Volarský rej čarodějnic dostal letos novou podobu.

Kulturní informační středisko, dům dětí a mládeže a Spolek žen ve Volarech se domluvily, že letošní rej nasměrují na náměstí a byla to volba správná. Na 120 dětí přišlo v doprovodu rodičů, babiček, dědečků, takže se u deseti stanovišť olympiády čarodějů a čarodějek vystřídalo více jak dvě stovky. Náměstí se proměnilo v malé volarské Bradavice a Harry Potterové, Hermiony, Lord Voldemort, Brumbál, Hagrid a další postavy ze známého díla Joanne Rowlingové.

Náměstí se proměnilo v jednu velkou olympiádu famfrpál a deset sportovišť procházely děti s bravurou. Skok, suchou nohou, let na koštěti nezbytná disciplína malých čarodějů i čarodějnic, strašidla, imbuss tedy jízda na koloběžce, nechybělo malování na frňák a další zajímavé discipliny. Kdo vše prošel a nasbíral desítku razítek dostal Čarodějův výuční list.

Po olympiádě byl sraz pod náměstím a novou trasou se šlo na Hasičskou louku. Průvod připravili volarští dobrovolní hasiči, přes Staré město, Zlatou stezku na louku, kde byl zapálen velký čarodějnický oheň. Rej, kolem byl dlouhý a trval do dvaadvacáté hodiny. Potom se zvedly malé i velké čarodějnice, zvedly své stroje a letos to vzaly k Mlynařovicím a na Bobík, tam letos své pletichy připravily a vrátily se zpět k ohni volarskému.

Ladislav Beran

Reklama – Google

Reklama

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Country saloon Beňovy
Country saloon Beňovy
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Penzion U Pstruha, Modrava
Stavební, zemní a zámečnické práce. Výroba a prodej betonu. Zpracování cenových nabídek
Apartmány s překrásným výhledem v klidné části městečka, parkoviště, sjezdovka 100 m, WiFi Internet. (*I)

Reklama – Google