Fotbal
Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko


Úvodní stránka
Pozvánky na fotbalová utkání
Výsledky
Přečtěte si - zpravodajství
Statistiky soutěží
Fotogalerie
Video
Sponzoři - ti co podporují tuto stránku
Sport v regionu


Od 1.5.2001
Komentář 7.kola fotbalových soutěží 11.-12.9.2021

Komentář 7. kola (11.-12.9.2021 ) fotbalových soutěží s účastí týmů z Pošumaví

Autor: Miroslav Sedlmaier

DIVIZE

KLATOVY PO PÁTÉ ČISTÝM KONTEM A DRŽÍ V DIVIZI DRUHÉ MÍSTO

V dalším kole bude v Klatovech k vidění krajské derby

Hořovice, dříve také známé pod názvem Hořovicko jsou pro Klatovy od roku 2003 v divizi jedním z nejčastějších soupeřů. Dosud se oba kluby utkaly 24krát a 7 utkání z toho vyhrály Hořovice, 5 zápasů skočilo plichtou a 12krát se radovali ze zisku třech bodů klatovští fotbalisté. Na hřišti v Hořovicích byla bilance vyrovnaná - 5 výher domácích, čtyři utkání skončily nerozhodně a čtyřikrát si tři body odvezli domů klatovští fotbalisté a skóre z těchto 13 zápasů 16:13 pro domácí.
Poslední zápas se hrál přesně před rokem s výsledkem 1:4 pro Klatovy, když v tomto zápase skórovali za SK Klatovy dvakrát A. Aizner a M. Lukeš. Oba střelci branek za Klatovy se po roce vrátili na místo činu a jeden z nich Michal Lukeš druhou brankou v utkání přispěl k přesvědčivé výhře svého týmu i v tomto ročníku. Klatovy si nejen udržely druhé místo v tabulce, ale i tím, že jejich obrana ze sedmi zápasů udržela již po páté čisté konto.

Další zápas uvidí příznivci klatovského fotbalu již ž příští sobotu v Klatovech. Klatovské hráče čeká v sobotu 18.9. regionální derby s nepříliš populárním soupeřem, plzeňským SK Petřín. Dosavadní bilance na hřišti Na Rozvoji hovoří pro tým hostů, který zde z šesti zápasů čtyři vyhrál, nicméně poslední dva zápasy Klatovy doma vyhrály v r.2018 4:2 a rok poté 2:1.
Plzeňský Petřín má velice kvalitní tým, který poslal do Klatov vizitku v podobě sedmi branek v síti Opavanu Katovice. Trenér Vodrážka Radek velmi často protáčí sestavu, ve kterém se prolínají hráči z áčka i béčka a určitě do Klatov přiveze kolektiv, který bude patřit vedle Českých Budějovic k tomu nejlepšímu, co na podzim bude k vidění. Pokud se svěřenci pětačtyřicetiletého trenéra Michala Hoffmanna s tímto soupeřem ke spokojenosti domácích příznivců podaří úspěšně vypořádat pak to již bude důkazem, že divizní Klatovy jsou letos v super fazóně, zkrátka, že jsou v laufu.
Kompletní výsledky, sestavy, tabulky ZDE

Krajský přebor

PO MĚSÍČNÍ PAUZE BOJOVALA OKULA ZNOVU O BODY VENKU

To nejhlavnější v 8.kole, ve kterém se podzimní část krajského přeboru přehoupla do druhé poloviny se odehrálo v předměstí Plzně v Černicích. Pozornost v šlágru kola byla upřena na duel domácích s rezervou třetiligových Domažlic, kteří mohli v případě vítězství nad favoritem soutěže ho dokonce bodově předstihnout. Zápas to musel být pro 250 diváků hodně zajímavý, který skončil bez branek a v penaltové loterii vyhráli 7:8 hosté z Domažlic
Nýrsko po sérii čtyř zápasů na domácím hřišti po měsíční pauze vyrazilo k dalšímu duelu na hřiště soupeře do Vejprnic. Ten, kdo sleduje podzimní výsledky místní Slávie předpokládal, že Okulu, pokud si che prodlužit svojí dosavadní venkovní neporazitelnost nečeká lehký Domácí sice v úvodu nového ročníku na svém hřišti dvakrát klopýtli s týmy, kterým se na podzim rovněž mimořádně daří Sokole Černice a Sokolem Chotíkov. Bodově úspěšné období poslední soupeř Nýrska odstartoval v nesmírně cennou remízou na hřišti lídra a potvrdil výhrami v dalších dvou zápasech ve kterých nasázeli vejprničtí střelci do sítí Radnice a Horní Břízy devět branek! Přitom nýrští fotbalisté byli od cíle bodovat i ve Vejprnicích hodně blízko. Chyběla jim pouhá čtvrthodinka, když domácí dvěma slepenými góly v 75. a 78.minutě rozhodli o tom, že touto výhrou si polepší v tabulce a přeskočí v ní i Nýrsko. Očekávání že někdo z nýrských hráčů na sebe vezme úkol zlepšit střeleckou produktivitu, která je bohužel u tohoto týmu srovnatelná se střeleckou bilancí týmů uzavírající tabulku se nenaplnilo. Možná, že by se mohli Nýrští přiučit třeba jak se dá nasázet do branky domácích v krajském přeboru sedm branek u Nepomuku, který vyhrál ve Stříbře 7:1 a čtyřmi góly k tomu přispěl jediný střelec Tomáš Knapp, který před čtyřmi roky se vyučil, jak dávat branky v městském přeboru za plzeňský Smíchov.
Kompletní výsledky, sestavy, tabulky ZDE

1. A třída

ŽÁDNÝ DŮVOD KE SPOKOJENOSTI, CO NEPOKAZILA BOŘKA, POKAZILY V 1.A TŘÍDĚ TÝMY Z POŠUMAVÍ SVÝMI VÝSLEDKY

Když nezasáhne epidemie, jsou občas i jiné vlivy, které fotbalistům ovlivňují jejich cestu za ziskem soutěžních bodů. Organizačně soutěže, byť řídí příslušný svaz, do kterého uzemním uspořádáním patří, ale defacto o sehrání utkání rozhodují velmi často povětrnostní podmínky. Jen výjimečně se ale stává, že by hned několik soutěžních zápasů nebylo sehráno pro průtrž mračen a následnou nezpůsobilost hrací plochy. Letošní druhý týden měsíce září mezi ty se mezi výjimky zařadí. Z důvodu průtrže mračen, který následně učinil nezpůsobilou ke hře hrací plochu ve Svéradicích bylo v 8.minutě utkání Svéradice – Luby toto okresní derby v 1.A třídě následně nedohráno. Bohužel bouřka si vybrala čas, ve kterém se hraje drtivá většina utkání a souběžně s tímto utkáním nebylo ani zahájeno utkání 1.B třídy v nedalekých Horažďovicích.
No, a tam, kde nezasáhla bouřka(y) a s tím spojené změny povětrnostních podmínek, tak tam, to dopadlo pro týmy v Pošumaví na ručník anebo na následnou bouřku v kabinách. Posuďte sami:
- neuspěla zraněnými pronásledovaná Sušice v Mýtě s místní rezervou divizního Slavoje
- na body poprvé v tomto ročníku doma nedosáhl ani Sokol Mochtín,
- výhoda domácího prostředí nepomohla ani Svatoboru Hrádek, aby se odlepil o samého dna této soutěže.
Zkrátka bouřka, ne bouřka na druhý týden v měsíci září 2021 nebudou vzpomínat týmy z Pošumaví vůbec v dobrém a nejhorší, že to nevede k lepšímu. Snad z truchlení fanoušků nad výsledky je dostanou jejich oblíbené týmy již v příštím kole, kdy by mohla doma naplno zabodovat Sušice v duelu se Slavojem Žihle a do ráže by je mohlo dostat třeba derby Start Luby – Sokol Mochtín. Hůře to bude asi s FK Svéradice v Tachově a s Hrádkem v Rokycanech, tam mohou oba celky pouze překvapit.
Kompletní výsledky, sestavy, tabulky ZDE

1. B třída


ČEKÁNÍ NA ZATOULANÉHO ROZHODČÍHO SE NOVÁČKOVI VYPLATILO

Pačejov získal v derby první body venku ve Vrhavči, kdy domácí dohrávali závěrečných dvanáct minut bez čtyř vyloučených hráčů a to může být pro domácí docela problém

Druhý zářijový víkend z pohledu výsledků týmů z Pošumaví v 1.B třídě v podstatě výsledky uspokojil. Jaká byla skutečná spokojenost v samotných klubech už je více méně jejich interní záležitostí. Důvody ještě k větší spokojenosti na tuto soutěž, která se v příštím kole dostane do své druhé podzimní poloviny jsou zcela zřejmé. Při pohledu na tabulku si zřejmě můžeme nechat zajít na myšlenky , že by některý z týmů z okresu by si mohl dělat zálusk na první místo. Na to si myslí a docela právem umístěním na 1.místě v minulých dvou nedohraných ročnících přeštická rezerva, což také to na podzim znovu potvrzuje i v přímé konfrontaci celky z Pošumaví. Relativně nejlépe zatím dopadly Chanovice právě v tomto kole, když odjely z Přeštic bez nakládačky, což by po dosavadních výsledcích Chanovic ani nepřekvapilo.
Mnohým pochybovačům při letošním postupu z nedohraného ročníku TJ Měcholupy se určitě hodně po odehraných šesti kolech protáhly jejich brady. Měcholupy jako nováček je jediným kolektivem z Klatovska, který i přes provázející zranění nezklamal, ale mile překvapil ,když figuruje v tabulce mezi top týmy. V tomto kole to také doma ve svém teprve druhém podzimním zápase nováček potvrdil tím nejlepším způsobem, vysokou výhrou nad soupeřem, který se již několik ročníků pohybuje na sestupové hraně. Utkání ze Štěnovicemi ve kterém se zrodilo dosud nejvyšší vítězství v celé soutěži ale předcházelo kuriózní čekání na delegovaného rozhodčí. Ten si cestu k zápasu zkomplikoval tím, že původně zamířil do Měcholup u Nepomuka a proto přijel tak pozdě.

Spokojenost
se ziskem bodu za remízu na hřišti Chotěšově, kde v minulém kole padly Měcholupy se vrátily Bolešiny. Klatovská rezerva získala doma povinné body se soupeřem z Kasejovic. Kasejovice a Štěnovice , tedy celky ze sousedního okresu , které na hřištích v Pošumaví v tomto kole neuspěly se třemi body uzavírají tabulku.
Dosud  z 
posledního místa, které zahříval Sokol Pačejov se tento tým v šestém kole konečně vyškrabal. Bylo to po vítězství na penalty v okresním derby hřišti ve Vrhavči, kde získal první dva podzimní body venku. Pro Pačejov rozhodně úspěch vznikl za okolností, kdy domácí dohrávali zápas po postupném vyloučení čtyř hráčů v závěrečných 12 minutách pouze se sedmi statečnými , resp. zbývajícími hráči na hřišti. Navíc to byl zápas do které šli oba soupeři v pozici, že žádný neměl body na rozdávání . V konečném důsledku jen potvrdil, že podzimní trápení obou celků bohužel dosud spíše stačí na paběrkování bodů a to zavání problémy , které budou mít dopad na boj o záchranou.

Kompletní výsledky, sestavy, tabulky ZDE

OKRESNÍ PŘEBOR

O VÍTĚZSTVÍ ŠVIHOVA V LUBECH ROZHODLA BRANKA V NASTAVENÉM ČASE

Měčín má první podzimní body – Janovice mají druhé místo – další vysoká výhra lídra tabulky

V právě odehraném sedmém kole se první část okresního přeboru tohoto ročníku přehoupla do své druhé podzimní poloviny. Toto kolo odstartoval první sobotní duel hraný v Chudenicích. V závěru prvního poločasu, který skončil za bezbrankového stavu přišli hosté z Malého Boru o vykartovaného spoluhráče. Domácí toho využili po změně stran, kdy se střelecké štěstíčko na misce vah tohoto duelu přiklonilo na jejich stranu a druhou výhrou na svém hřišti srovnali se šesti body krok se soupeři v našlapaném konci tabulky.
Z pohledu boje o druhé místo se pozornost upřela v tomto kole na další sobotní souboj Janovice-Hradešice. V utkání bohatém na branky z něho vyšli hráči Dukly, kteří se drží hesla „můj dům, můj hrad“ a potvrzují to domácí stoprocentní úspěšností a tato bilance jim přispěla i k udržení druhé místo v tabulce. Hradešice klesly na 3.místo a k dalšímu posunu došlo v popředí tabulky do nedělním souboji v Lubech. Místní rezerva Startu poprvé na domácím hřišti padla v zajímavém zápase s nováčkem ze Švihova. O vítězství hostů a jejich posunu na čtvrté místo rozhodli dvě trefy Miroslava Polívky, a hlavně ta trefa nejdůležitější v podobě vítězné branky Michaela Petelíka v nastaveném čase, která padla v 94.minutě!
Nic na zajímavosti neubraly ani další zápasy a výsledky tohoto kola. Rezerva Okuly Nýrsko nadále drží krok s nejlepšími i zásluhou domácí výhry nad hosty z K. Hor, ke které přispěl dvěma góly kapitán týmu Petr Taušek. Další dvě branky do tabulky střelců, kterou s 11 góly vede přispěl Broněk Mayer a jeho spoluhráč Michal Chaluš, oba z celku lídra tabulky, kteří se podíleli na hladké výhře o místní strážovské pouti nad béčkem Mochtína.
Střeleckou fazónu v derby s Tatranem Dlouhá Ves ukázal hráč rezervy Sušice Ernest Gutwirt , který v tomto duelu zaznamenal hattrick v podobě všech branek , které Sušice do sítě D. Vsi dala. Dvakrát oslavoval radost po skórování do branky hostů z Nezamyslic také Václav Čejka z TJ Sokol Měčín. Pro Měčín znamenala výhra doma prolomení smůly v podobě zisku prvních třech podzimních bodů, což v bohaté historii tohoto klubu je bilance zcela ojedinělá.
Kompletní výsledky, sestavy, tabulky ZDE

III. TŘÍDA

TŘETÍ TŘÍDĚ VLÁDNE TANDEM HARMANICE-VEŘECHOV

Nejúspěšnějším střelcem je Jakub Boček z Veřechova

Kontumační výsledek vyhlášený STK z minulého kola třetí třídy Bolešiny B-Hartmanice ve prospěch Hartmanic z důvodu startu třech hráčů Bolešin ze soupisky A týmu a očekávané domácí výhry v tomto kole vynesly do čela tabulky této soutěže tandem Veřechov – Hartmanice. Oba celky mají v dosavadní soutěži vysokou 78procentní úspěšnost a lze je řadit vedle bolešinské rezervy a Sokol Plánice k největším aspirantům na dvě postupová místa do okresního přeboru. Daleko více se očekávalo, než nyní předvádí od fotbalistů Sokola Kolinec, který v posledních čtyřech kolech získal pouhé tři body za výhru nad Žichovicemi. Soutěž je dlouhá a stát se může, že okruh aspirantů na čelo tabulky se ještě může rozrůst.

Své kvality má i další rezerva Svatoboru Hrádek, která si v posledním kole doma poradila s béčkem Bolešin a připsala si třetí vítězství za sebou. Posílené Svéradice B zaskočily v Janovicích domácí rezervu Dukly. Vyloučenými hráči zdecimované Žichovice vzaly doma vítr z plachet rozjetému Sokolu Plánice.
Informaci o průběhu této soutěže ještě rozšířím o vlastní statistku, ze které vyjímám několik zajímavých údajů.
Nejúspěšnější střelci III. třídy po 7.kole:
Na čele tabulky střelců je Jakub Boček z Veřechova s 11 góly. Tento kanonýr potřeboval také nejméně jen 49 minut na jednu vstřelenou branku. Druhé a třetí místo patří hráčům Sokola Plánice, Radek Kovařík dal 9 branek (70 minut na jednu branku), 3.místo Lukáš Plánička 7 gólů a 64 minut na jeden střelecký úspěch.
Červenou kartu vidělo 14 hráčů, nejvíce Žichovice 5x, Svéradice B a Ž. Ruda po 2 ČK, Hrádek B, Janovice B, Velhartice, V. Hydčice a Bolešiny B 1x ČK.
Nejvíce napomínaných má tým TJ Žichovice 23 hráčů obdrželo ŽK, Veřechov 12, Hartmanice a Svéradice B 11 a Hrádek B 10 ŽK.
Kompletní výsledky, sestavy, tabulky ZDE

IV.třída – skupina A

KŘENICE NA DRUHÝ POKUS DOMA NEZAVÁHALY

Výhru si Ježovy pokazily tím, že nastoupily k utkání s hráčem žákovské věkové kategorie

Ve 4.kole skupiny A IV. třída mužů uzavřely jako první z účastníků této skupiny první polovinu odehraných utkání s bilancí dvě vítězství a dvě porážky. Druhá výhra v tomto kole doma nad TJ Spůle bude podle závěrů řídící komise zkontumováno ve prospěch soupeře. Důvodem tohoto rozhodnutí je, že tým SK Ježovy k utkání nastoupil s hráčem žákovské kategorie, čímž porušil ustanovení §35 odstavce h Soutěžního řádu a §4 odstavce 1 Soutěžního řádu mládeže a tím naplnil znění §7 odstavce 1h) Soutěžního řádu. Tato zbytečná chyba bohužel přichází v období, kdy tento klub po určitých problémech znovu „nadechl“ a výsledky tomu také napovídaly. V dalších utkáních ve skupině i v následující jarní nástavbě budou mít ježovští fotbalisté dostatek příležitostí k tomu, aby oživení tohoto sportu v Ježovech dostatečně svými výkony dokumentovali.
Kompletní výsledky, sestavy, tabulky ZDE

IV.třída – skupina B

KVASETICE POPRVÉ PROHRÁLY V DUELU O PRVNÍ MÍSTO

Čtyřmi góly skolil rezervu Sokola Vrhaveč v Milčicích domácí Robert Patsch

Všechny tři zápasy, kterými pokračovalo další dějství o pořadí v tabulce ve skupině B byly svým způsobem něčím zajímavé.
Zápas v Měcholupech měl náboj v podobě přímého souboje o průběžné první místo v tabulce, ze kterého vyšli úspěšně hráči domácí rezervy. Přestože Kvasetice prohrály mají ve svém středu stále nejlepšího střelce soutěže Lukáše Vojtu, který na každou z osmi vstřelených branek potřeboval pouhých 31 minut. Domácí Jan Kaňák, který v druhý ve střelecké tabulce s pěti góly potřeboval rovněž parádní průměr 36 minut na jeden gól.

V Milčicích se hrálo utkání, ve kterém padlo nejvíce branek v tomto kole a skončilo přesvědčivou výhrou domácích. Milčice po těsné výhře v Neznašovech si zajistily doma tři body s velkým přispěním autora čtyř z pěti branek Roberta Patscheho.

Duel v Neznašovech skončil z pohledu domácích obdobně jako ten před týdnem s Milčicemi s tím rozdílem, že zatímco v minulém kole měli domácí lepší druhou půli, byl Myslív v této části zápasu úspěšnější a v závěru vsítil i vítězný gól.

Kladem této skupiny, že bylo rozhodčími uděleno ve čtyřech kolech deset ŽK a vše proběhlo bez udělené jediné červené karty.
Kompletní výsledky, sestavy, tabulky ZDE

IV.třída – skupina C

SUŠICE B SNÍŽILA NÁSKOK LÍDRA NA ROZDÍL JEDINÉHO BODU

Žihobce dostaly červené karty na hřišti i na lavičce

Čtvrté kolo ve skupině B přineslo první zaváhání vedoucího týmu tabulky TJ Žihobce, který po bezgólovém průběhu zápasu v Horách Matky Boží prohrál s domácími na penalty. Pro Žihobce nedopadl tento duel dobře z pohledu disciplinárního, když po dvou červených kartách, které obdrželi hráči na hřišti se červenalo i na lavičce tohoto týmu a dohru chování trenéra bude v režii disciplinární komise.
Tohoto zaváhání využilo céčko Sušice a výhrou v Hradešicích se dotáhlo na prvního v tabulce na rozdíl jediného bodu.

Strůjce vítězství v minulém kole Zavlekova v Hradešicích Milan Hertz se podílel dvěma góly i na výhře svého týmu v domácím prostředí nad SK Nalžovské Hory.

Kompletní výsledky, sestavy, tabulky ZDE

Okresní přebor starších žáků


NEROVNÁ KONFRONTACE SKONČILA PODLE ČEKÁVÁNÍ ÚSPĚCHEM REZERVY STARTU LUBY

V úvodních dvou kolech okresního přeboru se po dvou výhrách usadili na čele tabulky starší žáci SK Strážov. Ve třetím kole v obhajobě této pozice je čekal na domácím hřišti nerovný soupeř v podobě rezervy Startu Luby. Hosté k utkání nastoupili k kvalitativně lepším kolektivem, který se dokázal i střelecky prosadit a domácím uštědřil první podzimní porážku. Jejich vrstevníci z SK Bolešiny byli v tomto kole úspěšnější a po přesvědčivé výhře doma nad společným týmem Pačejov/Svéradice se bodově na vedoucí Strážov dotáhli.
V tabulce po úspěšných výsledcích v posledních dvou kolech si na třetí místo polepšili žáci rezervy Lub.
K dalšímu zápasu cestoval do Klatov nově utvořený tým Švihova, který zápas od zápasu získává nové zkušenosti. Přestože domácí béčko nastoupilo k utkání s výrazně věkově mladších týmem bylo jednoznačně lepším kolektivem a po zisku bodu v Lubech v minulém kole si připsalo do tabulky tři body na první podzimní výhru.
Kompletní výsledky, sestavy, tabulky ZDE

Okresní přebor mladších žáků

V PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ NADVLÁDĚ B TÝMŮ DOKÁŽE KONKUROVAT POUZE KOLINEC

V uskupení šesti týmů, účastníků přeboru mladších žáků po odehrání prvních třech kol probíhá vše podle teoretických předpokladů. Přeboru kraluje mimo suverénního sdruženého týmu Horažďovice B/Hrádek B také další rezerva se širokou hráčskou základnou Startu Luby. Těmto kolektivům stačí částečně konkurovat pouze Sokol Kolinec, který po právu e usadil na třetí příčce tabulky. Lze předpokládat, že ostatní družstva budou získávat body pouze vzájemných zápasech ve kterých si mohou výkonnostně konkurovat. V podstatě jde to přirozený průběh naplňující cíl, aby se do soutěže této věkové kategorie zapojovalo více v průběhu dalších soutěžních ročníků čím dál více klubů. Cesta k tomuto je i využití sdružení týmů ze dvou klubů jako je to nově u Sokola Chudenice/ Koloveč. Tento účastník i za cenu očekávaných a přesvědčivých proher sbírá první zkušenosti v této věkové kategorii a přijde i období, kdy postupně bude svým soupeřům utržené rány i vracet. Příležitostí při systému soutěže, které se hraje čtyřkolově bude nejen na podzim ještě dostatek.
Kompletní výsledky, sestavy, tabulky ZDE


Reklama - tyto stránky sponzorují :

Oslovte zákazníky na perspektivním médiu současnosti.
Oslovte zákazníky na perspektivním médiu současnosti.

Zpět - návrat na předchozí stránku