Turistická ubytovna Podmokly
Sušicko, Šumava

Klid, pohoda, relaxace za přijatelné ceny
Ubytovací zařízení je vhodné zejména pro větší skupiny
WI-FI internet

Podmokly jsou malebná vesnice v šumavském podhůří 4 km východně od Sušice vzdušnou čarou, v údolí Podmokelského potoka. První písemná zmínka je z roku 1045 v darovací listině Břetislava I Břevnovskému klášteru. Podmokly patří do oblasti Podlesí odkud od nepaměti odcházeli obyvatelé za prací do celého světa jako zedníci , hudebníci, cirkusáci.

V obci najdeme barokní kapli z 18. století, pomník padlých z I. světové války a dnes již téměř k nepoznání přestavěnou budovu zámku a bývalého deskového statku kde 16 let žil profesor hudby a a přítel Antonína Dvořáka, Václav Kopta, který proslavil českou hudbu a poezii daleko za mořem. Bez zajímavosti není ani budova bývalé synagogy s přilehlou rázovitou částí obce obývanou až do konce 19.století početnou židovskou komunitou.

Trochu stranou od Podmokel, na úbočí Kalov je jeden z nejstarších židovských hřbitovů v Pošumaví s krásným výhledem k Žihobcům a Javorníku se Žďánovem.

Okolí je turisticky zajímavé a přitahuje stále více zájemců, při krátkých výletech nejen po turistických cestách si zde najde každý to co potřebuje a co ho láká, přírodní krásy, památky a nebo výhledy k hraničním horám či do vnitrozemí.

Turistická ubytovna vznikla v dvoupodlažní budově bývalé školy, která byla postavena v roce 1931 a prošla nejprve rekonstrukcí v sedmdesátých létech na mateřskou školku a posléze druhou rekonstrukcí v létech 2009 až 2011 na turistickou ubytovnu.

Kapacita je 44 osob v 9 pokojích od 2 do 6 lůžek, je zde k dispozici plně vybavená kuchyně pro vlastní přípravu jídel a oddělené sociální zařízení na každém patře. Na všech pokojích je umyvadlo se studenou i teplou vodou.

V areálu se nachází víceúčelové sportovní hřiště s umělým povrchem (ceník hřiště…) a workoutová sestava.

Ubytovací zařízení je svou kapacitou a umístěním mimo zastavěnou část obce vhodné zejména pro školní výlety, pořádání společenský akcí jako jsou svatby, narozeniny, ale i pro ostatní milovníky klidného šumavského prostředí.

Parkování
vozidel v areálu na omezeném prostoru.

Ceník: 

Základní cena za ubytování: 360,- Kč/osoba/noc
Základní cena za pronájem objektu při konání společenské akce: 3.600,- Kč

Poplatky na místě
- spotřeba el.energie, poplatek za psa (domácí zvíře)
150,- Kč/pobyt
Možnost dohody pevné ceny.

Kontakt :

Adresa ubytovny:
Podmokly 66

Provozovatel:
Obec Podmokly
Podmokly č.p. 38
342 01 Sušice

Tel: +420 376 526 498
E-mail: info@podmokly.cz

Volejte v době:
PO: 8.00 - 16.00
ÚT: 8.00 - 12.00
ST: 8.00 - 16.00
ČT: 8.00 - 12.00
PÁ: 8.00 - 12.00 a 18.00 -19.30

Pauza na oběd 12 - 13 hodin.


Těšíme se na Vaši návštěvu.
Masáže
Masáže