Ničivá vichřice řádila i v Plzeňském kraji | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Ničivá vichřice řádila i v Plzeňském kraji | Šumava Net.CZ

Ničivá vichřice řádila i v Plzeňském kraji | Šumava Net.CZ

Vichřice se do Plzeňského kraje pomalu přikradla v neděli 29. října 2017 po půl třetí ráno. První strom, který vyjeli hasiči odstranit, padl přes silnici u obce Mchov na Tachovku. Svou ničivou sílu začala předvádět od sedmé hodiny ranní. Během hodiny vyjeli hasiči k 35 událostem a pak už počet zásahů každou hodinu vzrůstal. Největší nápor větrů ale zaznamenali hasiči v době mezi 9:00 a 11:00 dopoledne. V tuto dobu vyhlašovalo operační středisko poplach jednotkám častěji než 1x za minutu. Počet řešených událostí začal pomalu klesat kolem druhé hodiny odpoledne a teprve až v pozdních večerních hodinách se situace v Plzeňském kraji uklidnila.

V Plzeňském kraji hasiči řešili během dne bezmála 500 událostí, které zavinila vichřice. Nejvíc vichřice zaměstnala hasiče na Klatovsku, řešili téměř třetinu z veškerých zásahů. Na Tachovsko připadlo asi 20% zásahů, na Domažlicko a Plzeň-město zhruba po 15% a zbylé zásahy si rozdělili hasiči z Rokycanska, Plzně-severu a Plzně-jihu rovným dílem.

Nejčastěji hasiči vyjížděli odstraňovat ze silnic, chodníků a kolejí popadané stromy a polámané větve. Na mnoha místech se tak na čas zastavil provoz, dokonce i na dálnici D5. Do vyvrácených stromů narazilo osobní auto u obce Mchov na Tachovsku a vlak u Drahotína na Domažlicku. O velkém štěstí může hovořit řidič osobního auta, kterému při jízdě u Červeného Hrádku padl strom přímo na střechu. I na dalších místech kraje padly stromy na vozidlo. Na Domažlicku dvakrát v Horšovském Týně, Krchlebech. Přímo v Klatovech na třech místech, na Klatovsku v Kašperských Horách poškodil strom hned 5 osobních aut, dále v Malé Vísce a ve Světlé. V Plzni padl strom na osobní auta v Hradišti, na Lochotíně, v ulici Suvorovova, ve Svrňanech a na Zábělské. NA Rokycansku vítr shodil strom na OA ve Zbirohu a garážový přístřešek v Kamenném Újezdu. Na Tachovsku strom poškodil auta u obcí Branka, Hošťka a Lažany.

Stromy popadaly i na střechy budov. V Rokycanech padl strom na dřevěné stavení, v Blatnici na rodinný dům, v Bdeněvsi a Pňovanech na chatku, v Blovicích na Domov dětí, v Chotěšově na kostel a v Nýřanech na budovu ZŠ.

Hasiči dále poráželi stromy, u kterých hrozilo, že se vyvrátí či zlomí. Takto stromy ohrožovaly v Lubech Mateřskou školu, v Domažlicích, Horní Bříze, Neblažově a Rokycanech a Neblažově rodinné domy.

Několikrát hasiči odmítli pokácet stromy. Stávalo se tak především z důvodu, že nepříznivé počasí neumožnilo ustavit výškovou techniku nebo by riziko bylo pro hasiče příliš vysoké, a tak se řešení události odložilo. Ve třech případech velitel zásahu vyhodnotil, že nebezpečí na místě zásahu nehrozí. Stalo se tak i ve Šlovicích, kde se oznamovatelka snažila jen využít situace. Strom však byl stabilní a hasiči odmítli strom porazit, stejně jako odmítli již na jaře.

Vichřice kromě stromů polámala ploty, zporážela sloupy a přetrhala kabely vedení, jak elektrického tak telefonního, i lampy veřejného osvětlení – např. v Plzni u Zoo a mostu Milenia a v Klatovech. U Lestkova silný vítr porazil dokonce i posed. U Terešova následkem pádu sloupů došlo k velkým škodám na komunikaci.

Silný vítr poškodil v Plzni reklamní poutač, hromosvod. V Plzni hasiči museli demontovat narušenou izolaci budovy a odstranit těžké okno, které hrozilo pádem do dílny.

Vítr na mnoha místech po kraji poškodil střechy budov. Hasiči zajišťovali uvolněné plechy například v Plzni na Borech, v Čechurově, na Doubravce, na náměstí Milady Horákové, Rokycanské i v samotném centru.

Hasiči zabezpečovali střechy i na domech v Kralovicích, Malé Vísce, Nepomuku, Nevřeni, v Rokycanech,ve Strašicích a Sušici, na zbrojnici SDH Nahý Újezdec i na kostele v Nýřanech. Dále střechu v podniku ve Stříbře, na budově pily v obci Bohy, nad chlívky v Podmoklech, u fotbalového hřiště v Kozolupech, střechu vodárny v Dobřanech i na garážích v Chodské Lhotě a Třebeli. V Sušici pak pět jednotek PO bojovalo s větrem při zajišťování střechy základny Zdravotnické záchranné služby.

Vichřice v Plzeňském kraji nebrala ohledy na majetek. Byla nelítostná a napáchala mnoho škod. Na lidských životech si však nevybrala jedinou oběť, všichni vyvázli ve zdraví.

por. Mgr. Pavla Jakoubková
HZS Plzeňského kraje

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Ničivá vichřice řádila i v Plzeňském kraji | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Alpská vyhlídka, Bučina
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Ničivá vichřice řádila i v Plzeňském kraji | Šumava Net.CZ