Propozice - 19. ročník AUTHOR Král Šumavy ROAD 2012

 

Vážení přátelé, právě spouštíme přihlašování letošního silničního cyklomaratonu Author Král Šumavy ROAD. Zveme Vás opět do Klatov na 19. ročník našeho silničního cyklomaratonu. Po loňském uspokojení nad volbami nových tras, kde se nám podařil skloubit slušný výběr z dosavadních ročníků, přišlo rozčarování z nového přístupu policie (zvláště v našem západočeském regionu) k pořádání sportovních akcí na pozemních komunikacích. Prostě po mnoha jednáních vyplynulo, že nelze za běžného silničního provozu závodit. Ještě se diskutuje o možnostech pro různé druhy kratších závodů, ale pro náš případ je nemožné současné podmínky splnit. Když jsme s Králem začínali v roce 1993 nultým ročníkem, chtěli jsme se s Vámi podělit o naši nádhernou Šumavu, představit, že i my zde máme, ve stínu evropských velehor, náročné a přitom krásné trasy, které se staly výzvou pro mnohé z Vás. Nechci zde popisovat, čím vším si Král prošel, ale věřím, že i teď, v této nové situaci, Vás mnohé oslovíme a věřím, že tohle nouzové řešení není konečné. Zveme Vás tedy na cyklomaraton, na cyklojízdu Šumavou.

Start bude z Klatovského náměstí, ale ne hromadný, v rozmezí od 6.30 do 10.00 hod, dle Vašeho uvážení. Trasy, shodné s loňskými 110, 160, 220 a 260 km budou vyznačené a občerstvovačky i servis zajištěn. Čas všech i průjezdní kontroly na dalších distancích bude měřen čipovým systémem. Výsledky budou dostupné na internetu, protože v cíli se nebude vyhlašovat vítěz. Cíl bude opět na klatovském náměstí, kde se bude odehrávat vše podstatné. Od prezentace, cílového občerstvení, losování cen a závěrečná hudební zábava. Jestliže budou někde na trase naši pořadatelé, tak opravdu jen pro Vaši snažší orientaci, protože nesmí řídit provoz. Budeme se snažit, aby trasy byly perfektně označené, o Vás bude i na trase postaráno, včetně zdravotního i technického zabezpečení. Na našich stránkách najdete tabulky dosažených časů potřebných pro průjezd nejvyšší i nejnižší rychlostí všech tras. Změna bude jen na trase 220 km, která se prodlouží oproti loňsku o přídavek přes Zadov a Zdíkov, aby nám zde stačila jediná čipová kontrola. Nejdelší trasa tak má jen jeden úsek samostatný přes Železnou Rudu. Jinak je vše shodné s loňským rokem.

Pomozte nám ve snaze o rozumný výklad zmíněné novely a zachování původní podoby maratonu v dalších letech. Doufám, že přes všechny represe Vás náš maraton zaujme a přijedete svou účastí dokázat, že amatérskou silniční cyklistiku si vzít nedáme. Zveme Vás do Klatov - přijeďtě pobejt.

Za Triatlon klub Klatovy        František Šrait  

AUTHOR Král Šumavy ROAD 2012

Termín:  sobota 25. srpna 2012  

Ročník:  devatenáctý  

Pořadatel:  Triatlon klub Klatovy (IČO 43313230)  

Hlavní sponzor:  Universe Agency – AUTHOR  

Trasy:    

255 km (převýšení 4340)  (4 občerstvovací stanice)

225 km (převýšení 3530)  (3 občerstvovací stanice)

160 km (převýšení 2750)  (2 občerstvovací stanice)

115 km (převýšení 1830)  (1 občerstvovací stanice)

Všechny tratě téměř stejné jako v minulém roce, na trasách průjezdní kontroly, převýšení dle www.gpsies.com

Kategorie: cyklomaraton se jede bez rozlišení věkových kategorií, ale cyklisty mladší než 15 let neprezentujeme, cyklisty od 15 do 18 let prezentujeme jen po předložení písemného souhlasu rodičů.

Čas Vám změříme jako obvykle pomocí čipové technologie a seznam časů bude k dispozici na internetu

Ceny:   všechny ceny losované, jejich seznam bude uveřejněn na našich stránkách měsíc před závodem

Prezentace:   Klatovy, náměstí Míru v pátek 24.8.2012 od 16:00 do 22:00 a v sobotu 25.8.2011 od 6:00 do 10:00. Při prezentaci lze v přihlášce měnit volbu trasy, jiné změny (změna jména, převod startovného se zachováním suvenýru) s poplatkem 100 Kč.

Start:  Klatovy, náměstí Míru

Pro všechny trasy a všechny účastníky je start individuální kdykoliv v intervalu  6:30 - 10:00, pro delší trasy ale doporučujeme interval 6:30-8:00, pro kratší trasy 8:00-10:00. Při plánování ve vlastním zájmu počítejte s provozní dobou občerstvovacích stanic a limitem pro nájezd na nejdelší trasu na 190. km. Ta bude v 17:00 uzavřena a bude již prováděn úklid značení. Pro snazší orientaci viz rozpis „průjezdy“ na našich stránkách.

Cíl:  Klatovy, náměstí Míru

Závěrečný program s losováním cen od 19:00 rovněž na náměstí, ale v případě nepříznivého  počasí v KD Družba.

Přihlášky:  

a) on-line prostřednictvím INTERNETU do pátku 17.8.2012 - sekce AKŠ ROAD => Přihlášky

b) poštou – orazítkované nejpozději v pátek 17.8.2012 na adresu: Triatlon klub Klatovy, Pod Hůrkou 496, 33901  Klatovy 3

Zrušit přihlášku je možné pouze mailem nebo písemně s datem odeslání nejpozději ve čtvrtek 23.8..2012.  V žádosti uveďte číslo vašeho účtu. Storno poplatek je 100 Kč.

VAŠE PŘIHLÁŠKA BUDE PLATNÁ AŽ V OKAMŽIKU, KDY SE ZAPLACENÍ STARTOVNÉHO OBJEVÍ JAKO  POLOŽKA NAŠEHO DENNÍHO VÝPISU Z ÚČTU SE VŠEMI NÁLEŽITOSTMI (zejména variabilní a specifický symbol). Na INTERNETU si můžete ověřit, zda byla Vaše přihláška přijata.

Startovné: 

500 Kč /25 EU/ (v ceně suvenýr),  - uzávěrka těchto plateb a přihlášek je v pátek 17.8.2012.   Od 18.8. do 23.8. včetně již platit nelze,  potom lze platit již jen při prezentaci.

700 Kč /30 EU/, v ceně suvenýr - zaplatíte-li hotově v pátek 24.8. nebo v sobotu 25.8.

K datu 17.8. se platba musí objevit jako položka na denním výpisu  z našeho účtu - počítejte s tím, že banky  mají na operaci třídenní lhůtu. Startovné zaplaťte (nejlépe ve stejný den, kdy odešlete přihlášku) na účet  Komerční banky Klatovy – název účtu: Triatlon klub Klatovy, č.ú. 9830810257/0100 (IČO43313230), variabilní symbol -vaše rodné číslo - (9 nebo 10 číslic, ale s vynecháním lomítka), specifický symbol  -22-.

a) převodem z Vašeho účtu - doporučujeme při včasném přihlášení

b) složením hotovosti u pokladny některé pobočky KB - doporučujeme zejména opozdilcům, kteří se přihlašují  v době blížící se uzávěrky (je to ale nevýhodné s ohledem na vysoké bankovní poplatky)

POZOR!! PLATBA  POŠTOVNÍ SLOŽENKOU (poukázkou typu A) NENÍ MOŽNÁ, protože identifikace  plateb probíhá podle rodného čísla a současný systém České pošty nám neumožňuje bezpečnou a rychlou identifikaci plateb!

Registrováni budete podle denních výpisů z našeho účtu u KB. Proto je bezpodmínečně nutné na platebním dokladu napsat do kolonky variabilní symbol celé rodné číslo závodníka – stejné jako v přihlášce, tj. 9 nebo 10 číslic, ale s vynecháním lomítka. Specifický symbol je pro ROAD -22-. Není proto možné platit jednou částkou za více osob, ale na jednom hromadném příkazu může být několik jednotlivých částek s rodnými čísly. Pokud dodržíte postup, není nutné přikládat k přihlášce potvrzení o zaplacení, ale vezměte ho s sebou k prezentaci pro případné reklamace.

Na INTERNETU si můžete ověřit, zda byla Vaše přihláška  přijata.V případě nejasností volejte informace.  

ZAHRANIČNÍ ÚČASTNÍCI - prosíme neposílejte platby ze zahraničí, stojí to nás i vás zbytečné peníze... Stačí informace mailem, my vám přihlášku potvrdíme a startovné zaplatíte osobně při prezentaci se zachováním všech výhod včasného přihlášení!  

Suvenýr:  pamětní tričko s logem našeho maratonu a účastnický list.  

Bezpečnost:  Přihlášení startují na vlastní nebezpečí. Jedou po označené, ale neregulované trase za plného silničního provozu a jsou povinni dodržovat jeho pravidla a pokyny pořadatelů. Povinná je bezpečnostní přilba. Doporučujeme lékařskou prohlídku a zdravotní pojištění pro den závodu.  

Informace:  obecné info a přihlášky tel. 608 406 002

info o trase:  603 536 589  

Internet:  www.authorkralsumavy.cz, www.sumavanet.cz/triatlon  

E-mail:  triatlon@sumavanet.cz