Křest městského kalendáře pro rok 2018 ve Vimperku | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Křest městského kalendáře pro rok 2018 ve Vimperku | Šumava Net.CZ

Křest městského kalendáře pro rok 2018 ve Vimperku | Šumava Net.CZ

Vimperk má po třetí za sebou městský kalendář.

V kavárničce Pod skalou, která je jako stvořená pro zajímavé akce ve Vimperku jak uvedl vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu Zdeněk Kuncl se uskutečnil křest městského kalendáře pro rok 2018.

Ten na úvod přivítal místostarostu města Lukáše Sýse a autora kalendáře Jana Tláskala. ,, Jsem potěšen, že po třetí za sebou se můžeme setkat v těchto krásných a vhodných prostorách pro konání tradičního křestu. Děkuji panu Janu Tláskalovi za letošní kalendář, který je nádherný a pro mnohé bude i příjemným překvapením.“  Dodal Zdeněk Kuncl.

Po úvodu promluvil místostarosta Lukáš Sýs, který uvedl, že je rád, za tento již třetí kalendář v řadě. Ten letošní je i pro mne zvláštní, poněvadž poprvé v něm nejsou fotografie doprovázeny tématy z Boubína. Je zajímavý a hlavně objevný, neboť sám jsem nevěděl, jaké sochy v našem městě máme. To je důvod k zamyšlení a námět na zajímavou procházku městem.

Jan Tláskal pedagog Vimperského gymnázia, kde vyučuje umění a kulturu se zaměřením na hudbu, pedagog místní základní umělecké školy ve které vyučuje hře na klavír a též vyučující Akademiků třetího věku, kde předává své velké zkušenosti nejstarším žákům v oboru fotografie, která, společně s hudbou a Šumavou jsou jeho velkým koníčkem.

Ten ve svém slovu dodal. ,,Vše zde již bylo řečeno. No a co se týče letošního kalendáře, bylo to přímo hektické, neboť to bylo dost na rychlo a taky jsem pořádně nevěděl jaké téma vybrat. Na konec rozhodlo město a jeho sochy. Nebylo to jednoduché, a kdo zná Vimperk i jeho některé sochy určitě neví, že ty mají své tajemno a krásno zároveň.“

Potom o několika z nich pohovořil s tím, že jedna z nich umístěná na zámku se dívá nejen za všemi ve městě a její úsměv uvidíte jak z vyšších pater domů na sídlišti, ale dalekohledem, či objektivem fotoaparátu, až z Libotyně což je určitě zvláštní. Tahle zase je modernou ještě nedávné doby no a křtít budeme vodou s kašny, kterou střeží svatý Florián.

Křest kalendáře potom uskutečnil autor Jan Tláskal společně s místostarostou Lukášem Sýsem onou vodu z jedné Vimperských kašen.

Kalendář je opravdu pěkný a zajímavý. Ke koupi bude v Informačním centru na náměstí a dalších místech, které vimperská veřejnost zná.

V závěru se zájemcům autor do kalendáře podepsal a připsal i pěkná slova.


Ladislav Beran


  


Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Křest městského kalendáře pro rok 2018 ve Vimperku | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Alpská vyhlídka, Bučina
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Křest městského kalendáře pro rok 2018 ve Vimperku | Šumava Net.CZ