Svatojánský hudební festival 2017 finišuje!!! | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Svatojánský hudební festival 2017 finišuje!!! | Šumava Net.CZ

Svatojánský hudební festival 2017 finišuje!!! | Šumava Net.CZ

9 koncertů festivalu navštívilo víc jak 2000 posluchačů

Svatojánský festival má za sebou devět úspěšných koncertů a zbývá jen závěrečný v klášteře Kladruby u Stříbra.

„Všechny koncerty festivalu byly pro mne něčím výjimečné,“ říká Lubomír Brabec „koncertovali jsme v krásných kostelech převážně jihozápadních Čech. A v chrámu Božím má člověk vždy blíže k Bohu a tudíž i k inspiraci. Posluchači jsou zde jakoby více vnímaví.“

Na festivalu vystoupili renomovaní interpreti, jako je sólista Národního divadla, tenorista Aleš Briscein, nestor českých varhaníků Aleš Bárta a mladý fenomenální varhaník, vítěz Pražského jara Pavel Svoboda. Z pěvců překvapila velice nadějná a perfektní a den ode dne lepší Karolína Žmolíková, která vystoupila hned na dvou koncertech: v Praze a v Újezdu pod Troskami. Samozřejmě nezklamali hvězdy jako Jaroslav Svěcený, který oslnil posluchače v Písku a Nepomuku. V Pošumaví v Nezamyslicích a v Kolinci nadchnul svým hlasem v naprosto přeplněných kostelech Daniel Hůlka. Martina Kociánová si získala krásou svého hlasu posluchače v chodském Klenčí pod Čerchovem. Všichni se dočkali standing ovations! Milé byly také promluvy farářů před koncertem. Nejvíce zaujal páter Marek Antoni Donnerstag v kostele v Kolinci a páter Libor Buček v Klenčí!

„Pro mne bylo největší odměnou to, že je o koncerty nesmírný zájem,“ poznamenal Lubomír Brabec „všechny festivalové koncerty byly do posledního místa vyprodány. Devět proběhlých koncertů festivalu navštívilo více než dva tisíce posluchačů! A pak, že není o vážnou hudbu zájem! Mám také radost, že výtěžek z pražského koncertu v Břevnovském klášteře jsme mohli věnovat slepé flétnistce a zpěvačce Evě Blažkové, která s námi v Praze vystoupila.“

Závěrečný koncert proběhne jako každým rokem v klášteře Kladruby u Stříbra. Klášter je nedaleko Plzně a je skvostem barokní architektury geniálního Jana Blažeje Santiniho. Navíc je Janem z Jenštejna přímo spjatý s Nepomuckého kultem. Je zde také unikátní expozice svatého Jana Nepomuckého, která je jednou z nejrozsáhlejších v Evropě s přibližně pěti sty zpodobněními patrona české země. A tak se posluchačům kromě koncertu nabízí příjemně a zajímavě strávený zářijový celodenní výlet. Na posledním festivalovém koncertě vystoupí fenomenální violoncellista Jiří Bárta, který patří k nelepším cellistům nejenom v našem, ale i ve světovém měřítku. Jeho koncerty jsou vždy velkou událostí. Ve spojení s mistrovskou kytarou Lubomíra Brabce se dá očekávat nevšední zážitek. Na reperoáru koncertu je hudba Niccolo Paganiniho, Maxe Brucha a Enrique Granadose. Koncert je v sobotu 16.září od tří hodin v klášterní katedrále Nanebevzastí Panny Marie.

„Rád bych poděkoval všem, kteří nám pomohli, ať již to byla záštita Jeho Eminence Dominika kardinála Duky, podpora Plzeňského kraje či společnosti ŠPAK,“ dodává Lubomír Brabec „ a děkuji také za skvělou mediální podporu internetovému zpravodaji ŠumavaNet. V neposlední řadě bych také rád poděkoval vám všem posluchačům, kteří jste na naše koncerty přišli. Bez vás bychom to nedokázali!“Jaroslav Svěcený a Lubomír brabec na koncertě v Písku
Koncert v Kolinci
Páter Marek Antoni Donnerstag v KolinciPosluchači v PískuV kolébce sv.Jana v Nepomuku

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Svatojánský hudební festival 2017 finišuje!!! | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Alpská vyhlídka, Bučina
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Svatojánský hudební festival 2017 finišuje!!! | Šumava Net.CZ