Na polesí v Zátoni se křtila kniha Jana Dvořáka Pralesy Šumavy. | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Na polesí v Zátoni se křtila kniha Jana Dvořáka Pralesy Šumavy. | Šumava Net.CZ

Na polesí v Zátoni se křtila kniha Jana Dvořáka Pralesy Šumavy. | Šumava Net.CZ

      V malebném prostředí zmodernizované budovy na kraji obce ve směru z Lenory se uskutečnil křest ojedinělé knihy o pralesech.  Po loňské knize 25. let – 25. Příběhů Národního Parku Šumava je tato druhá kniha tentokráte o pralesech.  Knihu provázejí ojedinělé fotografie Tomáše Čamry se kterým autor našel společnou řeč a místy to bylo i zábavné a zajímavé toulání těmito pralesy jak oba uvedli.

  Křest uváděl Radek Štěpánek, který v úvodu přivítal všechny přítomné a vzácné hosty, jimiž byli ing. Pavel Hubený ředitel NP Šumava, Jaromíra Kříha ředitel Lesního závodu Boubín.  Na úvod představil publikaci a to jak vznikala a připomněl  že se Jedná se o knihu, která lidem přiblíží 18 vybraných pralesů a pralesovitých zbytků, které leží na území Národního parku a CHKO Šumava, na území NP Bavorský les a představen bude také Žofínský prales. Právě Žofínský prales, společně s Boubínem, které v roce 2018 slaví 180, respektive 160 let od vyhlášení, byly tím impulsem k napsání této knihy, kterou doplňují jedinečné fotografie Tomáše Čamry.   Po té předal slovo samotným autorům. Janovi Dvořákovi, který uvedl,, Byť pod knihou jsem podepsán já, nebýt fotografa Tomáše Čamry, tak zde dnes nejsme“ Tím řekl hodně a vyjádřil poděkování kolegovi, se kterým provádí v knize osmnácti pralesy do jejich tajů. Tomáš Čamra dodal, bylo to úžasné toulání a já jsem rád, že jsem tento div a unikát v jednom mohl poznat.

  Po slovech autorů přišel křest knihy. Tu pokřtili symbolicky Jaromír Kříha, ředitel Lesního závodu Boubín. Jan Dvořák dodal ,,zde jsme v přátelském prostředí krásného polesí v Zátoni, lesního závodu Boubín a kousek od nejznámějšího šumavského pralesa a díky za to, že zde můžeme křest provést.“  Jaromír Kříha pokřtil knihu a popřál ji velkou čtivost, zájem čtenářů a aby se dobře prodávala. Pavel Hubený knize popřál úspěch a hlavně, aby čtenáři poznal, že prales je místem tajemna i krásna a měli bychom mít k těmto místům úctu.

  Kniha je o pralesech a ne o těch dvou, které známe nejvíce z našich Jihočeských končin a to Boubínský a Žofínský, ale o dalších šestnácti. Vězte, že hned v úvodu se dozvíte co je prales a taky jak to vše vzniká. No a kdo se chce dozvědět víc musí zajít od zítřka do nejbližšího knihkupectví a tento unikát si koupit.

Knihu vydal a Správa Národního parku Šumava.

 Ladislav Beran.

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Na polesí v Zátoni se křtila kniha Jana Dvořáka Pralesy Šumavy. | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Alpská vyhlídka, Bučina
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Na polesí v Zátoni se křtila kniha Jana Dvořáka Pralesy Šumavy. | Šumava Net.CZ