Humoristický román Zdeňka Jirotky připravili pro milovníky divadla pod největší přírodní klenbou světa Netoličtí divadelní ochotníci. Režie se opět ujal mistr slova a pera Miroslav Mikeš a společně se Spolkem divadelních ochotníků Tyl Netolice zasadili do zahrady zámku Kratochvíli tento jedinečný humor Zdeňka Jirotky v podání svérázného sluhy Saturnina a jeho pána pana Jiřího Slabyhoudka.

Svérázný anglický humor, který je pro Saturnina přímo šitý vznikl v roce 1942 z krátké povídky v Lidových novinách a podařilo se mu vytvořit jedinečný příběh plný situační komiky a když se do anglického zvláštního humoru, přidají vhodně vsunutá česká přísloví v podání tety Kateřiny divák se musí smát tak, že se za břicho popadá. O nic míň je zde humor zvýrazněn ještě postavou dědečka, jehož moudrost a nadhled vše usazuje každého, kdo neví jak dál.

Spolek divadelních ochotníků Tyl Netolice opět sáhl výborně. Je vidět, že pan Miroslav Mikeš má velkou zásobu a ví, co do zahrady v Kratochvíli umístit. Český autor Zdeněk Jirotka se Saturninem, jak sám mně prozradil, je jeho velkým snem. Víte, Saturnin mně napadl po Sluzích dvou pánů, kterého jsme zde hráli a to tak, že když tady máme sluhu pro dva pány, tak proč nedat sluhu jednoho pána. Když jsme s manželkou jeden večer seděli u televize a říká mi Míro jsi tam již téměř třicet let, tak do zahrady dej tvého milovaného Saturnina a potom již budeš vědět, že si v zámecké zahradě na Kratochvíli nechal všechno.

To, že netoličtí si Saturnina zamilovali a vzali za svého svědčí i to, že hned jak dostali příběh k rukám, začali si i šít a vytvářet šaty sami. Šili, stříhali a eleganci tehdejší doby uvidíte, pokud na Kratochvíli dorazíte.

Já věřím, že Saturninem to nekončí a že i dál se budeme bavit, vždyť třicítka divadelního léta na Kratochvíli klepe na dveře, a to je jistě výzva.

Ladislav Beran s pod prken, které znamenají svět tentokrát s jasnou oblohou plné hvězd nad hlavou a místy doprovázenou zpěvem zámeckých pávů, který sem patří.

Ladislav Beran

Reklama – Google

Reklama

Penzion U Pstruha, Modrava
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Country saloon Beňovy
Country saloon Beňovy
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Člen Teplárenského sdružení ČR. Výroba a dodávka tepelné a elektrické energie.
Moderní plně vybavené apartmány 2+kk a 1+kk v krásném prostředí osady Mechov u Srní. WiFi, parkování. (*I)

Reklama – Google