Dostupná Šumava v barvách podzimu | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Dostupná Šumava v barvách podzimu | Šumava Net.CZ

Dostupná Šumava v barvách podzimu | Šumava Net.CZ

Každoročně v období mimo hlavní turistickou sezónu organizuje ČSAD autobusy Plzeň a.s., provozovna Sušice ve spolupráci se Správou NP Šumava v rámci programu „Dostupná Šumava“ autobusové zájezdy. Jsou určeny pro seniory a osoby se sníženou mobilitou, jimž umožňuje podívat se na místa, která by pro ně, vzhledem k věku nebo omezené pohyblivosti, nebyla dosažitelná. Jeden z letošních celodenních zájezdů podzimní série již devatenáctého ročníku, jenž proběhl 27. září, zachycuje naše fotoreportáž.

O zájezdy je velký zájem, zajíždí se většinou na místa, na něž se lze jinak dostat jen pěšky nebo na kole. Také ve středu 27.9.2017 byl  autobus, který vyjížděl z Vimperku, zcela zaplněný. Zasvěcený výklad a informace o místech, jimiž se projíždělo, podávala průvodkyně Pavlína Sluková, jíž vyjádřili všichni účastnící dík za perfektní organizaci a naplnění plánovaného programu. O bezpečnou jízdu úzkými šumavskými silničkami, kde je mnohde problém se s velkým autobusem vyhnout, se zasloužil řidič Jaroslav Holub. Zážitky ze šumavské přírody a obcí byly umocněny nejen slunečným počasím, ale také pestrobarevnou škálou barev podzimní krajiny. Paní Helena Sirná, která přijela až z Otrokovic, se zúčastnila zájezdu již podruhé. Stejně jako před pěti lety vysoce hodnotila náplň a organizaci zájezdu, profesionalitu průvodkyně a ocenila, že se také mohla podívat na místa, kam autobus tehdy nezajížděl.

Start: Vimperk

Zastávka první: Rokyta. Informační centrum, expozice dřevařství (lesní hospodaření a plavení dříví), externí geologická expozice (horniny a geologický vývoj Šumavy).

Zastávka druhá: Tříjezerní slať. Tři slatinná jezírka uprostřed porostu borovice rašelinné. Ukázky rašelinné vegetace (vč. chráněné rosnatky okrouhlolisté a kyhanky sivolisté).Zastávka třetí:  Poledník 1315 m. Nejvyšší bod trasy zájezdu. Vyhlídková věž s ochozem upravená z dřívější vojenské stanice, která sloužila k elektronickému sledování západní hranice. Kruhový výhled na hlavní šumavské vrcholy a na les zpustošený orkánem Kyril a následně kůrovcem. Informační středisko ve věži, prezentace tří lesních vegetačních stupňů a historie Poledníku.

 

Zastávka čtvrtá: Březník. Březnická myslivna – expozice spisovatele Karla Klostermanna, neradostný pohled na krásné prostředí a zařízení restaurace, kvůli ekologickým požadavkům stále uzavřené.Zastávka pátá: Kvilda. Informační středisko, zhlédnutí filmu o Kvildě a okolí. Šindelem obložený kostel, občerstvení v pekárně „U Potužáků“

Zastávka šestá: Bučina. Česko-německá státní hranice, hotel Alpská vyhlídka, ukázka bývalé „Železné opony“

Zastávka sedmá: Knížecí Pláně. Zaniklá osada. Renovovaný hřbitov ze zbytků zachovaných náhrobků a základy průčelí kostela, kde je osazen nalezený a zrestaurovaný rodový znak Schwarzenbergů. Památník místním mužům, kteří padli v obou světových válkách.


Podrobné informace o trasách a organizaci zájezdů jsou uvedeny v letáku, který lze získat v tištěné formě v Informačních střediscích Správy NP a CHKO Šumava nebo v elektronické podobě (volně ke stažení) na stránkách NP a CHKO Šumava: http://www.npsumava.cz/cz/1201/362/clanek/dostupna-sumava-2017/

Více fotografií ve fotogalerii zde

Text a foto: František Janout, SumavaNet.CZ


Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Dostupná Šumava v barvách podzimu | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Dostupná Šumava v barvách podzimu | Šumava Net.CZ