DŘEVÁK V MÉDIÍCH | DŘEVÁK MODRAVA

Czech • Deutsch • English
DŘEVÁK V MÉDIÍCH

Mapa

Najděte si na naší mapě
ubytovnu, turistické cíle, zajímavosti, restauraci...

Dřevák v médiích

Český rozhlas

Návštěvnické centrum dřevařství se otevřelo veřejnosti v šumavské Modravě. Lidé se tu dozvědí vše o dřevě, o jeho vlastnostech, použití i o historii. Ve vybavené dílně si zároveň mohou vyzkoušet obrábění dřeva. Centrum zaměřené na takzvanou návštěvnickou turistiku vzniklo jako součást projektu Spolku přátel tradic, který počítá s větším počtem podobných objektů na Šumavě. Centra by měla přibližovat stará řemesla. Vůbec první podobné místo vzniklo v Lažišti u Prachatic a je zaměřené na textil. Druhé v Modravě je prvním v šumavském národním parku.

Reportáž zde: http://www.rozhlas.cz/plzen/zpravodajstvi/_zprava/376003

Česká televize - Toulavá kamera

Od loňského září nabízí šumavská obec Modrava nově otevřené centrum dřevařství. Modrava má tak vedle nedotčené přírody v 1. zóně národního parku další zajímavý turistický cíl. Pokud máte rádi přírodní materiály a vůni čerstvého dřeva, nenechte si návštěvu zdejšího centra ujít.
Centrum nabízí unikátní interaktivní expozici, kde se návštěvníci mohou vlastníma rukama dotknout tajemství a moudrosti našich předků, vyzkoušet si tisíce let staré technologie - používané starověkými Egypťany, ale též zažijí, že je dřevo i po skácení stromu stále živé a dokáže se měnit. Zkrátka mohou prozkoumat technické a technologické fígle a vymoženosti, včetně jejich populárně - vědeckého vysvětlení.

Podrobně zde: http://toulavakamera.ceskatelevize.cz/article.asp?id=1081

 

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Dřevák Modrava | Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ | Grafický návrh: Studio Najbrt
Nahoru Nahoru