František Janout: O turisty v národním parku je skvěle postaráno | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: František Janout: O turisty v národním parku je skvěle postaráno | Šumava Net.CZ

František Janout: O turisty v národním parku je skvěle postaráno | Šumava Net.CZ

 Šumava mi přirostla k srdci od mládí, pro svoji jedinečnost a blízkost jsem se po ní často toulal. O to víc v tom pokračuji dnes, když jsem v důchodu. Šumava za více než šedesát let, před nimiž jsem do ní poprvé vstoupil s tátou, prošla mnoha proměnami. Pominu dlouhé období "železné opony" a chci se zastavit u těch nedávných a vlastně stále probíhajících.

Ten, kdo se o Šumavu zajímá, už sám poznal, že televizní reportáže ze Šumavy nepochází většinou z pohodlí konferenčních sálů, ale přímo z místa dění uprostřed šumavské přírody. A tak to má být. Jak důležitá je nezkreslená informovanost, potvrdilo i nedávné setkání starostů obcí z bavorské strany Šumavy s ředitelem Správy NP a CHKO Šumava Jiřím Mánkem na Modravě. Informoval je o skutečné situaci a dění na české straně Šumavy, o skutečných kůrovcových těžbách a na vlastní oči si prohlédli lokalitu Na Ztraceném, kde se dozvěděli pravdu o tolik diskutované a medializované kauze. U rekonstruované hájovny na Březníku ocenili úsilí vedení NP o zpřístupnění stezky k Modrému sloupu Luzenským údolím a společně projevili přání na její otevření.

Jako spolupracovník jednoho ze šumavských internetových serverů jsem měl možnost nahlédnout do "kuchyně" mnoha obětavých lidí současné Správy NP Šumava, kteří bez ohledu na svoji stanovenou pracovní dobu udělali za poslední 2 roky pro návštěvníky a obyvatele Šumavy nesrovnatelně více, než se udělalo za předchozích dvacet let existence NP Šumava. Příprava a realizace projektů, získávání grantů, schválený návštěvní řád a zejména dobré hospodaření – za tím vším se skrývá to, co návštěvník Šumavy vidí jen v konečné fázi a pokud sem přijede poprvé, považuje to mnohdy za samozřejmé. Já přijíždím na Šumavu někdy i vícekrát v týdnu, ale když se vžiji do role turisty, který navštívil Šumavu před dvěma lety a teď přijede znovu, uvidí rozdíl na první pohled. Zmodernizovaná informační střediska, kde bylo pamatováno i na zdravotně postižené, opravené cesty pro pěší, rozšířená síť cyklostezek, které zajišťují bezpečnější pohyb cykloturistů. Dřevěné gravírované informační tabule a rozcestníky, které Národnímu parku Šumava mnohem více sluší, než plechové. Vyhlídkové věže na místech s dalekým rozhledem nebo výhledem jako jsou Černá hora, Kamenné moře pod Plešným jezerem, Soumarské rašeliniště a další. Byly postaveny s minimálními náklady z kulatiny, jinak určené k zetlení.

Zastávka Zelených autobusů přímo u hraničního přechodu na Bučině umožňuje přímý přestup na autobusy na bavorské straně. Mohl bych jmenovat dál, ale přijeďte se přesvědčit sami.

Úroveň vybavenosti, zázemí a péče o turisty se dnes dají srovnávat s moderními národními parky v Evropě. Nezbývá, než si přát, aby v tomto trendu Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava pokračovala nadále.

František Janout, ŠumavaNet.CZ

 

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: František Janout: O turisty v národním parku je skvěle postaráno | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: František Janout: O turisty v národním parku je skvěle postaráno | Šumava Net.CZ