Turistická ubytovna Podmokly
Sušicko, Šumava

Klid, pohoda, relaxace za přijatelné ceny
Ubytovací zařízení je vhodné zejména pro větší skupiny
WI-FI internet

Podmokly jsou malebná vesnice v šumavském podhůří 4 km východně od Sušice vzdušnou čarou, v údolí Podmokelského potoka. První písemná zmínka je z roku 1045 v darovací listině Břetislava I Břevnovskému klášteru. Podmokly patří do oblasti Podlesí odkud od nepaměti odcházeli obyvatelé za prací do celého světa jako zedníci , hudebníci, cirkusáci.

V obci najdeme barokní kapli z 18. století, pomník padlých z I. světové války a dnes již téměř k nepoznání přestavěnou budovu zámku a bývalého deskového statku kde 16 let žil profesor hudby a a přítel Antonína Dvořáka, Václav Kopta, který proslavil českou hudbu a poezii daleko za mořem. Bez zajímavosti není ani budova bývalé synagogy s přilehlou rázovitou částí obce obývanou až do konce 19.století početnou židovskou komunitou.

Trochu stranou od Podmokel, na úbočí Kalov je jeden z nejstarších židovských hřbitovů v Pošumaví s krásným výhledem k Žihobcům a Javorníku se Žďánovem.

Okolí je turisticky zajímavé a přitahuje stále více zájemců, při krátkých výletech nejen po turistických cestách si zde najde každý to co potřebuje a co ho láká, přírodní krásy, památky a nebo výhledy k hraničním horám či do vnitrozemí.

Turistická ubytovna vznikla v dvoupodlažní budově bývalé školy, která byla postavena v roce 1931 a prošla nejprve rekonstrukcí v sedmdesátých létech na mateřskou školku a posléze druhou rekonstrukcí v létech 2009 až 2011 na turistickou ubytovnu.

Kapacita je 44 osob v 9 pokojích od 2 do 6 lůžek, je zde k dispozici plně vybavená kuchyně pro vlastní přípravu jídel a oddělené sociální zařízení na každém patře. Na všech pokojích je umyvadlo se studenou i teplou vodou.

K dispozici je veliká zahrada s omezeným prostorem pro parkování vozidel. V zadní části této zahrady je víceúčelové sportovní hřiště s umělým povrchem.

Ubytovací zařízení je svou kapacitou a umístěním mimo zastavěnou část vhodné zejména pro školní výlety, ale i pro ostatní milovníky klidného šumavského prostředí.

Ceník: 

Základní cena   200,- Kč/osoba/noc
Možné slevy - dle dohody  

Ubytovací zařízení je vhodnější pro větší skupiny.  

Kontakt :

Adresa ubytovny:
Podmokly 66

Provozovatel
Obecní úřad Podmokly
Podmokly č.p. 38
342 01 Sušice

Tel: +420 376 526 498

Volejte v době:
Po - Čt: 8 - 12 hod
Pá:       8 - 11 a 18-19 hod
e-mail: ou.podmokly@tiscali.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
Masáže
Masáže