Koncem ledna a začátkem února se ve Švýcarském biatlonovém areálu Lenzerheide koná juniorské a dorostenecké Mistrovství světa v biatlonu. Do světového klání juniorských biatlonových nadějí se zapojí také dva šumaváci, bratři Ondřej a Jiří Mánkovi.

Oba začali jako lyžaři běžci, jejich mateřským oddílem je Fischer Ski klub Šumava Vimperk. Mladší osmnáctiletý Ondra začal s biatlonem již v žákovské kategorii a postupně si vysloužil zařazení do juniorské biatlonové reprezentace. Starší jednadvacetiletý Jirka si od malorážky držel odstup. Byl dva roky členem juniorské reprezentace v běhu na lyžích a malorážku si poprvé vzal do ruky před rokem a půl. Že to byla dobrá volba, se ukázalo již ve druhové biatlonové zimě, kdy se v naší konkurenci nominoval na juniorské Mistrovství světa. Ještě loni mu každá střelecká položka trvala minutu, ale letos je již dostal na úroveň svých zkušenějších soupeřů. Ačkoli se rok připravoval individuálně mimo reprezentační tým, dokázal se v kvalifikačních závodech nominovat na vrcholnou soutěž.

A tak bratři mohou společně reprezentovat ČR, Šumavu i mateřský oddíl ve Vimperku.

Máme z toho určitě radost, hlavně asi já, protože jsem to jednak v naší konkurenci nečekal a určitě i proto, že tady můžu být s bráchou“, řekl ke své nominaci starší Jirka. Ondra v Lenzerheide již závodil a protože tamní tratě zná, věděl nač se v tréninku zaměřit. „Je to tu 1600 metrů nad mořem a na trati jsou vážně těžké a strmé kopce, takže po loňských zkušenostech jsem v závěru přípravy zaměřil i na to, abych se snáze do kopců vydrápal a shodil jsem radši pár kilo“, dodal s úsměvem Ondra.

Na mistrovství, které oficiálně začíná 23. ledna, kluky čeká celkem 5 závodů. Začnou individuálním vytrvalostním závodem, následuje individuální sprint, štafety a v posledních dnech, tj. 1. a 2. února, je čeká opět sprint, následovaný závěrečným stíhacím závodem. Tak šumavákům, dnes v dresu jabloneckého biatlonového klubu SKP Kornspitz a v dresu národním, držme palce.

Více k nominacím také na:

https://www.biatlon.cz/2020/01/16/blizi-se-msjd-ve-svycarsku-jaka-je-nominace-ceske-reprezentace/

 

 

Reklama – Google

Reklama

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Country saloon Beňovy
Country saloon Beňovy
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Penzion U Pstruha, Modrava
Stavební, zemní a zámečnické práce. Výroba a prodej betonu. Zpracování cenových nabídek
Cenově výhodné ubytování v nekuřáckém RZ České pošty, 200 m od břehu Lipenské přehrady. (*I)

Reklama – Google