V sedmnácti letech sice ještě dorostenec, ale je zařazen do české juniorské reprezentace v biatlonu a na nominačních testech si vyjel účast na Mistrovství světa na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě. Řeč je o mladém biatlonistovi z vimperského sportovního gymnázia ve Vimperku, Ondřeji Mánkovi.

Víkendové Mistrovství světa v letním biatlonu ozdobili čeští reprezentanti četnými medailemi a to jak v seniorských, tak juniorských kategoriích. V konkurenci 28 státu si před zaplněnými tribunami mohl zazávodit i odchovanec vimperského Fischer SKI klubu Šumava Ondra Mánek. Sice v NMNM závodil se soupeři až o čtyři roky staršími, ale svoji premiéru a křest na velkých závodech zvládl na výbornou.

V sobotním sprintu na 10 km ho podržela jeho silná zbraň, kterou je střelba. Střílel velmi rychle a přesně a s položkami za jedna a nula měl jednu z nejlepších střeleb v 66 členném startovním poli. A úplně ze všech měl Ondra nejlepší celkový čas strávený na střelnici, takže si ho fanoušci moc užít nestačili. K bezvadné střelbě přidal i výborný běh.

Ze soboty máme v letním biatlonu Jakuba Štvrteckého z Letohradu mistrem světa. Je o tři roky starší než Ondra Mánek a již prokázal, že v juniorské světové konkurenci patří ke třem vůbec nejrychlejším, ale Ondra za ním v sobotu zaostal jen o  minutu a jedenáct vteřin a skončil na skvělém dvanáctém místě.

Co se Ondrovi podařilo v sobotu úplně nevyšlo v nedělní stíhačce na 12,5 km. Foukalo a Ondrovi vůbec nevyšla druhá střelecká položka v leže, střílel za pět a to ho poslalo do kolen i na trati. Nedělní závod si tedy neužil a skončil na 37 místě. „Nastřelovali jsme v silném větru, měl jsem vše dobře seřízené. Na střelnici se ale při závodě často měnil vítr a hlavně jeho síla.

Když jsem střílel druhou ležku, tak skoro nefoukalo a já si zapomněl přecvakat. Takže jsem sice měl bezvadný soustřel a všech pět ran šlo do stejného místa, ale vedle terče. Vůbec jsem nechápal co se děje až po závodě mi to trenéři řekli. Byla to moje chyba, ale aspoň vím, že už ji nikdy neudělám
“, řekl k závodu Ondra  Mánek s úsměvem. Přesto energie ze sobotního sprintu Ondrovi dává skvělé šance pro národní šampionát, který se koná již tento víkend v Letohradě.


Reklama – Google

Reklama

Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Country saloon Beňovy
Country saloon Beňovy
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Výstavba komunikací, pozemní stavitelství, stavby vodního hospodářství, mosty.
Klidné ubytování. WiFi internet. Společenská místnost s krbem, kolárna a lyžárna. Pronájem baru s pípou. (*I)

Reklama – Google