Národní park Šumava otevírá na Březníku svůj první Park restaurant | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Národní park Šumava otevírá na Březníku svůj první Park restaurant | Šumava Net.CZ

Národní park Šumava otevírá na Březníku svůj první Park restaurant | Šumava Net.CZ

Na Březníku byla dokončena rekonstrukce restaurace v Březnické hájence, která je prvním Park restaurantem, který bude provozovat Správa Národního parku Šumava. Slavnostní předání rekonstrukce interiéru proběhlo 6.12.2013, zbývá už doladit jen pár detailů, aby hospůdka a zároveň informační středisko mohlo sloužit veřejnosti.

Pravá klostermannovská zima ukázala svoji podobu hostům, kteří se slavnostního otevření stylové restaurace zúčastnili. Venku zvedal vítr oblaka sněhu z čerstvě napadané bílé peřiny, ale uvnitř panovala příjemná pohoda.

Nádherný interiér věnovaný šesti umělcům - třem z české a třem z německé strany, v jejichž hudebních, literárních a výtvarných dílech byl vyjádřen vztah k Šumavě.  Návštěvníci mohou zasednout k šesti stolům různého provedení a velikosti a připomenout si jednotlivé osobnosti (Karla Klostermanna, Josefa Váchala, Bedřicha Smetanu, Reinholda Koeppela, Paula Friedla a Carl Maria Webera).

Bylo toho hodně, co bylo třeba při tomto slavnostním aktu připomenout:
Poděkování všem, kteří se o tuto unikátní a v krátké době zrealizovanou rekonstrukci zasloužili …
Historii a „zmrtvýchvstání“ této, ještě v nedávné minulosti takřka rozbořené stavby …
Stezku Luzenským údolím, která k hájence, jako spojnice lidí na bavorské a české straně hranice, neoddělitelně patří …

Starosta obce Modrava, do jejíhož území Březník spadá, Ing. Antonín Schubert, popřál tomuto domu, aby dobře sloužil všem, komu byl určen - návštěvníkům tohoto překrásného koutu šumavské přírody.

Uznání a poděkování řediteli Jiřímu Mánkovi vyjádřil také, jménem Spolku Karla Klostermanna v bavorské sekci, jeho zakladatel Willi Steger.

Došlo i na čtení návštěvní knihy z Březnické hájenky z let 1935-1936 , v níž se turisté pochvalně vyjadřovali o pohostinnosti.

To všechno bylo doplněno šumavskou muzikou bratří Honesových, rodáků z Horské Kvildy, zvukem kouzelných fléten děvčat ze ZUŠ v Prachaticích a vzpomínkou na staré časy myslivny, kterou ztělesnili v postavách hajného Kořána a adjunkta Svijanského lesníci ze Správy NP Šumava. Pohoštění se pak ujal kolektiv mistra kuchařského umění Vladimíra Tůmy z českobudějovického Gastrofestu.

Pokud se tento projekt osvědčí, budou následovat Park restauranty v dalších lokalitách. Všechny budou mít nejen jednotné logo, ale budou se v nich také podávat stejná jídla a čepovat stejná piva - borůvkový speciál Modrý urogallus a světlý ležák Šumavský fořt, jehož chuť vybrali ve strakonickém pivovaru Dudák sami šumavští lesníci. I obsluha bude mít slušivé ošacení, které v roli modelek předvedly tři šarmantní dámy ze Správy NP Šumava.


 
Úsměv ve tváři ředitele Jiřího Mánka je pochvalou a poděkováním nejen těmto jeho spolupracovnicím, ale i všem kolegům a kolegyním z Národního parku Šumava, projektantům, výtvarníkům, firmám a řemeslníkům, kteří se na zdárném dokončení podíleli. A pokud se takový úsměv objeví i ve tvářích spokojených návštěvníků, bude tou nejlepší odměnou za jejich čas a úsilí, které tomuto projektu věnovali.

Zastavte se na Březníku i vy...

Více fotografií najdete ve fotogalerii zde … 

Text a foto: František Janout, SumavaNet.CZ

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Národní park Šumava otevírá na Březníku svůj první Park restaurant | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Národní park Šumava otevírá na Březníku svůj první Park restaurant | Šumava Net.CZ