Závody do vrchu v Prachaticích ovládli Nevěřil a Komárek | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Závody do vrchu v Prachaticích ovládli Nevěřil a Komárek | Šumava Net.CZ

Závody do vrchu v Prachaticích ovládli Nevěřil a Komárek | Šumava Net.CZ

Víkendové závody automobilů do vrchu byly velkým svátkem motoristického sportu, při kterém jejich účastníci prokázali svou odvahu, ale i kvalitní jezdecké umění. Závody se obešly bez zranění, po oba dny kralovali jezdci s prototypy Norma M20FC. V sobotu byl nejrychlejší Dušan Nevěřil, v neděli David Komárek, který si tak zajistil další titul mistra republiky.

Přes sto třicet jezdců se představilo při víkendovém Závodu automobilů do vrchu Prachatice – Libínské Sedlo 2017. Byly to vlastně závody dva, neboť sobotní i nedělní klání se hodnotilo zvlášť, a tak šlo o každou setinku vteřiny. Na tradiční rychlé trati opět ti nejrychlejší jezdci z mistrovství republiky dosahovali rychlostí přes 200 km/h, šanci ale dostali i amatérští jezdci, kteří měli v rámci vložených pohárových závodů možnost vyzkoušet si závodění také se svými slabšími vozy.

Zejména sobotní program byl hodně dlouhý, široké startovní pole při něm absolvovalo dvě tréninkové jízdy a pak i dvě jízdy závodní. Závodníci se snažili ze svých vozů vymačkat skutečné maximum, což mělo za následek také několik technických závad i karambolů, které několikrát klání pozdržely. Vůbec nejrychlejším jezdcem sobotního závodu se stal Dušan Nevěřil se svým prototypem Norma M20FC, který zaznamenal součet časů obou závodních jízd 3:16,69, druhou příčku obsadil Jiří Špalek a třetí dojel Libor Neckář.

Nedělní závod poznamenalo především počasí, když již při tréninku byla trať po nočním dešti mokrá. Taktéž před druhou závodní jízdou zapršelo a trať se znovu zpomalila. Vítězný David Komárek si tak (i přes rekordní první jízdu s časem 1:34,65) se svým vozem Norma M20FC Komvet Evo zapsal výsledný čas „pouze“ 3:26,21. Přesto ale jezdec z Vysočiny druhého Nevěřila udolal o tři vteřiny, třetí Špalek byl ještě pomalejší. Komárek si spravil chuť po sobotním závodě, kdy jej zklamala technika, vítězstvím navíc v předstihu obhájil titul Mistra České republiky v závodech automobilů do vrchu. Pořadatele z PAMK Klatovy však zejména potěšilo, že jejich bezpečnostní opatření byla účinná a veškeré nehody se obešly bez zranění jezdců i diváků, kterých se sešlo u trati požehnané množství.

Karel Špaček, tiskové středisko
Foto: Petr Skřivánek.

 

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Závody do vrchu v Prachaticích ovládli Nevěřil a Komárek | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Alpská vyhlídka, Bučina
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Závody do vrchu v Prachaticích ovládli Nevěřil a Komárek | Šumava Net.CZ