Obec Kvilda opět nejlepší ve třídění odpadu - soutěž Jihočeši třídí odpady | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Obec Kvilda opět nejlepší ve třídění odpadu - soutěž Jihočeši třídí odpady | Šumava Net.CZ

Obec Kvilda opět nejlepší ve třídění odpadu - soutěž Jihočeši třídí odpady | Šumava Net.CZ

 

Soutěže obcí Jihočeského kraje už znají své vítěze

 

České Budějovice 12. prosince 2017

Dnes proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů soutěží obcí Jihočeského kraje, a tím byl oficiálně ukončen jejich letošní ročník. Zástupci obcí a měst si v salonku Hotelu Budweis v Českých Budějovicích převzali ceny od vyhlašovatelů soutěží, kterými jsou autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s., a Krajský úřad Jihočeského kraje. Ceny předávala Martina Filipová, ředitelka oddělení regionálního provozu EKO-KOM, a.s., společně s Pavlem Hrochem, náměstkem hejtmanky Jihočeského kraje.

 

Za soutěžemi obcí se skrývají v Jihočeském kraji dvě soutěže - krajská Jihočeši třídí odpady 2017 (10. ročník) a Jihočeský okresní odpadový přebor 2017 (4. ročník).

První soutěž je ještě rozdělena do 4 kategorií podle velikosti obcí a měst. V druhé soutěži, jak už název napovídá, soutěží obce a města ve třídění odpadů v rámci jednotlivých okresů Jihočeského kraje.

 

Do těchto klání je automaticky zařazeno 575 obcí, které jsou zapojeny v systému EKO-KOM. Výsledky soutěže pořadatelé vypočítali z výkazů o celkovém množství a druzích vytříděných odpadů, které obce čtvrtletně posílají do výše zmíněného systému.

Hodnotí se celková výtěžnost ve všech základních komoditách, tedy plastu, papíru, skla a kovu. Plusové body pak soutěžící dostávají za oddělený sběr skla (čiré a směsné), sběr nápojových kartonů a za zajištění dostatečné a dostupné sběrné sítě (čili kolik obyvatel obce nebo města má k dispozici 1 průměrné kontejnerové hnízdo).

 

Vítězné obce v krajské soutěži získaly finanční odměny v celkové výši 162 000 Kč, v okresním přeboru pak byly odměněny sadou skleniček s motivem soutěže.

 

V kategorii do 499 obyvatel se v soutěži Jihočeši třídí odpady 2017 umístily obce Kvilda, Stožec a Mirkovice. Starosta obce Kvilda Václav Vostradovský není při vyhlašování žádným nováčkem - od roku 2013 pravidelně přebírá diplom za první místo, přestože ještě v roce 2012 se obec neumisťovala ani v první pětici nejlepších.

V kategorii obcí, městysů a měst od 500 do 1 999 obyvatel si na pomyslnou bednu stoupli zástupci obce Roudná, městyse Čestice a obce Čimelice. Naposledy uvedená obec opět obhájila třetí místo z roku 2016.

Ve třetí kategorii od 2 000 do 7 000 obyvatel převzalo gratulace město Trhové Sviny, městys Křemže a město Chýnov.

V kategorii největších měst, tj. nad 7 000 obyvatel, vyhlašovatelé přivítali město Vimperk, Český Krumlov a Písek. A stejně, jako v nejmenší kategorii, i zde byli matadoři soutěže - oproti loňskému ročníku si pořadí prohodila města Český Krumlov a Písek, jedničkou zůstalo město Vimperk.

 

V soutěži Jihočeský okresní odpadový přebor 2017 vyhlásili pořadatelé tyto vítěze: v okrese České Budějovice Horní Kněžeklady, Pištín a Žimutice, v okrese Český Krumlov Bohdalovice, Mirkovice a Přední Výtoň, za Jindřichohradecký okres Drunče, Vícemil a Horní Pěna, v okrese Písek Cerhonice, Boudy a Olešná, za okres Prachatice Kvildu, Stožec a Nové Hutě, v okrese Strakonice Úlehle, Droužetice a Přešťovice a v posledním Táborském okrese Roudná, Nasavrky a Vlčeves.

 

Na konci léta ještě pořadatelé těchto soutěží vyhlásili nultý ročník nové soutěže Čistá nádoba. Všech 575 oslovených obcí a měst mělo možnost zaslat fotografii sběrového hnízda na tříděný odpad a ukázat, jak moc se o tyto barevné nádoby starají. Došlé obrázky oznámkovali, jako ve škole, zástupci pořadatelů a organizační agentury a vzešlo z nich 5 nejlepších „řádných“ hospodářů: obce Hrazany, Omlenice, Plavsko, Dráchov a město Jindřichův Hradec. Protože o soutěž byl velký zájem, bude pokračovat i v příštím roce.

 

Kontakt

EKO-KOM, a.s.

Lucie Müllerová, tisková mluvčí
E-mail:
mullerova@ekokom.cz
Telefon: +420 602 186 205

 

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Obec Kvilda opět nejlepší ve třídění odpadu - soutěž Jihočeši třídí odpady | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Alpská vyhlídka, Bučina
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Obec Kvilda opět nejlepší ve třídění odpadu - soutěž Jihočeši třídí odpady | Šumava Net.CZ