Ve čtvrtek 1. 4. 2021 se uskuteční akce „ Poděkování zdravotnickému personálu klatovské nemocnice promítačkou“.

Akce se bude konat ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem ADRA, provozovatelem autokina v Klatovech a klatovskou nemocnicí.

Poděkování v textové, grafické i zvukové podobě se bude promítat na fasádu parkovacího domu od 20.00 do 21.00 hodin.

Bude přenášeno na facebook, youtube a reportáž poběží na televizi FilmPRO i na ŠumavaNet:CZ

Prezentace určitě stojí za shlédnutí.

 

Podrobně

Rok protiepidemických opatření, rok plný neobvyklých událostí, rok, jehož hlavními hrdiny jsou i zdravotníci. I takto vidí uplynulých dvanáct měsíců klatovské pracoviště Dobrovolnického centra ADRA, které chce proto zdravotníkům veřejně poděkovat a zvolilo k tomu neobvyklou formu. První dubnový den bude od osmi večer promítat děkovný vzkaz na budovu Klatovské nemocnice. Projekci bude od nemocnice živě vysílat i klatovská televize FILMpro. Veřejnost může videomapping sledovat, samozřejmě při dodržení všech opatření, z chodníku v Plzeňské ulici.

,,Nemocnice a její covidová lůžka jsou od podzimu prakticky pořád zaplněná a i když to v posledních dnech vypadá na zlepšení, tak vyhráno zdaleka ještě není. Sestřičky, lékaři i záchranáři už toho mají v uvozovkách plné kecky. A to nejmenší, co můžeme udělat, je, že jim poděkujeme a dáme tak najevo, že o jejich práci víme a vážíme si jí,” říká dobrovolník klatovské Adry Roman Schavel, který přišel s nápadem promítnout vzkaz pro zdravotníky přímo na nemocnici. Jako provozovatel autokina má potřebnou techniku a důvod.

„Několik podobných akcí se už v zemi konalo. A protože v poslední době bylo Klatovsko jedním z nejpostiženějších regionů, napadlo mě, že by se mohla podobná akce uspořádat i tady. A konečně budu moci zase využít promítací techniku, která v současné době bohužel nemá jiné praktické využití,“ doplňuje dobrovolník.

Centrum Adra spolupracuje s Klatovskou nemocnicí už více než rok. Před příchodem pandemie se plánovalo, že dobrovolníci budou chodit například na oddělení následné péče povídat si se staršími pacienty nebo číst pohádky těm mladším na dětského oddělení. Pandemie ale záměr odložila. Místo toho se dobrovolníci vrhli na šití roušek. Během jara jich do Klatovské nemocnice přinesli od svých členů i partnerů tisíce.

Spolupráce trvá i nadále. „I díky kontaktu s nemocnicí vidíme, že zdravotníci pracují s vypětím všech sil a na hranici lidských možností a je nám jasné, že by se na ně nemělo zapomínat a že si poděkování zaslouží. Proto jsme připravili vzkaz, který jim chceme 1. dubna věnovat a alespoň v prvních minutách doplnit i tematickým hudebním doprovodem,” říká vedoucí regionální pobočky Adry v Plzni Nikola Novák.

Akce se uskuteční ve spolupráci s vedením Klatovské nemocnice, za které shrnuje poděkováním svým kolegům hlavní sestra Vladislava Veselá. „Dnes a denně vidím obětavou, náročnou, ale zároveň kvalitně odvedenou práci při léčbě a péči o pacienty. I za sebe proto děkuji nejen našim kmenovým zdravotnickým pracovníkům, ale i studentům, kteří nám pomáhají v odběrovém místě a v očkovacím centru. A samozřejmě poděkování patří i pravidelným sponzorům a dárcům, kteří na nás myslí a pravidelně zásobují naše zaměstnance ovocem, pitím, vitamíny a občerstvením. A v neposlední řadě i dobrovolníkům, jako jsou třeba lidé z Adry. Děkujeme,“ říká hlavní sestra.
 

Reklama – Google

Reklama

AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion PUPÍK, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Člen Teplárenského sdružení ČR. Výroba a dodávka tepelné a elektrické energie.
Ubytování na zámku za překvapivě nízké ceny, staročeská kuchyně. Stylově vybavené pokoje, zámecký park, muzeum. (*I)

Reklama – Google