Volarské slavnosti dřeva 2017 | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Volarské slavnosti dřeva 2017 | Šumava Net.CZ

Volarské slavnosti dřeva 2017 | Šumava Net.CZ

Již po dvacáté čtvrté volarské náměstí ožilo Volarskými slavnostmi dřeva.

Volarská znělka, která prozradila, že slavnosti dřeva začínají. Miroslav Mareš moderátor slavností představil program a přivítal vzácné hosty, mezi kterými nechyběl Tomáš Jirsa senátor a starosta Hluboké nad Vltavou a Jana Zahradníka krajského zastupitele starostku města Martinu Pospíšilovou a místostarostu Ladislava Touše.

Po noční deštivé vichřici, kdy volarští hasiči od půlnoci pracovali naplno a ještě stíhali práci na slavnostech což je obdivuhodné a dostalo se jim velkého díku přímo z pódia. Naštěstí vodní živel se vyřádil přes noc a od rána nad městem ponechal jen černý mrak, který propustil jen pár kapek.

Tradičně druhý srpnový víkend přichází na volarské náměstí pan Volaran, který doprovází vzácné hosty. Letos na novém povrchu a vedle zajímavé kašny vyrostla tribuna, na které poprvé zazněla přeříznutím metru dřeva starostkou Martinou Pospíšilovou a hostem dne zpěvákem Markem Ztraceným. 

Po té pokračoval program, který se líbil mladé i starší generaci, včetně nejstarších. Vysvěcení pece ve Volarském muzeu a hasičského zásahového vozu se ujal farář Volarské farnosti Karel Falář, který peci i vozidlu požehnal, aby sloužili lidem a všichni, aby si těchto nových darů moc vážili. Na volarském stadionu potom proběhl zajímavý fotbalový zápas domácí Staré Gardy Tatranu proti SG Sedlec u Mikulova kde, starostka Volar a starosta Sedlece společně s Janem zahradníkem provedli čestný výkop. Hudební program patřil, Pepovi Štrossovi se synem V – Bandu, Spolektivu a vše dohrála skupina Strahov.

U volarské pece hráli Kůrovci z Kašperských Hor a Netolické Pětce patřilo volarské tržiště, kde pekli a čepovali volarští dobrovolní hasiči. Součástí programu bylo otevření nové expozice k pochodu smrti v muzeu a výstava zahrádkářů jejich výrobků a fotografií několika jejich členů. Zpestření dětem byl aqua zorbink a nechyběl tradiční dřevěný jarmark na náměstí a mnoho stánků v hlavní ulici Pod kostelem.

 Soutěž o putovní dřevák mezi domácím týmem a hosty s Perlesreutu skončil výhrou v rozstřelu pro domácí. Druhý den tradičně hudba, a pochod v dřevěné obuvi se snahou pokořit rekord, ale nevyšlo to novým náměstím klapalo 152 lidí v dřevácích a to nestačilo. Neděli zpestřila dvojice Lukáš Muller a Jan Šmíd v bikové exhibici, ve které Jan Šmíd přeskočil 125 cm vysokou překážku a vytvořil tí Český rekord.

Tím tedy na novém náměstí přeci jen rekord padl. Hudebně nedělní den patři Přímému přenosu a folkrockové skupině Štreka. Dvacáté čtvrté slavnosti ve Volarech jsou za námi a již nyní se připravuje jubilejní dvacátý pátý.

Foto a text: Ladislav Beran

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Volarské slavnosti dřeva 2017 | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Alpská vyhlídka, Bučina
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Volarské slavnosti dřeva 2017 | Šumava Net.CZ