavorské Rudě.

Připomenuty budou významné projekty přeshraniční spolupráce zejména v oblasti cestovního ruchu realizované během uplynulého desetiletí i ty, které se teprve připravují. Následovat bude volná zábava s hudbou a občerstvením. Akci pořádají město Železná Ruda a obec Bavorská Ruda.

Aktuálními projekty česko-bavorské spolupráce jsou nyní zejména turistické stezky. Novinkou nadcházející letní sezony na Železnorudsku, která vznikne za finanční podpory německé strany, bude zhruba tři kilometry dlouhá Hadí stezka z Gerlovy Huti na vrchol Pancíře a repliky sklářské a železné huti. „Naším záměrem je především obnovit původní, historickou stezku. Její součástí budou informační tabule věnované zdejší fauně a floře, a také fitness prvky, aby se turisté mohli po cestě protáhnout. I když od pádu železné opony uplynulo už 27 let, pro návštěvníky z Německa je naše příhraničí stále zajímavé,“sděluje starosta Železné Rudy Michal Šnebergr s tím, že Hadí stezka bude dokončena do května příštího roku.

Hadí stezka a hutě vzniknou v rámci česko-německého projektu za více než jeden milion eur s názvem Putování bez hranic srdcem Evropy. Jeho součástí je kromě dalších osmi naučných dvojjazyčných stezek na Šumavě také turistický webový portál, vznik česko-německého infocentra na Modravě, obnova kaple v Novém Městečku i jednotné značení tras pro běžkaře v Bavorském lese. Projekt odstartoval loni a potrvá po tři roky. Prostředky se podařilo získat z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020. Putování bez hranic srdcem Evropy je iniciativou Mikroregionu Šumava – západ a jeho 13 členských obcí a dále šesti obcí v rámci bavorského svazku ILE Nationalpark Gemeinden, města Grafenau a obce Schönberg.

Zatímco v oblasti cestovního ruchu se povedlo s úspěchem dokončit řadu projektů, některé další záměry nebyly realizovány. Dosud se nepodařilo uskutečnit plán na otevření společných dvojjazyčných tříd pro děti z Čech a Bavorska v budově základní školy v Železné Rudě. „Největším problémem je nedostatek dětí na bavorské straně. Navíc jsou zde stále odlišnosti dané systémem školství. Hranice je 10 let volná, ale vzniká nová hranice, která je dána hlavně rozdílnou ekonomickou úrovní a samozřejmě rozdílným prostředím sociálním. Předlistopadový stav bude velice dlouho zanechávat stopy na naší společnosti,“ dodává Michal Šnebergr.

Foto z oslav 2015: Jiří Strašek, ŠumavaNet.CZ 

 

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Obyvatelé z obou stran hranice si připomenou na setkání v Bavorské Rudě desáté výročí Schengenu | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Chata Modrava
Alpská vyhlídka, Bučina
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Obyvatelé z obou stran hranice si připomenou na setkání v Bavorské Rudě desáté výročí Schengenu | Šumava Net.CZ