Václav Kunský, francouzský legionář ze Sušice | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Václav Kunský, francouzský legionář ze Sušice | Šumava Net.CZ

Václav Kunský, francouzský legionář ze Sušice | Šumava Net.CZ

Jak člověku ubývá energie a jeho tělo se stává pouhým omylem, už ji tolik nedává směrem do budoucna, ale spíš zpátky do vzpomínek.

Mé rodné město SUŠICE není tak velké, abyste tam někoho neznali, ani tak malé, aby vás znal kdekdo. Pokusím se proto zavzpomínat na svého tátu – Václava Kunského, pro kterého je letošní rok tak trochu jubilejní. Bylo by mu letos 130 let a jedenáctého listopadu na Den veteránů je tomu 55 let, co nás opustil a to už přece stojí za vzpomínku, obzvláště když byl francouzským legionářem a jako takový má na vzpomínku v tento den nárok.

Dne 11. listopadu 1918 byla ve Francii podepsána dohoda o příměří. První světová válka skončilaa jedenáctý listopad je od té doby uctíván jako DEN PŘÍMĚŘÍ. Slavil se hlavně v Británii, Francii,v USA a i v Československu. V českých zemích však tradici přerušil protektorát a pak už se slavil jen 9. květen 1945. V roce 1954 se listopadový Den příměří proměnil v demokratické Evropě a v USA na světový Den veteránů a svátek od té doby ctí oběti i účastníci všech válečných konfliktůve světě. Česko se k oslavám připojilo poprvé v roce 1999. Jedná se však jen o uzavřenou záležitost veteránů a armády.

Veřejnost tuto novou tradici tak trochu nepřijala. Víc ji zajímají horentní a neuvěřitelné odměny ve sportu a politice a každodenní reportáže ze života Mistra Karla Gotta.

A byli to právě legionáři, kteří vybojovali Českou republiku. I přesto se ještě pokusím o jednu vzpomínku, spojenou s mým otcem.

V jeho domě v ulici Pod Svatoborem bydlel v roce 1942 pan Rudolf Bednář – úředník z PAPU. Spolu s mým otcem opravovali zbraně pro potřebu případného odporu na Sušicku. Ve hře byla i vysílačka. Po objevení zapomenuté pistole v jeho psacím stole byl Bednář udán gestapu a zamčen v kanceláři. Nečekal na jeho příjezd, smrtelně se postřelil a později zemřel. Bylo to v červnu roku 1942, kdy mu bylo pouhých 30 let.

Určitě 11. listopad patří i jemu.

A na závěr – táta byl „odměněn“ důchodem 605 Kčs měsíčně, z kterého živil čtyřčlenou rodinu a pan Rudolf Bednář je alespoň zmíněn na pamětní desce, která je umístěna na administrativní budově továrny PAP.

Dnešní doba je nakloněna jiným hrdinům, kterým se jejich hrdinství většinou vyplácí.

No a já jsem se v mém životě rozhodl po těžké nemoci podruhé emigrovat. Tentokrát do vnitřní pohody. To znamená mít v pořádku ten svůj mikrosvět, do kterého se dá před chaosem zvenčí a před hloupostí některých lidí utéci.

V Sušici 11. listopadu 2017
Jaroslav V. Kunský

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Václav Kunský, francouzský legionář ze Sušice | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Alpská vyhlídka, Bučina
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Václav Kunský, francouzský legionář ze Sušice | Šumava Net.CZ